| DanyelTode a întrebat:

Sunt Sterat pana peste cap va rog dati-mi niste sfaturicrying.
Povestea este asta:
acum vreo 3-4 saptamani m-am intalnit cu o fata la scoala asa din "Greseala" am intr cum o cheama etc etc pana la urma mi-am facut curaj si i-am cerut nr de telefon dar nu mi la dat [Tin sa precizez ca sunt o persoane INCREDIBIL de timida]
De 1 saptamana mama indragostit peste limite de ea:X adica si acum cand scriu si ma gandesc la ea nu am stare si am mii de fluturi in stomacbig grin. Vineri mi-a dat un prieten nr ei de tel si am sunat-o sambata seara. Parca vorbea cu indiferenta. a zis ca e obosita etc i-am zis ca mai vb noi luni la scoala si am inchis a doar vreo 2-3 minute convorbirea la telefon. ieri cand am vazut-o in curtea scoli m-am intors si am plecat vreo 5 minlaughing dupa mi-am luat inima in dinti m-am dus la ea si tot asa :
-"Ce faci"
-"Bine"
-"Vb Maine" ceva genu a fost.straight face mi se taie firul cand vb cu ea.
aseara am sunat-o la 8:30 [suntem de dupa mana sa scoala de la 14 la 20], mi-a dat ocupat am mai sunato la 9 si tot ocupat mi-a dat i-am trimis un mesaj " ca vreau sa-i zic ceva maine neaparat maine insemnand azi. si daca are 10 min libere. mam tot gandit si vreau sa-i spun ca o plac sa-i spun ca m-am indragostit de ea:X nu vreau sa vada nimeni sau sa auda cand vb cu ea dei nu stiu cum sa-i spun sa vina la o plimbare.
Tin sa precizez ca de 1 sapt cand incerc sa ma uit la ea ea se uita deja la minelaughing. un coleg mi-a zis ca a intr. de bine si i-a zis ca sunt dragutstraight face Fetele astea adica odata imi da ocupat odata se uita la mine WTFlaughing, de aici si intrebarea
Ce sa i spun azi cand ma duc la scoala [1:30] cum sa-i spun si ce sa facccccc morrr laughing sunt agitat peste cap... m-am indragostit rau de ea zici ca ma 9 aanistraight face
ps: am 16 ani ea 15laughing cawfuianegdklfj

Răspuns Câştigător
| aclean a răspuns:

Ok, a fost cam greu sa inteleg ceva din intrebarea ta, insa voi incerc a sa re ajut. In primul rand, calmeaza-te. Esti mai mare ca ea, nu ai de ce sa fii asa speriat. Daca interactionezi mult cu ea, daca o ajuti cu ce are nevoie, daca pur si simplu ii dovedesti clar ca o placi. Si in legatura cu plimbarea, iata un mic dialog:

-Hey!
_Hi!
-Vii la o plimbare?
Doua posibilitati de aici: 1.
-Da.
-Ok (si va plimbati)
2.
-Nu
-Hai maaa!
-Nu vreau...
-Te rogg.
-Bineee. (si va plimbati)

Cel mai important, vorbeste si fii natural. NU incerca sa o faci geloasa, sa faci pe indiferentul, caci crede-ma, asta distruge totul. Sper ca te-am ajutat cat de cat. Bafta!winking

PS: Ce naiba inseamna cawfuianegdklfj?

1 răspuns:
| pisicutzamik a răspuns:

Buna nu vreau sa te dezamagesc dar dupa cum se vede fata nu prea iti da importanta, vede ca tu o placi iar ea nu da niciun semn decat se uita la tine, eu zic sa incerci sa-i spui ca iti place de ea si daca vrea sa fiti impreuna, dar sunt sigura ca te va refuza din moment ce nu a vrut sa-ti dea numarul, iti da ocupat si altele treaba ta incearca! multa bafta