| mariuscdrz a întrebat:

Vorbesc cu o fata sau ma rog, încerc, pe Instagram. Faza este ca eu vorbesc cu ea de o zi. Ceea ce ma deranjeaza pe mine, este faptul ca ea raspunde greu, adica raspunde cam la 2-3 ore, in timp ce eu îi raspund instant. Faza este ca noi nici nu ne cunoaștem bine si eu as vrea sa o cam combin sau macar sa ne împrietenim, dar ma intreb si eu, cum as putea sa o combin sau sa ne împrietenim din moment ce de la primele mesaje deja raspunde foarte greu? Tin sa menționez ca nu sunt vreun urat cu spume si nici vreun prost. Adica daca eram vreun urat nici numai postam asta, ca era evident de ce nu-mi raspunde. Ma simt foarte frustrat din cauza asta mai ales ca in pozele de pe Instagram arata foarte bine. Eu ma simt foarte frustrat din cauza asta. Adica daca de la primele mesaje raspunde foarte greu, cum as putea sa o combin sau sa ajung intr-un punct important cu ea? Va rog sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Iti dai seama ca fata aia daca arata foarte bine primeste zeci de mesaje?
laughing
Plus ca nici nu te cunoaste, de ce ar trebui sa iti raspunda tie la secunda? laughing poate a raspuns din bun simt sa nu para figuranta, tu deja iti faci filme s-o combini laughing

53 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Păi tocma de aia își permite să-ți răspundă când vrea și când se plictisește că vede că tu îi răspunzi la secundă. probabil nici nu abordezi vreun subiect interesant. Dacă ai aborda un subiect interesant și din în când ai lăsa-o vreo oră sau ceva fără să-i răspunzi atunci ți-ar duce lipsa și ar reacționa mult mai repede să-ți răspundă. Eu când vă zic că nu merge cu „bună ce faci" nu mă crede nimeni

| mariuscdrz explică (pentru Adry05):

Eu am destule subiecte, nu sunt vreun mutulache sau vreun libidinos. Si ce subiecte de discutie ai putea avea cu o persoana care iti raspunde la 3 ore? Tu gândești cand scrii?

| Adry05 a răspuns (pentru mariuscdrz):

Zic foarte bine ce am zis, dar n-ai înțeles nimic de acolo. Dacă-mi sari mie în cap tot nu-ți răspunde aia mai repede pentru că nu-i trezești interes. LA unu plictisitor de care nu-mi pasă și eu îi răspund în 3h, altuia care e în stare să-mi atragă atenția îi răspund imediat dacă n-am treabă, sau îmi fac timp. Cel mai probabil așa e și ea, ori din procentu de fufe prea pline de ele. Dar și ălora poți să le atragi atenția dacă ai ieși din tipar.

| mariuscdrz explică (pentru Adry05):

Cam cum ar putea sa-iti atraga tie un baiat atentia, din moment ce:
• va cunoasteti de o zi;
• raspunzi dupa 3 ore la mesajae;
Adica daca vorbesti cu cineva, nu neapărat ca vrei sa combini pe cineva, si daca ai vorbi cu un prieten, si acel prieten ti-ar rapsunde foarte greu, ti-ai pierde interesul si ce subiecte ai putea sa mai dezbati!?

| Adry05 a răspuns (pentru mariuscdrz):

Când îmi vorbești cu atitudinea și tonu ăsta nici n-am de ce să te mai ajut. Baftă să te descurci singur atunci, dacă frumos nu știi să ceri.

| mariuscdrz explică (pentru Adry05):

Eu doar ti-am pus o intrebare...

| mariuscdrz explică (pentru Adry05):

Scuze daca ti-am raspuns urat, dar la cati mistocari sunt aici care stiu doar sa jigneasca, te cam enervezi...

| Adry05 a răspuns (pentru mariuscdrz):

Știu, e plin, și genu ăla de atitudine am simțit-o și de la tine.

| Drimmero a răspuns:

De ce iti bati capul? Toate femeile au vagin, next.

| mariuscdrz explică (pentru Drimmero):

Ce raspuns idiot ai dat. Daca unui baiat îi place de o fata, este logic ca baiatul ar fi disperat dupa fata aia de care îi place, si nu ar putea sa vorbească cu alta fata din momentul ce gandul îi este doar la fata aia sau ca toate fetele au vagin.Eu personal am chiar am foarte multe mesaje de la foarte multe fete, dar aici conteaza sa existe si chimie, daca fata m-ar placea, dar eu nu as placea-o, de ce as vorbi cu ea, adica probabil doar de plictiseala as vorbi cu ea...deci ar fi cam greu sa uiti o fata si sa "treci" la alta pe motiv ca toate au vagin...

| Drimmero a răspuns (pentru mariuscdrz):

Tu confunzi placutul cu disperarea, pari genul ala disperat fara coloana vertebrala!

| LoveSleep a răspuns:

Nu o presa. Dacă vezi că nu răspunde, mai las-o. Scrie-i altădată și tot așa până când prinzi un moment sau un subiect la care puteți vorbi mult și îți răspunde la timp. În 2020 dacă ești tipă și arăți mai bine decât un pom, ai minim 2 tipi cu care vorbești zilnic, nu trebuie să fie aceeasi. Iar când un alt tip îți dă mesaj, nu prea îți pasă, nu e ca și cum duci lipsă.

Tu trebuie să profiți de momentul ăla când o să-ți răspundă mai des, pentru că o să se întâmple la un moment dat, dacă știi ce să vorbești cu ea.

| OldSoul a răspuns:

Nu reprezinti o prioritate pentru ea, de asta iti raspunde si asa de tarziu.
Recomandarea mea e ca tu sa te schimbi si sa nu-i mai raspunzi la fel de repede.
Ba din contra, poti sa-i dai si seen de exemplu, si sa-i raspunzi peste cateva ore, sau poate a-2-a zi.
E primul tau contact cu ea, nu fa din asta o obsesie, nu fa din asta o prioritate, nu o fa nici sa se simta sufocata.
Cand ea iti raspunde instant, esti indreptatit sa ii raspunzi si tu la fel de repede.
Dar cand ea iti raspunde peste ore, inseamna ca cel putin, pe moment, are alte prioritati de la tine, iar mesajele tale o distrag.
Asadar, mai rarut cu mesajele, ca e mai bine asa in situatia data.

| mariuscdrz explică (pentru OldSoul):

Daca eu nu i-as raspunde este clar ca, conversatia ar lua sfarsit, ca mesaj sa dea ea, ciuciu...dar sunt si cam indragostit cu ea si nu pot fi asa de "indiferent" cu ea...

| mariuscdrz explică (pentru OldSoul):

Daca eu nu i-as raspunde este clar ca acea conversatie ar lua sfarsit, ca mesaj sa dea ea, ciuciu...dar sunt si cam indragostit cu ea si nu pot fi asa de "indiferent" cu ea...

| OldSoul a răspuns (pentru mariuscdrz):

Ii raspunzi ziua urmatoare.
Daca ea nu iti raspunde in timp util, si cand iti raspunde, nu cred ca-ti da un raspuns tocmai adecvat, asa ca, daca conversatia nu duce nicaieri, mai bine o inchei tu, si o reiei in alta zi cu forte proaspete.

Asta ca idee, conteaza si ce ii zici, si cum ii zici.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Vorbești cu ea de o zi, calmează-te.

| mariuscdrz explică (pentru supadeceapa):

Chiar si asa, de ce ai raspunde foarte greu, suntem in izolare toata tara, suntem inchisi in case unde avem acces la internet si stam toata ziua pe telefoane. Ce motiv ai avea de a raspunde greu?

| supadeceapa a răspuns (pentru mariuscdrz):

Poate nu e o lobotomizată care stă lipită de telefon, poate are treabă, poate pari un disperat (asta mai mult ca sigur).

| mariuscdrz explică (pentru supadeceapa):

Hmmm, eu nu sunt vreun disperat, faza e ca de vorbit am cu cine vorbi, dar pur si simplu m-am simtit frustrat de indiferenta acelei fete...

| supadeceapa a răspuns (pentru mariuscdrz):

Nu o cunoști, dar vrei s-o combini, vorbești cu ea de o zi și după 5 replici deja ești frustrat că nu-ți sare în poală ca un cățeluș, dar tu nu ești disperat. Mă lași? laughing))

| mariuscdrz explică (pentru supadeceapa):

Ai inteles greșit intrebarea pusa de mine...

| Crackman a răspuns:

Asa fac multe.
Apropo daca raspunde greu nu ii da instant arata disperarea.
Acuma ce pot sa zic cauta alta intre timp, vorbeste cu 5 deodata si nu o sa iri mai para asa dw mult alea 2 ore

| Endoryus a răspuns:

Nici nu stiu ce este mai penibil, intrebarea ta sau raspunsurile tristilor de mai sus. Se vede ca tipa nu da o ceapa degenarata pe existenta ta, deci te intreb eu pe tine acum, chiar s-au terminat fetele pe planeta asta? Sau esti disperat din ala care moare de ciuda ca una i-a scapat printre degete? Din cauza ta si a celor ca tine ( adica astia mai sus care au raspuns) penibilele alea de pe Facebook sau Instagram sau orice alta prostie de retea de "socializare" are impresia ca merge pe apa. Ar fi timpul sa iti comanzi o pereche de co@ie ( nu doar tie, si celor mai sus ) si sa treci la urmatoarea fata. Nu toate sunt niste piti plictisite de viata buna. Sunt multe care chiar ai ce vorbi cu ele, chestii interesante. Daca voi nu aveti ceva mai bun de facut decat de cronometrat timpul la care "trebuie sa raspundesti sa nu pareti disperati" sau timpul la care raspunde o fata, e clar ca aveti probleme grave la bostan si ar trebui sa va limitati la jocuri video.
Ps. De acum daca una iti da de inteles ca te evita, nu o mai baga in seama. Un barbat nu are maturitatea mentala a unui bleg de 15 ani, nu o sa stea niciodata dupa fundul unei fete/femei. La prima abatare, gata. Urmatoarea. Nu te mai injosi ca de aia exista cele ca ea care raspund dupa 8 ani. Stie ca poate face asta linistita ca, catelushu da din coada cand ii arunca un os. E exagerat de trista si penibila situatia asta.

| Adry05 a răspuns (pentru Endoryus):

Sunt de acord cu tine în anumite privințe dar totodată cred că posibil să abordeze și fete normale numa că n-au ei nimic de spus și atunci nu atrag atenția. Eu nu-mi dau fițe, dacă văd că am cu cine, vorbesc cu drag, îmi place să cunosc oameni, da când văd toți plictisitorii și disperații care pun aceleași 5 întrebări pe care le primesc de oriunde normal că nu-mi trezesc niciun interes să mă mai implic într-o conversație. Nu zic, sunt și figurante grămadă pe care și să le iei cu-n subiect interesant tot se întorc cu fundu în sus, dar nu e numa vina fetelor ci și a modului multora de a aborda.

| LoveSleep a răspuns (pentru Endoryus):

Dacă evită toate fetele care sunt reci și nu par interesate la început, o să moară virgin. Dacă găsești o tipă super interesată de tine din prima, și nu e urâtă, dă-mi și mie numărul ei.

| mariuscdrz explică (pentru LoveSleep):

Aici ai oarecum dreptate, dar doar ca eu nu sunt virgin, asta daca te-ai referit la mine si nici nu ma omor pe relatiile de pe retelele de socializare. Dar daca cunosti o fata frumoasa pe vreo retea de socializare, si vrei sa vorbesti cu ea, trebuie ca si ea sa fie interesata, eu personal am cunoscut fete pe retele de socializare cu care fie am ajuns in relatii cu ele, fie am ajuns buni prieteni, dar fetele acelea răspundeau foarte repede si aveau papagal si puteai sa dezbati subiecte de discutie cu ele. Daca toate fetele cu care vorbesti tu sunt acre si reci, imi dau seama ce interesate sunt fetele cu care tu vorbesti, de tine.

| Endoryus a răspuns (pentru LoveSleep):

Sorry mate, am pus deja ghearele pe ea big grin

| Endoryus a răspuns (pentru Adry05):

Gandesti prea mult. Eu nu m-am gandit la fel de mult ca tine in avans. Ca poate el e de vina sau altele. El a dat doar un exemplu si am " lucrat' cu ce mi-a dat. Restul e cancan. Ca el poate e plictisitor, ca da doar peste plictisite etc.

| LoveSleep a răspuns (pentru mariuscdrz):

Nu mă refeream la tine, o ziceam în general.
Ai cunoscut fete care aveau papagal. Da. Pentru că fie te plăceau cum arati, fie nu aveau alt tip pe care să îl placă în momentul de față și tot interesul lor spre tipi, mergea la tine.

Dacă tipa are pe cineva cu care vorbește de obicei, cum zic ăștia acum, "crush" și mai arată și bine, tu ești al nu știu câtelea tip care îi dă mesaj, nemaitinand cont de faptul ca ea deja place pe altcineva. E logic să fie rece cu tine și să-ți răspundă când are chef, mai ales dacă nu i-ai atras atenția într-un mod prea special. Dacă vorbești cu ea la fel ca și ceilalți, îți răspunde doar pentru că arati ok și nu are ce face. Trebuie s-o faci să fie interesată și asta faci cu glume bune, inteligență, atitudine, și încă câteva chestii.
Și cum ți-am zis mai sus, dacă știi ce să vorbești cu ea, la un moment dar o vei face să fie interesată, fie și doar de subiect. Ăla e momentul în care trebuie s-o faci să te placă. Sunt foarte multe lucruri de zis despre subiectul ăsta. Dacă vrei, lasă-mi conversatia în privat sau unde vrei tu și îți zic eu ce nu e bine acolo.

Btw, nicio tipă cu care am vorbit vreodată nu a fost "acră și rece", mai mult de 15 minute cu mine, pentru că pentru mine să fac o tipă să fie interesată e floare la ureche.

| mariuscdrz explică (pentru LoveSleep):

Nu e. Personal mi s-a luat de ea. Nici nu i-am mai dat mesaj, iar ea, ciuciu mesaje. Practic conversatia noastra cred ca a luat sfârșit. Oricum, si eu dau seen si raspund greu la multe fete, asta pentru ca nu sunt interesat de ele si nu prea le plac, chiar daca unele arata bine, probabil si ea face la fel cu mine, pana la urma conteaza sa existe si chimie. Oricum daca cu asta nu a mers, alta...happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Ba dimpotrivă dacă se baga pe toate tipele care nu sunt interesate te el, are mai multe șanse să moară virgin. Cu cat trece peste și nu accepta un anumit tratament de la tipe, își dezvoltă caracterul mai bine și când e să apară una buna o s-o abordeze calumea, că a ignorat 100 înaintea ei și o să aibă o atitudine indiferenta fata de situație, de aia de multe ori ca tip alea urate sunt super interesate, pentru că nu-ți pasă de ele. Daca e destept, își dă seama care e interesata de el, niciodată nu vine una la tine să-ți spună în fața doar arata semne, vorbesc de viață reală nu, Instagram că dacă nu ești pretty boy, slabe șanse pe acolo.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Gresesti. Atitudinea asta pare de mare smecher, dar nu e, e fix invers. Nu isi dezvolta partea asta de relaționare vorbind cu tipe care sunt moarte dupa el si lesina la orice porcarie scoate pe gura. O dezvolta vorbind cu tipe care sunt inteligente, greu de abordat, reci, fițoase și de genul ăsta. Tu vezi prin asta ceva rau. In capul tau e "de ce si-ar pierde timpul cu una de genul?". De ce n-ar face-o? Vrea sa se casatoreasca? Nu cred. Are timp. Nu are restrictie la a vorbi cu mai multe tipe. Dar din punctul meu de vedere, alea care arata mai bine, sunt mai inteligente si mai fițoase sau reci sunt mai ușor de "combinat", cum zice el.
Pentru că ele sunt obișnuite cu tipi rat.ați, care nu știu pe ce planetă trăiesc. De-aia te tratează și rece din start, pentru că presupun că ești doar un alt "buna, ce faci" boy.

Faza cu " Cu cat trece peste și nu accepta un anumit tratament de la tipe, își dezvoltă caracterul mai bine și când e să apară una buna o s-o abordeze calumea" nu merge aici. Merge la tipii care acceptă să fie văzuți ca prieteni, acceptă să asculte povești despre alți tipi și alte lucruri de genul. Faptul că e ea într-un anume fel, la început, nu contează. Lucrul ăsta se poate schimba ușor.

Și nu există "interesată de el". O femeie e interesată de tine în 2 situații. Fie te cunoaște/îți cunoaște felul de a fi, dar fără a te cunoaște personal, și atunci poți spune că te place și e interesată de tine, sau arați foarte bine.

Dacă abordezi o tipă care arată bine pe Instagram, de exemplu, și nu îndeplinești niciunul din criteriile de mai sus, e logic că nu e interesată de tine. Îți răspunde doar pentru că arati acceptabil, i-ai atras puțin atenția de la mesajul de la început, sau conștient sau nu, asteaptă să-ți pună o ștampilă și să te pună în categoria tipilor cu care vrea să vorbească, sau în categoria celor 300 care în momentul de față sunt pe "seen".

Să agăți o tipă pe Facebook e mai ușor decât să-i spui lui maică-ta că o iubești. Depinde foarte mult de cât de inteligent, dar ai niște pași simpli pe care dacă îi respecți, o poți agăța și pe Mia Khalifa.

1. Îi dai un mesaj care cu care fie te legi de ceva de pe profilul ei, fie găsești ceva care nu are legătură cu ea, fie ceva ce e foarte evident și toată lumea evită să-i spună, fie... orice e diferit, poate fi încadrat la o formulă de început și are un minim de inteligență și de curiozitate pentru ea. Poți folosi și "bună, ce faci?". Și apoi îi spui că voiai să vezi dacă chiar răspunzi ăstora care se bagă în seamă cu "bună, ce faci?".
2. Ești foarte, foarte sincer vizavi (vis-a-vis?) de orice implică sentimentele tale. Ea oricum știe dacă o placi, dacă ești ofticat, dacă ești supărat și alte lucruri de genul. Faptul că le ascunzi te face doar laș.
3. Dă-i non stop informații contradictorii, astfel încât să nu mai înțeleagă nimic. Fă-o să știe că o placi, după care să se întrebe dacă nu cumva se înșală.
Îți dau un exemplu, care e și un bun hint, dacă îl auzi pe viitor la ăștia care te învață să agați pe Youtube, să știi că e al meu.
Să zicem că știe că o placi. Adică nu să zicem, știe. La un moment dat, o să-ți dea o poză cu ea. 1. Pentru că vrea să vadă cum reacționezi. 2. Pentru că vrea să vadă dacă reacționezi ca și ceilalți. 3. Pentru că vrea să știe ce părere ai despre cum arată, ca să se simtă mai bine în pielea ei.
Bun, îți dă poza. Tactica lui Endoryus, (el nu o sa recunoască, că el zice că nu agață tipe, el le întreabă direct "vrei sau nu vrei?") se leagă de poza respectivă într-un mod rau. Face mișto de ea, altfel spus. Dar cu măsură, să nu se oftice prea rău. Chestia asta e pentru începători. Ăia avansați, se leagă de ceva din poză. Orice. E imposibil să nu fie ceva de care să te poți lega, astfel încât să o eviți complet pe ea. Așa îi dai informații contradictorii.
4. Nu accepta să vorbiți despre alți tipi. Dacă îți spune de fostul, dacă îți dă print screen uri, dacă se plânge de orice alt tip, pur și simplu te faci că nu vezi. Schimbi discuția.
5. Parcă 5. Las-o să bănuiască cu o placi, iar după un timp, spune-i. Simplu. Te plac. Fără alte chestii stângace și fără să-ți pese de răspunsul ei. Tu vrei doar ca ea să știe că o placi, îți e indiferent dacă sentimentul e reciproc sau nu. Dacă îți spune că sentimentul nu e reciproc, îi zici că nu-ți amintești să o fi întrebat. Și abia atunci, te răcești ușor. Asta după ce câteva zile ești mult mai ok cu ea decât ai fost până atunci, să nu creadă că plângi în baie. Și abia apoi începi s-o bagi în seamă cât mai puțin și tot așa. Și dacă ai făcut totul perfect și ca prin minune, ți-a zis că nu te place, stai liniștit, că te place, doar că nu știe încă. O să realizeze când n-o s-o mai bagi în seamă. Da, femeile nu sunt cele mai inteligente creaturi, știu.
6. Că tot veni vorba de băgat în seamă. Trebuie să fii mereu chill, amuzant și relaxat cu ea. Dar o sa fie momente în care lucrurile vor deveni serioase, ăla e momentul în care o faci să te placă mai mult decât ai făcut-o să fie atrasă de tine prin jocuri și glume. Acolo îi arați că ești inteligent și că nu vorbești cu ea doar de plictiseală.
7. Poți să minți. Nu-i spune că ai fost în Dubai, dar tu erai la WC, dar poți să-i spui că ai avut treabă (atât), când nu i-ai dat mesaj pentru că așteptai s-o facă ea.
8. Nu-i da mereu mesaje, las-o uneori să se întrebe ce mai faci. De obicei, o faci după o conversație bună. Nu după 3 mesaje, că n-o să-ți simtă lipsa. De asemenea, dacă ți se pare că doar tu o cauți, las-o și pe ea să o facă. Dar nu-i arăta că ești ofticat că nu te-a căutat mai repede, când o face. Las-o să creadă că nici n-ai observat sau să creadă că ai lucruri mai importante de făcut.
9. Vorbiți despre s3x. Cu grijă, nu sări direct cu dick pick-ul sau direct cu cea mai dubioasă fantezie.
10. Nu mai știu. Adică mai știu, dar nu-mi mai vine nimic acum.
Oricum, toate astea le înveți singur. Vorbind cu multe tipe, tipe precum cea pe care el o ignoră acum, după sfatul lui Endoryus și al tău.
Dacă ascultă de voi n-o să învețe niciodată nimic despre femei, o să creadă mereu că unele sunt proaste, dar există și unele ok. Sau mai optimist, că nu toată lumea o să te placă. E adevărat. Nu toată lumea o să te placă, dar crede-mă, ai rămâne extrem de surprins cât de multe tipe te plac, dar habar nu au.
Trebuie doar să fii atent și să realizezi când aplici unul dintre punctele de mai sus și să-ți dai seama când zice sau face ceva doar să vadă ce reacție ai.

Sau ignoră toate astea și rămâi cu ideea că cine te place, te place așa cum ești. Și o să fii cu 2 tipe urâte toată viața și la un moment dat o să te căsătorești cu una, doar pentru că nu ai avut alte alternative. Sau cum spuneți voi, pentru că e interesată de tine.

Sau toate lucrurile de genul, ți se par și ție, ca lui Endoryus, jocuri de copii. Când îți dă o poză cu ea, tu să-i zici "ești foarte frumoasă happy" și-o să vezi cum vomită puțin în gură. Trebuie s-o facă? Nu. Dar nu e vina mea că creierul femeilor funcționează prost. Eu îți spun cum să te adaptezi aberațiilor emoționale ale unei femei.
Dacă vrei să agați un tip, atunci ascultă-l pe Endoryus, el știe mai bine. Pentru că tipii sun simpli. Vrei să fii scurt și la obiect cu o femeie, spor. Dacă arată bine și dacă cumva se aliniază planetele și poți s-o faci să fie împreună cu tine, ține minte că eu, cu jocurile mele de copil de 15 ani, o pot face să te părăsească în 2 zile. Și apoi o să te plângi că toate femeile sunt cvE.

| mariuscdrz explică (pentru anonim_4396):

Aici ai oarecum dreptate. Doar ca eu nu sunt virgin, asta daca te-ai referit la mine. Si in al doilea rand, stiu si eu cum sta treaba cu combinatul si cu iubirea...

| mariuscdrz explică (pentru LoveSleep):

Mama, dar cat ai scris frate...cred ca te dor si degetele la cat ai scris.happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Văd ceva rău din prisma că se ataseaza mai rapid de ele, daca ești tu rece și nu pui nimic la suflet și nu te frustrezi nu înseamnă că toți sunt așa.
Tipele nu sunt proaste, se comporta rece pentru că știu că asta ii face pe tipi sa încerce incontinuare sa se bage pe ele și să se ataseze, de obicei tiparul asta de tipe deja are vreo 5-10 experiențe și au observat că dacă se lasă usor, tipul trece imediat la următoarea pentru că una de e in limba după tine te plictisești, vrei una de se lasă greu, pentru că te excita mental.
Alt motiv pentru care se comportă așa și unele mai și ataca, este pentru că sunt inferioare din punct de vedere fizic și singura lor apărare e partea psihologica. Vor sa te facă să crezi că sunt mai bune ca tine pentru a se simți mai bine in pielea lor și a nu le parasi și trece la următoarea, sau cel puțin asta cred ele că o să faci tu daca par calde și bune, pentru că așa fac.
Atenția oferita unei tipe, cat că ești ratat sau un tip care-i place este exact același lucru care îl simți tu că te îmbrățișează niște sâni moi, nu are rost sa oferi atât de multă atenție unora care au figuri in cap și nu joacă după regulile tale. Pentru ce?

Sunt de acord cu unele abordări ale tale dar nu cu toate, debeaga ești sincer cu sentimentele tale daca nu ii atingi corzile tipei, și pentru a face asta trebuie sa te pui in picioarele ei sa intuiești cum se simte. Nu-i pasa vreuneia de sentimentele tale laughing, daca te vede rănit din experiența mea e un turn off. Si o sa profite de chestia asta pentru a folosi slabiciunile tale pe viitor când este sa va certați laughing, când e să te simți nașpa in legătură cu vreuna mai bine te plângi prietenilor decât să-i spui ei.

Nu sunt de acord cu cu minciunile și cu jocurile prostești, nu a ieșit nimic bun din asta, in loc sa fii sincer cu sentimentele tale mai bine ești în legătură cu persoana ta. Tipele își dau seama daca ai într-adevăr treaba, asta te face doar sa apri mai interesant de cat ești, nu cred că ar trebui să-ți pese de părerea lor despre tine.
Niciodată dar niciodata, nu iese bine când îi spui uneia că o placi.niciodata : Tu de fapt vrei ca ea sa-ti spună același lucru, sa -ti confirme și ea la randul ei că te place.

| Endoryus a răspuns (pentru mariuscdrz):

Vorba aia, ala cu tactica ( cu foaia in fata, cu ce trebuie/nu trebuie sa faca) e ala cu 0 practica laughing. Asa cum la dragoste si sex prapaditii aia fara relatii si virgini sunt cei mai mari experti. Culmea prostiei.

| lorix a răspuns (pentru Endoryus):

Ce crezi, ca m-ar putea fura in 15 minute? laughing
Oricum, s-a simtit baiatu'.

| Endoryus a răspuns (pentru lorix):

As vrea sa il vad incercand laughing

| LoveSleep a răspuns (pentru lorix):

Vezi ca ți-ai pus greșit întrebarea. Corect e "Crezi ca ar vrea sa ma fure în 15 minute?"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''Ma simt foarte frustrat din cauza asta mai ales ca in pozele de pe Instagram arata foarte bine. Eu ma simt foarte frustrat din cauza asta.'' Ești foarte penibil dacă fata arată bine nu o să stea cu tine că te simte și din ăștia ca tine mai are 100 în dm

| mariuscdrz explică (pentru anonim_4396):

Nici nu ma cunosti si deja spui ca sunt penibil. Frumos sa jignesti in mefiul virtual o persoana pe care nici macar nu o cunosti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mă sufoc numai citind întrebarea

| mariuscdrz explică (pentru anonim_4396):

Adică? Probabil si eu nu am reusit sa formulez intrebarea intr-un alt mod mai nestufos.

| Eugen80 a răspuns:

Daca ai numarul ei, vorbeste direct si sincer, spune-i ca o placi mult si ca vrei sa va cunoasteti mai bine. Renunta la mesaje pana nu va vedeti live. Daca nu ai facut nimic cu mesajele pana acum, e clar ca nici de acum nu rezolvi nimic cu ele. De fapt mai mult o departezi pentru ca o stresezi!
Propune-ti sa ii acorzi atata atentie cat iti acorda si ea. Daca in max o sapt nu rezolvi, renunta de tot si nu-i mai spune nimic pentru ca e neserioasa asa cum sunt majoritatea la varsta ei si nu stie sa se comporte. Deocamdata tu esti singurul care sufera din asta si ei nu-i pasa.

| ionicabubulina112112 a răspuns:

Deci in primul rand daca i raspunzi imediat arata faptul ca esti disperat dupa pa****** iti adreseaza si ea intrebari sau doar tu?

| mariuscdrz explică (pentru ionicabubulina112112):

E o diferenta intre a fi îndrăgostit si a fi disperat dupa p**da...

| EleanorJane a răspuns:

Asa am facut eu cand vorbeam cu unu'.Imi placea de el, dar nu am vrut sa ii arat ca vreau sa vorbesc cu ele, asa ca ii raspundeam dupa cateva ore, sau nu mai intram, sau eram activa cateva ore, dar nu ii citeam mesajul. Pana la urma, si el a inceput sa faca asa, tot eu m-am enervat, si i-am raspuns dupa doua zile.Si ce sa vezi! Mi-a dat seen.
Eu zic sa incerci. Poate are orgoliu ca mine, daca o fi vorba de orgoliu...
Eu nu vorbeam cu nimeni si tot nu ii raspundeam.
Incearca sa vorbesti cu ea, raspundei repede. Probabil te "testeaza".

| EleanorJane a răspuns (pentru EleanorJane):

Raspunde-i**

| mariuscdrz explică (pentru EleanorJane):

Nu e vorba de orgoliu. Poate mai mult e vorba ca are pe altcineva. Vorba colegului de mai sus. Daca o fata arata bine, are si foarte multe mesaje de la foarte multi baieti, deci nu duce lipsa fata.laughing))))

Răspuns utilizator avertizat
| AlexandraR21 a răspuns:

Sunt fată și consider că pot răspunde.
Faptul că nu iti raspunde poate insemna 2 lucruri
1. Vorbeste cu altii.Pentru ca daca e frumoasa, nu esti tu singurul care o abordeaza. poate are pe cinenva..nu stiu.Din moment ce nu o cunosti.
2.Nu vrea sa para disperata
Deci incearca sa ii arati ca vreti sa va cunoasteti si sa o bagi in seama.Dar nu incontinuu.O sa pari disperat
Mai rar cu mesajele

| mariuscdrz explică (pentru AlexandraR21):

Mai mult ca sigur, in cazul de fata, este punctul 1.happy