| franciscintaiul a întrebat:

Salut TPU. Sunteți de acord cu teoriile lui Freud despre sex? Și mai exact aceea că faptul că unele frustrări și boli mentale vin din nevoia sexuală?

9 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Nu, reduce toate lucrurile la frusrrarea legata de viata sexuala.

| RAY a răspuns (pentru ania):

Sexul e când faci cu o persoana străină ție, nu e nimic emoțional, omul nu este un robot și pisicile aleg masculi fata de care sunt ceva, dar dacă nu atragi sexul opus ce sa făcu

| RAY a răspuns:

Consider ca lipsa sexului duce la multe frustrări, dar consider ca nu e o rezolvare, rezolvarea fiind a iubi și a fii iubit și a avea parte de iubire și afecțiune, sexul da dependenta și nu rezolva nimic decât ca naște frustrări mai mari, cum voi sunteți atrase de 20% dintre noi, va fi o planeta de inceli

| Violleta2022 a răspuns:

Nu sunt de acord, de aceea sunt si foarte multi oamenid e stiinta si medici care infirma aceasta teorie.
Se poate trai foarte normal si foarte sanatos fara sex!
Dovada sunt calugarii, maicutele si chiar abstinentii.
Sunt milioane de oameni care nu au sex si care nu sunt frustrati sau au boli mentale, daca nu au sex cu un partener sexual, putand sa apeleze la propria mana sa se elibereze, sau sa apeleze la o jucarie sexuala.

Medicina a evoluat foarte mult de la Freud incoace, dovedindu-se ca lipsa sexului nu omoara pe nimeni si nici nu declanseaza boli mentale, dar imbalansurile hormonale o pot afce, alcoolul si drogurile de asemenea, probleme personale de atentie si de comportament inadecvat, samd.

| doctorandus a răspuns:

Freud era cam farsor, debita tot ce-i trecea prin cap.

| Celcestietot a răspuns:

Da.

| 1997onur a răspuns:

Nu știu cine este Freud asta dar Nu Nu este adevărat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.
Majoritatea frustrărilor vin din lipsa de atenție, afecțiune, libertate și dragoste.

| StefanIlAreMare a răspuns:

Da, Freud e un geniu am fost la liceu cu el