| anonim_4396 a întrebat:

Voi trece la subiect:Eu iubesc foarte mult o fata de 3 ani de zile si brusc acum aproape 2 luni m-a bagat ea pe mine in seama pe facebook. Vorbesc cu ea zilnic, stie ce simt pentru ea dar imi da semne ca nu simte si ea la fel pentru mine mi-a spus doar ca "insemn ceva pentru ea". Acum vorbeste si cu un alt baiat cu, care va fi la acelasi liceu dar pe care inca nu l-a cunoscut fata in fata si mi-a spus ca se intelege bine cu el, il place si ca probabil vor fii impreuna.O iubesc atat de mult incat 3 ani de zile numai la ea m-am gandit si ma gandesc zilnic si ma doare sufletul sa stiu ca va fi cu altcineva.Astazi i-am spus ca vin pe la ea si mi-a spus ca nu o lasa parintii, ca ar vrea sa fie cu mai multe prietene daca iesim sa ne plimbam si alte chestii.Ce naiba sa fac ca stiu sigur ca o iubesc dar ea il place pe tipul asta si totusi am intrebat-o daca ma iubeste sa nu imi mai fac vise degeaba si mi-a spus ca nu stie ce simte doar ca insemn ceva pentru ea.Va rog ajutati-ma ca dau funda si vot pentru cine incearca macar sa ma ajute si da stiu ca la unele cuvinte nu am mai pus virgula dar m-am grabit cand am scris asta.

6 răspunsuri:
| marian951 a răspuns:

Zii ca vrei sa iesi in oras si intreab-o daca vrea sa vina cu tine.Incearca sa o tii de mana sau de spate.Cauta pe google "
One-itis… este vorba de tipa asta… o urmaresc de x zile/luni/ani
".

| irinutza64 a răspuns:

Atunci cind vorbiti fa-o sa zimbeasca, spune-i complemete! Invit-o la un suc, fa-i vreo surpriza!

| anonim_4396 explică (pentru irinutza64):

Ce sa-i spuna?

| siriusblack98 a răspuns (pentru irinutza64):

Crezi tu ca nu am incercat?

| anonim_4396 explică (pentru irinutza64):

Treaba e nasoala, pentru ca ea va fi aproape de tipul acela daca sunt in aceeas scoala.Si o vorba zice: Ochii care nu se vad, se uita.
I-ati inima in dinti si scrie-i pe facebook ce ai scris si aici, ca o iubesti de mult timp si ai vrea sa stii daca ai vreo sansa cu ea. Daca e ok, va puneti la punct intalnirile si eventual juramintele ca nu va veti uita ochii.laughing Nu prea vad eu relatia asata bine deoarece sunteti tineri si va abateti mereu de la ce e important.Mai ales daca ea se intalneste zilnic cu acel tip in curtea scolii, nu vei sti tu ce program au ei.Te poate insela, mintii, amagi, etc etc si tot tu vei suferi.

| siriusblack98 a răspuns (pentru anonim_4396):

I-am spus si stie ce simt frate pentru ea.Si cu sansele mi-a spus ca sunt ca un frate pentru ea si nimic mai mult.Si alta data mi-a spus ca nu stie exact ce simte pentru mine si nu este sigura daca putem sa fim impreuna(sincer ii cam fug ochii dupa baieti chiar si cand era intr-o relatie cu altcineva tot asa facea si este foarte nehotarata)deci tu ce crezi ramon?