| IoanaMihaela5267 a întrebat:

voi cum treceti peste o despartire?

Răspuns Câştigător
| CleanHeart a răspuns:

Trecem pur si simplu chiar daca ne doare, cel mai important este sa nu tinem in noi durerea si sa avem un umar pe care sa plangem si sa ne descarcam, timpul e singurul care vindeca si ajuta psihicul sa-si revina.

13 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Cu timpul.

| Adry05 a răspuns:

Mă gândesc de ce ne-am despărțit și la defectele majore ale acelei persoane și mă gândesc că clar pot găsi mai bine și merit mai mult

| RAY a răspuns:

Nu am trecut, de ce as trece? A fost o lectie, daca o sa mai am incredere in femei iar o sa o patesc, viata e o lectie, o invatatura, daca esti repetent vei repeta greselile mereu

| Violleta2022 a răspuns:

Cu intelegere si rabdare!
Ocupandu-ti timpul cu altele, ca sa uiti mai usor.

| Andreeush a răspuns:

Las timpul să treacă.

| Sofer a răspuns:

Mana dreapta nu te lasă la greu. Treci ușor man peste despărțire.

| siriusblack98 a răspuns:

Mergând mai departe.

| MValentin a răspuns:

Răspunsul? Nu poți. Am trecut si eu prin clipe aproape de genul chiar de curând. Si am zis, sa postez pe TPU ce sa fac cum sa trec peste?
Dar răspunsul mi l-am dat singur si o fost ca nimeni de aici nu o sa te poata ajuta cu asa ceva.
Din păcate o sa suferi oricum daca chiar ai iubit persoana si ea te-a lasat fara motiv de exemplu, o sa te doara pana o sa amețească vorba aia.
Astfel ce o sa urmeze este sa întâlnești noi oameni sa faci activități in plus... sau cel mai bine sa va puteti impaca inapoi

| TLF92 a răspuns:

De trecut peste reusesti in 1-2 luni, dar cel putin fa-ti un bine si blocheaza fosta iubita de pe toate site-uri de socializare daca chiar vrei sa o uiti definitiv, daca nu o sa fie nasol pentru tine TRUST ME

| TLF92 a răspuns:

Ce poate fi mai grav de atat, daca e prima prietena din viata ta si daca ai mai si obtinut relatia asta trecand peste multe obstacole, atunci sincer NU AS VREA SA FIU IN LOCUL TAU

| DenqOO a răspuns:

Fac tot ceea ce imi place

| lulufunny6766 a răspuns:

Sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar sufar

| player134 a răspuns:

Laba