| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,
Sunt pe ganduri si as vrea sa va cer o parere.
Acum 2 ani am cunoscut o fata, ne am placut din priviri, a fost dragoste la prima vedere.Au fost cateva luni frumoase petrecute impreuna, apoi a existat certuri si am ajuns sa ne despartim...intre timp ea s-a cuplat cu un alt baiat.Sau despartit si acum ea sufera foarte mult.
Ma cautat,eu nu am vrut sa vb cu ea dar a reusit sa ma puna pe ganduri,mi a zis ca eu am fost prima ei iubire dar la acest baiat a tinut mai mult decat la mine.
Am iesit pe afara si nu am reusit sa vb mult pentru ca a inceput sa o sune anumite persoane si vb cu ele,si m-am simtit foarte prost,apoi cand ne am despartit mi a zis ca dupa ce isi va revini voi primi raspunsul! Acum am incercat sa o sun si imi da ocupat!
Am iubit-o foarte mult, dupa ce ne am despartit am incercat sa o urasc, dar nu am reusit niciodata...tot timpul ma gandesc la ea si imi doresc sa fiu cu ea.
Dragostea la prima vedere este mai puternica decat dragostea care se face dintre doua persoane in timp? Vreau sfaturi nu pareri despre gramatica si alte prosti.Va rog! multumesc

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ea se joaca cu tine si se pare ca ii merge bine.

| LoveSleep a răspuns:

Nu exista dragoste la prima vedere, cel mult, e vorba de atractie.

| Mihai437 a răspuns:

Dragostea la prima vedere e puternica, dar nu ca aceea cand persoanele respective ajung sa se cunoasca mai bine, sa inteleaga jumatatea lor, si sa vada ce simt unul pentru celalalt. Sper ca te-am putut ajuta. ceau

| AlinaN a răspuns:

In primul rand eu nu cred indragoste la prima vedere.Pentru o dragoste adevarata trebuie sa cunosti acea persoana in intregime ori la prima intalnire tu vezi doar un fizic, o femeie frumoasa si atat.Asta se numeste atractie fizica nu dragoste la prima vedere. Cat despre ea, probabil ca avea nevoie de un umar pe care sa planga si nimic mai mult.Eu consider ca nu te merita.Fii barbat si da-i cu jet.Nu esti rezerva nimanui.Cauta fata pentru care sa fii totul nu doar o rezerva pentru zilele in care e trista si singura.

| Daniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns (pentru AlinaN):

Poate ai dreptate, dar noi ne am placut din prima clipa cand ne am vazut si am fost impreuna un an si ceva