| LotruNegru a întrebat:

Sunt intr-o relație cu o fata de 6 luni,in tot acest timp m-am atasat enorm de mult de ea, o iubesc mult.Ce nu e bine este ca m-a mințit o grămada, ba mai mai mult m-a si inselat.Dar..cu speranta ca o sa fie bine am iertat-o si am mers mai departe cu gândul ca nu o sa se mai repete.In familia mea nimeni nu este de acord cu ea,absolut nimeni nici măcar prietenii mei, nimeni, nimeni.Pana si mama ei îmi spune ca nu e de mine si asa. weekendul acesta am fost la o cabana,a fost totul frumos,astazi iar a inceput sa minta,să-mi zică ca este într-un loc dar ea de fapt era in altul,ba mai mult astazi am prins-o ca a mers la suc cu o prietena si cu cel cu care m-a înșelat.
Vreau sa ma despart de ea cu orice preț pentru ca si eu sunt conștient ca nu este de mine si ma face doar sa sufăr,dar nu pot nici cum, o iubesc enorm si doar la ea ma gândesc indiferent ce as face.
Help please, nu mai stiu ce sa ma fac!

Răspuns Câştigător
| Ioanaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Dacă i-ai acordat o a doua șansă și ea te-a mințit, atunci da, desparte-te de ea. Acum nu observi cât rău îți face pentru că ești ''orbit'' de iubire. Vei realiza mai încolo pentru cine ai răbdat și ai iertat. Știu că nu e ușor, dar trebuie să te desparți de ea... Fă-o frumos, arată-i că ești un băiat/bărbat adevărat și un iubit de seamă. Nu o jigni și spune-i frumos ceea ce gndești și cum te simți. Vei găsi pe cineva pe măsura ta. Succes!

| LotruNegru explică (pentru Ioanaaaaaaaaaaaaaa):

Și să nu uit..sunt 9 luni acum, aproape 10.Suntem tot impreuna dar s-a reglementat totul.E perfect acum.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fetelor le plac badboyss si de fraieri ca tine isi bat joc,asa se intampla mereu man,esti un baiat cuminte visator,care ai crezut in ea, in vrajeli, iubire, basme, trebuie sa te desparti de ea nu sa continui suferinta asta, va fi greu dar asta e

| Violleta2022 a răspuns:

Daca tot vrei s ate desparti de ea, de ce o mai urmaresti?
Ce faci, politie?
Spune-i verde-n fata ca ti-a ajuns si da-i liber!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste-te la faptul ca ea nu te respecta absolut deloc, ca te batjocoreste pe fata inselandu-te, ca ea te considera prostul ei si probabil ca nu esti nici primul nici ultimul baiat cu care se comporta asa. Daca chiar iti doresti sa te desparti de ea, o vei face. Daca vei ramane in continuare cu ea, este pentru ca accepti tot ce ti-se intampla doar pentru ca esti indragostit de ea. Crede-ma pe cuvant, eu iubesc cu pasiune, cu tot sufletul, dar oricat as iubi, nu pot fii cu cineva care sta cu mine din mila, mai ales cineva care ma trateaza in ultimul hal. E alegerea ta, dar ai nu mai de pierdut daca vei continua "relatia".

| kandaraki a răspuns:

Pai daca iesi in continuare cu ea si o ai in gand, nu te vei desparte, ea isi bate joc de tine dar tu o ierti, nu e bine asa. Gandeste-te, vrei sa fii cu o fata sau cu cineva care te minte mereu?

| Fred92 a răspuns:

Din punctul meu de vedere ea si-a batut joc de tine, no ofense.
Cred ca si tu doresti sa nu devii un papagal in fata ei si sa te joace pe degete cand doreste.
Eu zic sa treci peste, cauta o fata care sa te merite chiar daca sunt convins ca iti este foarte greu sa o uiti.
Pana la urma esti barbat, nu maimutoi...
Multa bafta!

| sankyy a răspuns:

Si ce te retine? La cate ti-a facut ar trebui sa iti fie usor sa o lasi. Oricum viata merge inainte, ai timp sa mai cunosti alte fete, nu e nici prima si nici ultima