| KolG a întrebat:

Sunt un baiat de 19 ani cu o prietena de aceeasi varsta cu mine. Ea este virgina, suntem de 6 luni impreuna, si pana acum cateva zile nu am avut vreun contact cu organele genitale. Ma refer ca acum cateva zile a fost prima data cand reusim sa fim si noi asa mai intimi. Dar mi s-a parut o chestie ciudata. Fata a zis ca nu e momentul potrivit pentru chestia asta si ca sa mai asteptam. Eu nu stiu de ce am fost asa badaran si tot insistam sa o facem si tot o intrebam care e motivul si cand o sa o facem. Ok i-am zis ca nu o inteleg de ce nu vrea, dupa care i-am facut un sex oral ei, la ea fiind prima data, era emotionata. Dupa ce mi-am terminat treaba timp de 2 minute, i-am zis sa imi faca si mie. La fel, prima data, incepuse direct si imediat s-a oprit dupa vreo 10 secunde si a zis ca atat, ca ea nu stie si nu mai face.Ii zisesem inainte ca sa nu mai puna dintii ca e nasol dar tot asa facea, si probabil s-a rusinat. Eu ma gandesc acum ca poate am avut eu ceva sau nu stiu, sunt un baiat ingrijit, nu cred ca ar fi asta problema, ori ca am fost eu nesimtit si am insistat, ori ca e ea prea timida si ca a fost prima oara cand a vazut un penis. Deci vreau sa stiu parerea voastra, a fost vina mea? Sau ce s-a intamplat? Si daca aveti idee cum sa ii arat sa nu mai puna dintii *laugh*. Fundaaa!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| anonim2533 a răspuns:

Mama. Deci aici chiar pot sa te ajut pentru ca prietenul meu face exact la fel ca tine si pot sa spun ca nu suport laughing
Adica, noi suntem mai timide, zi mersi ca ti-a facut 10 secunde, el cand mi-a facut mie oral si a zis sa-i fac si lui, i-am zis sa nu-mi mai puna problema asta ca n-o voi face. El cu o luna/doua in urma mi-a zis ca nu si-ar lasa niciodata mama copiilor lui sa faca asa ceva, avem 8 luni impreuna, de cand mi-a spus chestia aia am ramas si cu frica si cred ca atunci cand m-a pus sa ii fac si eu, a disparut respectul fata de mine, si nu ma vedea decat ca pe o persoana cu care sta asa acum, negandindu-se la ceva de durata.

Are temeri, temeri de virgina si nici prin cap sa nu-ti treaca sa o fortezi ca e jale, nu o mai presa cu sexul cum face iubitul meu. Eu una am avut tupeu si i-am spus ca ma distruge psihic si nu suport sa ma intrebe mereu care sunt motivele pentru care nu vreau sa o facem. Al meu mai zicea si ca are pofte si daca nu o facem se va duce la o curva sa se descarce...pai ce incredere sa mai ai? Si asta e unul din motivele pentru care nu vrea, nu are incredere in tine. Las-o mai moale, sa aleaga ea. Eventual poarta-te cat mai dragut, o va face sa fie mai ok si ca sa o atragi mai mult, incercati petting, crede-ma functioneaza...
Desi eu nu vreau sa o fac, n-am spus ca nu simt asta. Chiar as face-o, dar n-am incredere. Invat-o treptat, probabil ii era jena sa stea si dezbracata in fata ta.
Nu e problema la igiena, e ca ai pus-o sa faca ceva ce nu a mai facut, si la insistentele tale.winking
Succes

| KolG explică (pentru anonim2533):

E putin mai complicat, dar pot sa zic ca m ai ajutat daca esti in aceeasi situatie. Si apropo, in legatura cu iubitul tau ca zici ca te tine doar asa. Nu este asa, crede ma ca si eu sunt ca el, e normal ca un baiat sa vrea asta si mai ales dupa ce a fost excitat sa il refuzi. Normal ca te superi putin, dar stai linistita nu te tine degeaba si sentimentele lui sunt aceleasi fata de tine, doar e normal, trebuie sa intelegi asta, si tare frica imi e ca si prietena mea crede acelasi lucru ca tine. Deci nu iti face griji, sunt in aceeasi postrua ca el si nu s-a schimbat. Deci bucurate de el si nu te mai gandi la chestia asta, gandeste te ca e ceva tipic barbatesc. Sper ca te am ajutat si pe tine. Astept raspuns dupa care vrei primi FUNDA.

| anonim2533 a răspuns (pentru KolG):

Daca mai ai intrebari as fi bucuroasa sa le citesc, poate vor fi intrebari la care voi avea si un raspuns promitator si util. Temerile mele nu vor disparea...inca e ceva care nu ma lasa sa gresesc, si e mai bine. Poate nu va fi el alesul, poate nu va fi ea aleasa, si atunci, de ce sa strici femeia altuia? Ea sa regrete mai tarziu ca s-a intamplat, cu tine, iar tu sa regreti ca nu mai e a ta, sau sa uiti tot ce a fost si sa ti continui viata. Aici si cazul meu, asta e si ce simt eu, nu stiu cum este relatia voastra, desi e foarte asemanatoare din unele puncte de vedere.
Hm...pe mine inainte sa puna mana(sunt virgina, am simtit sa spun asta din nou) sub fusta, ma surprindea cu cate o ciocolata la fiecare saptamana in plus, de cand ne cunosteam si cu vorbe dulci. Acum, nimic. Nu mi pasa cadourile...imi pasa atentia care nu mai e la fel de mare ca la inceput.
E mai rece, si sexul nu va vindeca relatia, o va afunda in mai multe minciuni pe viitor, in neglijare si raceala. Pentru ca daca nu ne potrivim, La un momentdat se va rupe tot si fiecare isi va cauta in continuare doza de iubire de care sunt dependenti...asta e viata, complicata cum e ea...macar invatam happy

20 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este virgina asta cum sunt eu acum, dupa 25 de ani de casatorie. A inceput sa te lucreze pentru ca ii plăcea ce face. Dar s-a oprit ca sa nu iti dai seama că te-a mintit cu virginitatea.

| RAY a răspuns:

Fetele vad baieti in mai multe feluri, fata aia sta cu tine doar ca sa se foloseasca de tine, practic esti un catelus pentru ea, 6 luni si nimic dar cat ar vrea? daca da de un badboy o va desvirgina in cateva zile tu nimic in 6 luni, ele se vor intr o relatie dar virgine,vad mai sus ca o fata scrie ca cum sa mai am incredere daca a spus ca merge la curve,fata nu te baga in relati daca te vrei virgina, nu suntem asexuali, homosexuali, dorinta sexuala te impinge sa vorbesti cu o fata dar dorinta creste pe masura ce stai cu ea si daca face si de astea cresc si nervi, tu esti tanar e normal sa vrei sa faci sex, timida pe naiba ipocrita mai bine spus, stii ce sex fac astea timide cu badboys nu ai idee

| KolG explică (pentru RAY):

Nu e chiar asa, fata este foarte cuminte, iar parintii ei sunt foarte stricti, ascuta mereu de ei, mai mult decat de mine si ii este rusine sa le raspunda. Deci nu se pune problema. Nu stiu daca ma intelegi dar crede ma ca nu e genul ea.

| Helpme99 a răspuns (pentru KolG):

Ray are mare dreptate.
Cu cat incerci sa obtii sex de la ea printr.un mod dragut (gen sa fii cel mai "nice" baiat) cu atat sansele scad. Si asta pentru ca o tratezi superior tie si ii acorzi ei puterea in relatie. Si asta e face un baiat "beta"(neexperimentat), sau "nice guy"(tipul care e intotdeauna la picioarele ei pentru a o obtine). Chestia asta este un mare "turn off" pentru femei.
Femeilor le plac barbatii care stiu ce vor si actioneaza fara sa mai stea pe ganduri. Din simplul fapt ca acesti tipi actioneaza si sunt gata sa renunte la orice fata daca sunt refuzati, ii face "alpha"(experimentati) si mult mai atragatori.
De asta vezi toti golanii ca pun mana pe orice bunaciune gasesc.

Eu am fost cu iubita mea o luna si am vazut c nu se intampla nimic, ea fiind virgina. Si am avut o discutie cu ea pe tema asta in care i.am dat de inteles (intr.un mod mai subtil) ca nu stau cu ea daca nu o si facem.
Ea stiind ca eu am fost un fuckboy in trecut (nu trebuie neaparat sa fii, ci doar sa dai impresia. Gen prin povesti cu fostele sau cu aventuri sexuale de o zi), stiind ca am fost asa, i.a fost frica sa nu ma piarda si chiar ea m.a rugat s.o facem. Si de fiecare data cand am facut.o, ea m.a rugat. Eu n.am pus niciodata presiune pe treaba asta.

Iti recomand un clip pentru a intelege mai bine:

https://youtu.be/7AhHbl7dYc8

| anonim2533 a răspuns (pentru RAY):

E vina ei? EL poate ALEGE. Sa ramana cu ea unde baza relatiei e respectul, sau sa aleaga timpul, de preferabil mai scurt pentru a trece la o alta placere care ofera diferit.
E adevarat, acum e varsta in care va intereseaza cantitatea, nu calitatea. O relatie nu se rezuma numai la sex. E nevoie de timp, nu poti grabi lucrurile dupa bunul plac. Ea nu vrea sa se daruiasca, asa ca daca s ar lasa usor cu unul mai infipt cum zici tu, ar fi viol, pentru ca n ar face o! El deja o preseaza cu asta! In mintea ei bubuie numai ganduri ca ajunge doar cateva partide bune si gata.
Ce experienta ai ma rog? Ai auzit de sentimente, sau crezi ca cel mai important e sa te simti doar TU bine?

| RAY a răspuns (pentru KolG):

Man daca simti ca te iubeste si tu o iubesti cu adevarat, atunci e bine sa astepti, extrem de rar fete sincere in ziua de azi, daca fata asta e unicata tine la ea

| RAY a răspuns (pentru anonim2533):

Eu consider ca sinceritatea, intelegerea sunt baza unei relati serioase nu sexul
Ce experienta ai ma rog?
Nu am vorbit din proprie experienta, nici nu am afirmat ca as fi vorbit, dar 6 luni sunt cam multe mai ales ca baiatul e la pubertate si are dorinta sexuala mare,sunt fete care te tin in zona prieteniei,care se folosesc de tine,prefacute,ipocrite
Ai auzit de sentimente, sau crezi ca cel mai important e sa te simti doar TU bine?
cel mai important e iubirea,intelegerea,am simtit iubirea,iubirea e o amagire,iluzie, o dependenta, ceva irational, o suferinta =parerea mea, fiecare poate crede ce doreste

| Helpme99 a răspuns (pentru RAY):

Era o vorba "cat de mult te iubeste, asa se **** cu tine".

| mihai69 a răspuns:

Începeți și voi cu lucrurile simple - masturbare, peting...
Arată-i filme erotice educative.

| Emilian65 a răspuns:

Te-ai grăbit. Nu trebuia sa procedezi asa. Este posibil ca ea sa nu te ma vrea ca prieten.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ii mai fã ei sex oral, sarut o cat mai mult pe gât, la sâni joaca-te cu ei pânã reusesti sa o faci comfortabila si o rezolvi, daca nu accepta sex oral incearcã cu degetele oral si dupã o degetica dar nu mult cu un lubrifiant.
Si nu mai vorbiti atât de mult doar se diminueaza tensiunea sexuala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai insista, e normal sexul intr-o relatie, dar daca e prima data pentru ea si incepe s-o faca numai din obligatie e nasol si traumatizant. primele relatii sexuale isi pun destul de mult amprenta pe unele femei. daca nu stie, invat-o. nu ii spune ca,, e nasol''.

Răspuns utilizator avertizat
| N0H4CK a răspuns:

Cred ca singurul lucru pe care il poti face e sa ii acorzi rabdare, simte prea multa presiune. Se va revansa ea, doar ai rabdare

| Helpme99 a răspuns:

Man, ai doua optiuni:
-Fie o astepti pana cand se hotaraste ea ca e vremea s.o faca (poate dura inca 3-5 luni)
-Fie o gasesti pe alta cu mai multa experienta si dureaza mai putin ( 2-3 saptamani
. Eu daca as fi in locul tau, n.as mai sta cu ea. Adica na. 6 luni si tot nimic. Cu virginele de obicei asa este, mori de foame.
Daca tii la ea si o iubesti, atunci da, merita. Dar daca incepi sa simti ca ea nu te satisface din punctul asta de vedere, eu zic sa.ti iei zborul.

| KolG explică (pentru Helpme99):

E clar ca nu intelegi daca nu ai iubit niciodata o persoana...

| AnonImOO000 a răspuns:

Uite problema, din ce mi-ai descris se intelege clar ca este timida si a fost prima data cand a facut treaba asta, fiind prima data s-a simtit si obligata si rusinata, in momentul cand ai ''certat-o'' s-a pierdut de tot, in primul rand trebuie sa ai rabdare, si sa o complimentezi in timpul actului, nu sa o critici! Si apoi, eu as astepta pana la casatorie in locul tau, din mai multe motive, poate o sa m acrezi prost dar, acest lucru este un pacat si biblia il condamna, daca este facut in afara casatoriei.

| Tudose_Alexandru_Bogdan_1977 a răspuns:

Man, inceputurile sunt grele dar cu rabdarea treci si marea, da chestia cu dintii e destul de naspa. Stiu. Cu timpul o sa va cunoasteti mult mai bine dar pana atunci o poti si tu musca usor de clitoris ca sa isi de seama cam cum se simte. Pana la mai multe spor la treaba )