| Foame a întrebat:

Sunt curios de ceea ce cauta barbatii/femeile din ziua de azi la un partener.(nu este legat de fizic)/
Sa zicem in cazul femeilor,ce va "aprinde" la un barbat,acea trasatura "sexy"? (determinare/pasiune/curaj/umor/sinceritate/entuziasm etc.) Cand observati chestia aia sa va faca sa ziceti "IL VREAU".
As dori sa scrieti trasatura "preferata" si alte criterii, multumesc.

De exemplu mie imi place hotararea la o femeie,sa zicem ca intra pe usa si zice "Vreau sa fac asta,aia, asta, aia si nu am de gand sa ma opresc pana nu o voi obtine" as zice "Wow nu e de gluma cu ea happy ", pentru mine este ceva foarte atragator.

Cine are un raspuns "frumos" are funda. Multumesc

22 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Să fie puternic, să emane masculinitate, să fie inteligent, amuzant, sigur pe el, sociabil, spontan, înțelegător, romantic, sincer

| Endoryus a răspuns (pentru Adry05):

Nu esti pretentioasa chiar deloc laughing

| Adry05 a răspuns (pentru Endoryus):

Nu mi se pare, în mare e descrierea mea exceptând desigur masculinitatea și puterea. Până la urmă cer ce ofer. happy

Răspuns utilizator avertizat
| Adry05 a răspuns (pentru nimportequi):

Extraordinar, și tu cu asta ai spus ceva foarte inteligent, nu? Dacă tot te roade atât să știi că am un iubit exact cum l-am descris, așa că scutește-mă cu comentariile astea inutile. Dacă tu te multumești cu puțin nu trebuie să facem toți la fel.

| Endoryus a răspuns (pentru Adry05):

Se lauda ca se uita alea de 12 ani la el deci ai ars unde trebuie laughing

| RAY a răspuns:

Noi cautam clovni sau un partener?

| Andreeush a răspuns:

Să fie: sincer, fidel, inteligent, amuzant, să aibă simțul umorului, să fie educat.

| Plato a răspuns:

Feminitatea si tot ce presupune, sa fie o lady in gesturi, comportament, tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femininã/submisiva si fidelã. Nimic mai mult.

Ma atrage aia care nu o aprinde nimic.
Femeia care nu are enspe mii de pretentii. Ca nu am simtul umorului, nu sunt nici inalt, nici frumos, nici curajos, nici carismatic, nici bogat, nici nici nici etc

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Feminina e sinonim cu submisiva?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacã te referi sexual, nu.
Feminina dupã mine inseamna sa scoti un "wow" de la mine prin simpla ta prezenta, nefiind nevoie de frumusete/ sa faci Sau sa spui ceva anume. Desigur mai e si "inteligenta" Dar asta tine de cum rezonezi cu cealalta persoana. Nu de iq.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sexual nu?
Nu pare asa greu sa scoți un wow de la tine.Totusi cum o poți face, dacă nu te bazezi pe frumusețe?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba, da. Dacã n-ar ejacula in timpul sexului ce ai crede?
Te atrag cei care se lasã impresionati greu de tine?

PS/ ca ma seduce...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca el are o problema.Ca dintr-un motiv sau altul nu se simte confortabil.N-as putea crede ca nu-s eu suficient de buna.
Da.
Nu e greu sa te seduca...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Musti? Sau de ce sa nu se simta confortabil? Nu cred cã ai fii in stare sa ranesti o muscã.
Tu ce intelegi prin feminina?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Uneori.
N-am idee de ce nu s-ar simți cineva confortabil in preajma mea.
N-as fi.Tot o crima e si aia, nu? Nu m-ar mai lasă constiinta sa dorm.
Sensibilă.Delicata.Plictisitoare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti place aroganta, cum ar putea cineva sa fie 100% confortabil cu tine?
Si daca te-ar lãsa? Eu mi te imaginez ca esti atât de nepasatoare si narcisista incât ai omorâ cu sange rece farã sa ai vreo urma de regret sau vina. N-ai cum sa simti vinã.
Neh succubi e mai buna, narcisista, farã suflet, aroganta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Îmi place aroganta si îmi plac persoanele arogante.Cineva ca mine s-ar simți bine in preajma mea.
Dacă m-ar lăsa, ar fi o problema care ar aduce cu sine o serie întreaga de repercusiuni.
Mai buna din unele puncte de vedere.Si dezastruoasa din altele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aroganța,cinismul, sarcasmul, inteligenta.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Aroganța si inteligenta nu pot coexista.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Eu exist...sau ma crezi doar o excepție?