| Ch0co a întrebat:

Vreau sa ii spun unei fete ca o plac, dar imi este frica de reactie ei. Daca nu ma place, aia e, dar imi este frica ca dupa o sa devina prea stanjenitor si nici macar prieteni nu o sa mai fim, si nu vreau sa o pierd. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca i spui o sa o pierzi, i vorbesti apoi mai vezi

| LoredanaS19 a răspuns:

In primul rand, nu ar trebui sa ii spui ca o placi..incearca sa ii dovedesti asta, sa vezi cum se comporta. Incearca in primul rand sa o,, cuceresti' chiar daca sunteti deja prieteni.Invit-o undeva, fa-o sa aiba incredere in tine, stai cu ea de povesti, etc..si ai putea de exemplu sa incerci sa o saruti happy daca iti accepta sarutul e totul ok, daca nu, ii spui ca nu sti ce a fost in capul tau si ca ai vrea sa ramai doar prieten cu eahappy cel putin incearca, pentru ca daca nu incerci va veni altul si atunci chiar iti va parea rau.Multa bafta happy