| german2010 a întrebat:

Vara aceasta am intrat intr-o,, depresie" si cam acum o saptamana am inceput sa nu mai simt nimic pentru fete si sa simt pentru baieti.Acum am inceput sa simt iar pentru fete dar simt si pentru baieti.Am 14 ani si tin sa mentionez ca toata viata mea mi-au placut fetele. Oare e din cauza pubertatii? Va rog ajutati-ma!

6 răspunsuri:
| HazelEyes77 a răspuns:

Eu in locul tau nu mi as face griji pentru asta... Mai ales la 14 ani cand esti la varsta cand experimentezi /iti explorezi propria sexualitate si nimic nu e batut in cuie. Poate sa fie doar o faza sau poti fi bisexual. Si daca iti plac ambele sexe nu vad nimic rau in asta dimpotriva. Indrazneste sa fii tu insuti si nu ti mai fa atatea probleme!

| german2010 explică (pentru HazelEyes77):

Mersi pentru raspuns! Toata viata mea mi-au placut fetele si acum chiar nu stiu ce se intampla cu mine sad

| Necunoscut112 a răspuns:

O săptămână nu înseamnă nimic. Dacă nu o să mai simţi nimic pentru fete timp de câţiva ani, atunci să îţi faci griji.

| german2010 explică (pentru Necunoscut112):

Mersi pentru raspuns! Ai mai auzit de astfel de cazuri? Oare are depresia vreo vina?

| Necunoscut112 a răspuns (pentru german2010):

Este oarecum să fii curios. Încă eşti mic. Mai târziu vei afla cu-adevarat care este orientarea ta. Nu te grăbi să te combini cu băieţi, că posibil să rămâi asa.

| german2010 explică (pentru Necunoscut112):

Ba frate eu nu vreau sa fiu gay, toata viata mea mi-au placut fetele dar dupa depresia asta parca mi-am pierdut personalitatea, toata viata am fost pe fete