| Iulian03 a întrebat:

Sunt clasa a 7 a, am 14 ani si de pe la inceputul scolii imi place de o fata din alta clasa(este tot clasa a 7 a ),eu nu am avut curajul sa ii spun in fata,asa ca i-a spus un prieten.Dupa care ea m-a chemat sa vorbesc cu ea si mi-a spus ca are prieten. Dupa cateva luni,de exemplu o data cand eram pe hol mi-a pus mana dupa gat si m-a intrebat ce fac,o data mi-a zis,,(numele meu) ce faci viata mea?" si uneori cand trec pe langa ea zice,, oooo".Ce parere aveti? Credeti ca decat isi bate joc de mine?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi cazul sa o intrebi in mod direct, fata in fata cu ea si fara ocolisuri sa-ti spuna care este parerea ei in legatura cu persoana ta. Doar procedand asa vei sti daca ai vreo sansa de a avea o relatie cu ea si daca merita sa mai stai si sa oftezi dupa ea sau este cazul sa-ti cauti o alta fata. Trebuie sa ai doar putin tupeu si sa ai mai ales mai mult ...curaj. Succes!

| Iulian03 explică (pentru corbulalbrosu):

Mda..si poti sa imi spui cum as putea incepe o conversatie cu ea? multumesc

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Iulian03):

Fiind colegi si probabil si buni prieteni, ai putea sa-i propui sa iesi in 2 la o limbare cu bicicletele, cu rolele sau pe jos aiurea pe strazi, intr-un parc, sa de ce nu sa beti un suc si sa mancati o prajitura, o felie de pizza, etc, etc, etc. Sunt atate de multe motive plauzibile incat este greu sa le insiri pe toate, depinde doar de imaginatia ta dar in primul rand de curajul de a o aborda in mod efectiv. Incearca fiindca doar asa poti castiga si intotdeauna va apare unul mai tupeist si ti-o va "sufla" inainte sa-ti dai seama. Si repet ceea ce ti-am transmis deja : Trebuie sa ai doar putin tupeu si sa ai mai ales mai mult ...curaj. Succes!

| Betty12345678 a răspuns:

Da,face misto pentru ca stie ca o placi.Las-o,sunt si alte fete.Mai bine mergi pe drumul tau si o sa vezi ca ii va parea rau.