| Dyabolik_Dyabolik_1987 a întrebat:

Sunt impreuna de 3 luni cu o fata per care o iubesc si o plac mult. O cunosc de mai mult timp de aproape doi ani si imi era foarte draga de atunci, imi placea compania ei ca prietena si ea simtea la fel. Ea sta la verisoara mea, cu aproape o luna in urma ne faceam vise si vb de viitor, sa ne luam un apartament impreuna mai ales acum ca munceste si ea si adora munca asta(de 1 luna jumate). Dormim aproape mereu impreuna, de cele mai multe ori la verisoara mea! Intr-o seara era a treia seara consecutiva cand iesea de la munca si mergea in oras cu verisoara mea iar eu m-am suparat putin pentru ca nu o vazusem de seara trecuta si pentru ca as fi vrut si eu sa ies(chiar daca nu putem inca iesi in public impreuna ca iubiti pentru un motiv serios si lung de povestit, putem iesi doar ca prieteni doar ca ea spune ca nu se simte bine pentru ca nu poate sa ma sarute sau sa stea langa mine), am discutat cu ea lucrurile astea si nu am ajuns chiar la o concluzie dar ne-am inteles si a inteles de ce m-am simtit rau. De cateva zile am vazut-o mai rece, noaptea nu mai suporta sa o iau in brate(cand inainte imi cerea ia), nu mai sta in bratele mele cum statea inainte iar eu inconstient tot insistam sa fiu iubitor(ca inainte dealtfel) pana cand nu am mai putut si i-am zis ce se intampla si daca ma mai vrea (de la inceput am decis sa fim sinceri unul cu celalalt in privinta a ceea ce simtim, sa fim liberi)! Mi-a spus ca o cam sufoc si ca i se pare ca suntem de 10 ani impreuna, ca o plictisesc, noi am inceput prea asa deodata sa dormim mereu impreuna, sa mancam impreuna si nu-i bine lucrul asta! M-ia picat foarte greu sa aud astea dar am incercat sa nu arat si sa merg inainte! In seara aia am plecat acasa, a doua zi imi spune ca iese cu o prietena, nu i-am zis nimic si am iesit si eu cu barbatul verisoarei mele, Ne-am intors tarziu si dupa am ramas singur cu ea si am vb mult dar fara prea mult interes pentru ca eram amandoi ametiti de la bautura! Eram deja decis sa nu dorm acolo asa ca am imbratisat-o, ne-am pupat si am plecat. A doua zi dupa-amiaza, amandoi muncisem de dimineata eram obositi iar pe mine ma durea si capul imi spune ca merge sa doarma iar eu i-am zis ca merg si eu cu ea la care ea a zis ca nu pentru ca vrea sa doarma linistita! Am stat rau iar sera cand s-a trezit i-am zis ca plec si sa ma caute cand o sa ma vrea cu inima si sa se gandeasca daca ma iubeste! Mai pe seara imi scrie ca sunt cam dramatic si ca vad situatia prea tragica, i-am spus ca nu e asa e doar ca vad ca s-a schimbat si vreau sa stiu ce simte pentru mine, daca ma mai iubeste! Nu mi-a raspuns la ultima intrebare si mi-a spus din nou ca e din cauza ca noi am ajuns prea departe cu relatia asta, prea asa dintr-o data si ca acum ca are munca ii place sa fie indipendenta ca eu nu am cunoscut-o cu o munca si ca nu mai e sigura ca vrea sa ne mutam impreuna pentru ca o sufoc prea mult cu atata iubire iar ei nu-i place chiar daca inainte simteam cai place! Eu am stat foarte rau fara ea si ma gandeam ca am pierdut-o dar voiam sa o las sa faca ce vrea, vreau sa fie libera sa aleaga si nu legata de mine. Ne-am scris multe dar fara a-mi raspude direct la intrebarea daca ma vrea sau nu doar mi-a spus ca nu asta conteaza intr-o relatie. Acum a ramas sa ne intalnim si sa vorbim despre toate astea pentru ca la tel sau prin mesaje nu ne prea intelegem. Eu sunt constient ca ii arat prea mult ca tin mult la ea, si o tot mangai sau pup dar asta creadeam ca ii face placere. Pot schimba lucrul asta dar nu mai stiu ce simte pentru mine, nu ma mai simt iubit si nu mai pot fi sincer ca inainte! Am scris mult ar fi mult mai mult de scris dar sper sa ma fac inteles si as vrea sa primesc sfaturi pentru cum sa ma comport de la cineva care a trecut prin situatii asemanatoare in care iubita ii zice ca o sufoca sau ca o plictiseste.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...nu am trecut printr-o situație de genul, dar îți pot spune din punctul de vedere si din cunoștințele unei fete.
Treaba sta in felul urmator... într adevăr, fata are nevoie de iubire, alintata, dar pana dintr-un punct când băiatul vrea sa o lase mai moale. Adică te iubesc, ma iubești.dar daca stam atât de mult timp împreună, vreau sa fiu si puțin libera nu doar sufocata de iubire. Daca era sa va vedeți o data la o luna doua...da, atunci ii trebuia cu siguranță sufocata, dar repet, te iubește.
Dar poate fi si vorba de monotonie, plictiseala. Efectiv s-a saturat ca toate sa fie la fel in fiecare zi, încât i a devenit puțin sila de unele chestii.stiu ca prin aceste lucruri o fata poate avea de pierdut pentru ca băiatul va spune ca vrea sa scape de ea, dar asta e femeia!
Si a treia chestie ar fi ca nu te mai iubește si încearcă ușor ușor sa se distanțeze de tine sa nu te rănească.
Na, mai multe nu îți pot spune. Cel mai bine e sa vorbiți fata in fata si sa lămuriți toate aspectele.
Bafta happy

| Dyabolik_Dyabolik_1987 explică (pentru anonim_4396):

Mersi peste putin merg sa o iau de la munca si vom vorbi! Oricum am in cap sa ii mai dau timp de una singura sa isi dea seama daca ma vrea sau nu!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dyabolik_Dyabolik_1987):

Da, e foarte..las-o sa aleagă.
Ca daca într adevăr te iubește, nu va pleca de lângă tine si va continua sa vorbească cu tine.
Daca nu, gândește te ca, viață merge inainte si fete mai poți întâlni.
Adică încearcă sa fii optimist din toate punctele de vedere, poate chiar nu era fata potrivita pentru tine.happy

| Dyabolik_Dyabolik_1987 explică (pentru anonim_4396):

Sti sunt un tip foarte optimist! nu stiu daca esti curioasa de cum o mers dar am sa-ti povestesc oricum! am vb si nu am apucat sa-i zic tot discurusul del aveam in cap dar am ajuns la o situatie in care am intrebat-o unde sunt eu in viata ei? mi-a raspuns ca nu stie si i-am spus ca sa ma anunte cand o sti si am lasat-o acasa! Acum astept, nu stiu cat timp... dar stiu ce vreau, in sensul ca vreau pe cineva care sa ma iubeasca, sa vrea sa fie cu mine! M-am pregatit pentru asteptarea asta, am scris si in raspuns! Acum beau si astept ca timpul sa treaca... sa-mi treaca starea asta! Beau, nu-i un lucru care-s obisnuit sa-l fac dar parca trec mai usor asa! Nu am cu cine sa vorbesc si nici nu as vrea pe nimeni acum dar i-am scris la prietenul cel mai bun(iubitul verisoarei mele) al meu sa nu se supere ca nu am urcat sa il salut dar, nu a raspuns la sms! ce prieten happy i-am fost mereu aproape in momentele sale grele. cum ziceam nu vreau pe nimeni aproape acum dar as fi vrut sa vad cai pasa! nu stiu ce va fi dar ma gandesc la cei mai rau si imi e greu pentru ca nu stiu daca voi intalni vreodata fata cu care sa am o familie,. familie pe care o doreec mult! sorry ca te implic asa dar esti unica care mi-o raspuns si care a avut curajul sa spuna cam ce gandeste o femei! Ceers si sorry dar nu iti pot trimite mesaj privat!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dyabolik_Dyabolik_1987):

Nu e nici o problema, stai liniștit.
Daca se poate raspunde cu macar o opinie, nu vad de ce nu.
Știi ca faza cu băutură nu este o soluție de a uita sau de a face ca timpul sa treacă mai repede. Mai bine ti ai găsi un nou hobby sau te ai apuca de făcut ceva util, practic.
E foarte bine ca te aștepți la ce e mai rău, pentru ca sunt șanse ca aceasta sa vrea sa se distanțeze de tine ușor.
Încearcă sa o uiți daca e sa nu fie nimic... pana la urma, ca sa ti găsești iubirea adevarata, trebuie sa o si cauți. Ca nu va veni singură la tine, mai ales daca stai in casa si bei.
Ieși la alergat, cu prietenii sau chiar si singur "la agatat". Așa poți fi pe cont propriu.
Nu dispera, ce este al nostru e pus deoparte happy
Poate te așteaptă ceva mai bun.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

In primul rand trebuie sa stii ca o relatie pe ascuns nu poate sa duca la nimic bun. Apoi, are si sexul rolul si rostul lui, dar dupa un timp incepi sa-ti revii si sa descoperi ca partenerul are si defecte. Asa s-a intamplat si cu iubitica ta, s-a saturat de defectele tale, si s-a plictisit de tine si de sexul (numai al) tau. Ghinion.

| Dyabolik_Dyabolik_1987 explică (pentru neutrino):

Am scris acolo la sfarsit sa raspunda cineva care a trecut prin asta deci cu un exemplu de cum a mers inainte! Nu am scris pentru a primi raspunsuri cu pareri despre relatia mea ci sfaturi sau experiente!