| Jok12345 a întrebat:

sunt intr-o relatie cu un baiat, credeți ca e normal sa ne stim parola de la contul de Facebook sau Instagram unul altuia?

16 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cam exagerat dar faceti ce vreti, ce treaba aveti cu ce zic altii

| RAY a răspuns:

Nu, dar in cine sa mai crezi in ziua de azi, testeazal e mai bine asa

| Hammurabi a răspuns:

Nu.
Dacă el ți-a cerut asta, dă-i papucii că altfel o sa ai viață grea.
Ăştia care vor să aibă ei totul sub control, nu sunt decât nişte ciudați, frustrați şi nesiguri pe ei. Şi aşa ceva nu se vindecă.

| SG1995 a răspuns:

Da e de comun acord sigur. Gen dacă vrei să îi lași accesul fără să-ți ceară el și vice-versa nu mi se pare anormal. Unele familii/cupluri împart un singur profil.

| PumpkinDoll a răspuns (pentru SG1995):

Penibila rau treaba asta cu ''Maricica si Ionel'' intr-un singur profil.

| Jok12345 explică (pentru PumpkinDoll):

Nu s-a referit la asa ceva, a facut referinta cu unele cupluri vorbesc de pe acelasi profil, cel mai des la cei casatori se intampla, fiind oameni maturi nu mai au cand se juca cu mai multe profile.

| PumpkinDoll a răspuns (pentru Jok12345):

Dar nu trebuie sa ai mai multe profile, doar unul care sa fie al tau.

| Plato a răspuns:

Eh, nu prea.

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu. Ăsta e un abuz care se va perpetua în chestii mult mai nasoale, desi poate iniţial ţi se pare "cute" ca pertenerul să fie gelos, crezând că asta implică iubirea, dar nu, nu e asa.

| Alexuţ02 a răspuns:

Da, e normal, dacă nu aveţi ceva de ascuns, intimitate. nu ştiu dacă ai nevoie, adică. dacă ştie că n-ai nimic cu x( un prieten spre exemplu ) nu ai de ce să-ţi faci griji.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, totusi trebuie sa aveti putin intimitate

| Demetrov a răspuns:

Stima de sine este mai importanta decat iubirea.

| maxim789 a răspuns:

Da,sa nu intalneasca cu alta fata

| ȘEMaria a răspuns:

Eu nu stunt de acord cu asa ceva. fiecare om are nevoie de intimitatea lui. aici este chestia de incredre intre cei doi. daca el iti cere parolele si telefonul inseamna ca nu are incredere in tine. si deja cand nu estista incredere o sa apara banuieli si o sa fie cearta si asa mai departe

| lorelei94 a răspuns:

Dacă stati in casa de atatia ani mi se pare corect sa stiti totul unul despre altul dar fara "eu iti ordon". Trebuie sa fie ceva de comun acord.
Dar daca e o simpla relatie in stadiu incipient atunci aia are o denumire: invazie de spatiu personal.