| vasilofdeny2 a întrebat:

sunt cu o fata de 1 si 7 luni, am avut multe probleme in relatie, iar aproape toate au fost din cauza ei, in multe greseli facute de ea aveam impresia ca le face intentionat, parca isi batea joc de mine( ex, de revelion, ea nu a vrut sa vina cu mine la o petrecere de prieteni, deoareca a vrut sa mearga cu verii ei la un concert tinut in centrul orasului, apoi am aflat ca de fapt ea a mers doar cu un var de-al ei si prieteni de-ai lui,) ea si-a cerut scuze, si a zis ca n-o sa ma mai minta, dar pana la urma a m-ai facut-o de cateva ori, fiind niste gresili nu asa de mari, am iertat-o si am trecut peste. Am avut si cateva probleme, dar acelea au fost din prostia amandurora. Eu am fost plecat pentru 3 saptamani in Belgia, la parintii mei, si nu prea am putut vorbi cu ea, doar pe net, si atunci cate putin. eu am vazut aceasta plecare ca pe un test de dragoste, deoareca na. distanta ar fi ca un test pentru noi. cand m-am intors acasa, si ne-am intalnit, ea mi-a aratat un comportament fals(cum ca i-ar fi fost dor de mine, dar am simtit ca nu e asa). dupa cateva zile, cand am iesit cu un grup de prieteni ea a fost foarte retrasa, iar cand am ajuns acasa ea mi-a dat un mesaj si mi-a spus ca nu mai imi simte dragostea fata de ea. Eu am avut un comportament foarte normal pentru prima intalnie dupa ce am pleacat. acum o simt foarte distanta fata de mine intr-adevar ca in asta 3 sapt nu am stiut ce face si cu cine iese. dati-mi si mie un sfat ce sa fac? ce are? nu stiu ce are, se poarta ciudatsad

Răspuns Câştigător
| grab a răspuns:

Da-i viteza si treci la urmatoarea.
Daca continui asa o sa capeti o mare experienta in femei curvistine si inima de baiat ranita succesiv ani de-a randul.

Daca vei cauta alta si alta si alta pana o vei gasi pe EA aceea care sa te merita si reciproc, in curand vei avea o bogata experienta despre cum se gaseste si se pastreaza fetele care merita.

Alege!
Ea oricum a alea: Nu tu! Altii!

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Voi doi nu aveti o relatie in sensul corect al cuvantului. Este o pierdere de timp din partea amandurora, din motive puerile.

| Francesca298 a răspuns:

Buna! Stii s-au intamplat foarte multe in relatia voastra, si e normal sa numai fie ca la inceput, certurile si plecarea ta probabil au distrus relatia voastra.
Trebuie sa fiti sinceri cu voi si sa aveti o discutie serioasa, in sensul in care daca amandoi mai doriti relatia asta.
In cazul in care ea numai vrea, mai bine o lasi libera pentru ca oricum nu va merge daca ea nu vrea.
In cazul in care amandoi vreti relatia asta, trebuie sa aveti multa rabdareee, si mai ales trebuie sinceritate.
Cucereste-o cu gesturi mici [ flori, mesaje dulci, plimbari, cadouri micute si finute], fii tandru si dulce cu ea! Mult succes :*

| Playcool17 a răspuns:

In primul rand te felicit pentru relatia voastra de aproape 2 ani.Eu zic ca ar fi bine sa petreceti o zi numai voi 2, pentru reacomodare sau ceva de genu...trebuie sa isi aminteasca de ce tine la tine.Eu una consider ca daca te iubeste cu adevarat o sa inteleaga ca ii esti alaturi si puteti trece impreuna prin perioada asta mai ''dificila''.Fa-o sa se simte speciala! Sper sa te ajute raspunsul meu happy.