| CoLdIce a întrebat:

Salut, TPU, vă rog să mă ascultaţi şi pe mine...
Deci am o colegă in clasă( sunt clasa a VIII-a) pe care o plac de foarte mult timp. dar până acum, n-am avut curajul să-i spun. nu ştiu. pur şi simplu nu mă simt in stare. îs genul de băiat mai timid. sad. În ultima vreme vorbesc mult cu ea pe mess, la scoala, rîde la glumele mele. dar nu dă semne că m-ar plăcea sau că ar fi interesată(După părerea mea mă tratează ca pe un prieten bun). sad. Eu trebuie să fiu mereu primul care o bagă în seamă sau deschide un subiect de discuţie. Nu ştiu, n-am tupeul să mă duc să-i mărturisesc in faţă că o iubesc sad. Cum ar trebui să procedez? Vă rog ajutaţimă. n-am nici o idee.

2 răspunsuri:
| RazvanGeorge a răspuns:

Unde cum sa faci, cand vorbiti pe mess intreab-o daca vrea sa mearga cu tine la un suc/film/ in mall/ la o plimbare etc. ( daca se poate sa fie seara ), cand plecati fiecare acasa, te oferi s-o conduci acasa. Inainte sa intre in bloc/casa chiar cand face primul pas ii spui "Stai, am ceva sa-ti spun..." si atunci ii spui ceva de genu: " de ceva vreme am inceput sa te plac si ma intrebam daca nu ai vrea sa incercam sa avem o relatie" iar daca accepta te duci direct, o saruti ( neaparat pe gura, dar sa NU fie cu limba ). apoi ii urezi o seara minunata, noapte buna si pleci!

| perryornitorinca a răspuns:

Sti reclama de la Vodafone, aia cu biletele.asa ar trebui sa procedezi si uh nu le semna,schimbati un pic scrisul dar nu prea mult asa incat sa aiba o vaga idee despre cine e vorba. Daca nu se prinde din prima, a doua...da.i mai multe, daca ii dai mai mult de 10 si tot nu se prinde poti sa ii spui asa p ocolite.cv d gen: sti imi plc d o fata.nu stiu cum sa ii spun.i-am lasat mai multe mesaje(nu pronunta cuvantul BILETEL) bafta! happy