| anonim_4396 a întrebat:

Sunt într-o relație nu de mult timp și de fiecare data, când vorbesc cu prietena mea pe mess, îmi răspunde greu, cam între 2-3 minute, se întâmplă de fiecare data când vorbim, sa fiu sincer este prima relație asa ca nu am experienta, deloc, ce ar trebui sa fac? Chiar nu ma duce gândul ca m-ar putea înșela pentru ca nu o cred în stare, nu pare genul de fata, dar nu știu la ce sa ma gândesc și sa fac! Și mi-ar prinde bine și niște sfaturi în dragoste având în vedere ca nu am experienta deloc! Mulțumesc anticipat!

Răspuns Apreciat de Editori
| Bozgi200 a răspuns:

Hei, și eu am trecut prin asta, și eu sunt tot la prima relatie serioasă. De înșelat nu o face, overthinking-ul ăsta ne omoară pe toti incet. Îți răspunde greu caci probabil vorbește cu o prietenă bună de a ei, e ceva normal. Nu te gândi la prostii, nu are rost odată ce nu ai dovezi si nu vezi vreun semn de la ea. Stai liniștit.
Dacă vorbiți pe messenger probabil are dezactivată bulina aia ce iti apare pe ecran si vede doar când intră ea pe mess. Încearcă să vorbiți pe Instagram, daca raspunde tot asa greu, încearcă sa o intrebi asa mai subtil de ce îți răspunde greu.
Dar pe final nu te speria, nu ai motiv. Sa vă țină!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta-i greu la tine, 2-3 minute?
Nu crezi ca ar fi normal sa fie preocupata de invata si sa-ti raspunda numai dimineata si seara, cand nu invata sau nu-i la scoala?

| Freya1 a răspuns:

Nu cred ca 2, 3 minute e asa mult daca cumva si invata, munceste sau are alte treburi.Plus de asta poate mai are si prietene cu care mai vorbeste.
Dacă ai vreo nemulțumire sau nelamurire poti sa o întrebi pe ea.

| KiOpTK a răspuns (pentru Freya1):

Înțeleg ca nu e prea mult acum, mai mult vorbim seara și la fiecare mesaj trimis îmi răspunde greu, m-am gândit și eu ca mai poate face și alt ceva, dar sa facă asa absolut de câte ori vorbim la fiecare mesaj în parte și atunci când începe ea conversația e la fel, am întrebat pe TPU doar ca un sfat mai mult, pentru ca nu știam la ce sa ma gândesc!

| Freya1 a răspuns (pentru KiOpTK):

Încearcă să îi spui direct chestia asta, pentru ca intr-o relatie trebuie sa existe comunicare.

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Zi merci ca nu ti răspunde după o oră și tu te plângi de câteva minute vai Doamne