| Andrey43 a întrebat:

sunt cu o fata de 5 luni si ne iubim foarte mult dar e relatie la distanta si ne dorim din ce in ce mai mult sa fim unul langa celalalt. Partea buna e ca parintii stiu de aceasta relatie si nu au nimic impotriva. Noi vrem ca relatia asta sa tina foarte mult ne dorim ca peste cativa ani sa avem o famile ce putem face ca relatia sa dureze foarte mult. Cel mai bun raspuns primeste funda

Răspuns Câştigător
| Hpzox a răspuns:

In primul rand trebuie sa aveti incredere unul in celalalt, nu uita increderea e foarte importanta...chiar daca e la distanta. Si eu am avut o relatie la distanta timp de un an...parinti nu erau de acord cu el dar pana la urma si'a dat seama ca sunt fericita cu el si uite ca suntem impreuna si acum avem doi ani locuim impreuna si incercam sa se facem un viitor. Trebuie sa-i spui mereu adevarul si ea la fel ca nu cumva cineva sa zica ceva despre ea si tu sa crezi, ai inceredere si ea la fel sa aiba incredere, faceti-va vizite in vacanta cand puteti, asa o sa va cunoasteti si mai bine si parinti ei sa prinda incredere in tine ca ai grija de ea, arata-i ca o iubesti mult, si o sa vina si momentul cand o sa va decideti sa va mutati impreuna toate la timpul lor. Bafta. Ai grija de ea si de relatia voastra happy

7 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

In momentul asta, trebuie sa va vedeti. Si asta cat mai repede. Mai departe, vedeti voi. Toate cele bune happy

| RyugaHideki a răspuns:

Omg...sad povestea asta. care o spui tu acum, este exact situatia mea de acum 2 ani. Sper sa nu se termine ca a mea. Eu si cu ea am fost impreuna mai bine de 5 luni de zile si ne iubeam enorm de mult. Doream sa devenim o familie candva, nu rezistam cateva minute sa nu vorbim unul cu celalalt, stateam pana la 2-3 dimineata si vorbeam la telefon. Era perfect. Dar distanta a distrus totul si ne-am despartit. Am fost cu ea in clasa a 9-a.acum sunt a 11-a. Relatiile la distanta nu sunt facute sa reziste daca nu va vedeti des. Crede-ma. Amandoi credeam ca suntem facuti unul pentru celalalt. Abia asteptam sa ne vedem si cateva minute. Dar nu a fost sa fie. Tot astept sa merg la Bucuresti sa ma intalnesc cu ea (eu sunt din Roman.jud. Piatra Neamt) stau la 333 km distanta de ea, din pacate. Am crezut ca ea este cea aleasa si sincer sa spun, nu am mai avut o relatie asa cum trebuie de atunci. Ai grija de ea si fa tot posibilul sa fii impreuna cu ea, APROAPE de ea. sad Nu vreau sa patesti ca am patit si eu deoarece.este trist si foarte dureros. Si repet. Exact cum sunteti voi doi asa am fost si noi doi. Sper ca la voi sa fie mai bine decat a fost la noi. T__T Succes. Vei avea mare nevoie.

| youmail a răspuns:

Si eu am avut o relatie ce a inceput prin a fi una la distanta in primul an apoi am fost inca 4 ani impreuna (fizic) si am fost foarte fericiti pana ce ne-am maturizat si ne-am dat seama ca incepeam sa avem teluri diferite in viata, si fiecare isi dorea alt ceva.Practic nu ne-am despartit niciodata, doar ca am horarat sa mergem sa ne vedem de interesele economice si sociale pe care ni le impusesem.
Mult succes.
PS. Acum am o noua relatie tot la distanta incepand din luna Iulie si vad ca inca merge din ce in ce mai bine.
Cred ca totul va fi bine daca va implicati amandoi si faceti tot ce puteti sa nu va dati voie (fiecare lui) sa gresiti.
Spre exemplu tu daca iti impui sa nu fii cu alte fete si ea isi impune singura sa nu fie cu alti baieti atunci aveti cele mai multe sanse de reusita.
Mult succes!

| Lorely a răspuns:

O varianta ar fi sa stati amandoi intr-un oras comun. Sa isi implore unul dintre voi parintii sa se mute, asta daca nu sunteti destul de
mari cat sa locuiti singuri.big grin va doresc sa va iubiti in continuarekiss

| Amorezatul a răspuns:

Salut! Nu te lasa descurajat dar nici nu visa prea mult! Fi realist! Chestia este ca nu ai pus nici o intrebare. Din cate inteleg vreti sa va vedeti, sa aveti o relatie mai apropiata. Cel mai bun lucru pe care il spun tuturor este sa nu se grabeasca, sa lase ca relatia sa decrga de la sine. Cum amandoi sunteti de acord si parintii stiu trebuie sa va hotarati cine la cine vine! Atentie, relatia face-to-face nu este aceeas cu cea la distanta. Intervin compromisurile, intimitatea, tabieturi personale, parintii, socrii, si etc! Oricum, puteti incerca, asta sta doar in puterea voastra! Succese si de ce nu, poate chiar casa de piatra!

| Akuryo a răspuns:

Presupun ca trebuie sa va intalniti mai des, 5 luni este ceva, ai cunoscut-o face to face in astea 5 luni, sau este o relatie online ca sa ii zic asa, daca am dreptate atunci nu cred ca va tine, sunt foarte rare cazurile.

| kelbo a răspuns:

Un raspuns pentru tine, dela mine :daca zici ca va iubiti cu adevarat atunci eu cred ca asa ceva poate rezista bine si cu mici eforturi din partea la amandoi drebuie sa ii arati totusi ca o iubesti nu doar sa ii spui la tel sau pe mes. sincer iti spun ca eu unu cred in relati la distanta acum la inceput eram foarte sceptic dar acum m-am schimbat putinhappy si eu sunt cu o fata de aproape doi ani iar in ultimele 9 luni nu ne-am vazut decat o data eu fiind plecat din tara, dar crede-ma ca aceasta distanta pe noi nea apropiat...deci daca o iubesti si crezi in ia relatia va dura... sper sa iti placa raspunsu.big grin