| M13 a întrebat:

sunt in clasa a 7-a si nu am avut nici o iubita pana acum. Problema nu e ca nu ma place nimeni, ci ca nu gasesc nici o fata cu care sa am ce vorbi ( adica sunt fete cu care am ce vorbi dar ele nu se uita dupa mine ).

Răspuns Câştigător
| Anonima213 a răspuns:

Rămâne laba voiai să zici

5 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Salut,
Nu iti fa probleme de iubita la varsta asta.
Cauta sa iesi sa cunosti alti tineri de varsta ta sa faci activitati unde o sa ai posibilitate sa cunosti oameni noi.
Nu cauta direct prietena ci cauta sa te dezvolti deoarece o sa fi dezamagit.
Fa sport afara, mergi in parcuri, fa voluntariat, implica-te in proiectele din zonele tale.
Am fost la fel si eu, la fel ca tine acum da am cautat sa fiu eh insumni

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, la 13-14 ani cati ai, nici nu poti sa ai iubite, ca alea se manaca mai tarziu, dupa 17-18 ani, cand esti destul de mare.
La varsta asta, poate ar trebui sa incepi cu o prietena... sa incepeti sa va cunosti, sa vorbiti despre scoala, joaca, colegi, filme, sa va plimbati si in cativa ani, cand mai cresteti, ajungeti si la iubit.

| cristimihailov a răspuns:

Ramane cartea...

| Anonima213 a răspuns (pentru cristimihailov):

Rămâne laba voiai să zici

| CosminCD a răspuns:

Așa eram și eu la vârsta ta! Stai calm. Va veni și timpul acela. Răbdare, prietene!

| NicoleAlexandru a răspuns:

Nu-ti strica copilaria cu iubita rolling on the floor Am 16 ani si ma bucur ca n-am avut pana acum o iubita, tu in generala trebuie sa te axezi pe studii, iar prin clasa a 9-a, a 10-a poti sa revii cu gandul la iubite big grin