| ghx998 a întrebat:

vreau sa imi cumpar aceasta placa video si nu stiu daca sursa o poate suporta tinand cont ca este o sursa de 450W:
http://www.emag.ro/......EH50KBBBM/

procesor:AMD Athlon dual core processor 4050e, 2109MHz

placa de baza:Biostar MCP6P M2+

ram:2GB ram ddr2

Placa mea video actuala este una interna. daca nu este buna combinatia spuneti-mi voi o solutie.:D

P.S. Scuzati categoria dar este cea mai accesata.Dau funda

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

1. SI al tehnologie se raspunde foarte bine.
2. Placa ta de baza e compatibila cu placa asta http://bit.ly/1lpylQR

| RAY a răspuns:

Eu stiu ca daca placa e amd accepta piesa aia video acuma poate ma insel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mult ca sigur iti suporta sursa, deci placa ta video este una slabuta nu-ti consuma mult.
Iti trebuie o sursa care sa furnizeze 350 wati reali, daca sursa ta este una no name mai ieftina are un randament de 70-75%.
Daca faci un calcul ai 315 wati reali, dar eu iti zic ca iti duce, asa ca sa cumperi o sursa buna costa aproape cat placa video :).
Pt ce vrei sa folosesti placa video?

Daca vrei pentru jocuri eu zic sa o returnezi mai pui ceva si o iei pe asta
http://www.emag.ro/......40TTBBBM/, iar ca sursa ar merge una la maxim 250 lei

| ghx998 explică (pentru anonim_4396):

Si gaming, multimedia, office...dar mai mult gaming... oricum nu vreau ceva exceptional pentru ca eu ma joc mai mult jocuri in retea..placa nu am comandat-o inca.dar mie mi se pare destul de ok tinand cont ca nu am mari preteti in gaming big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru ghx998):

Pentru ce vrei tu e sufiecient jouri o sa iti mearga pate si unele mai noi dar la rezolutii mici si setari la minim.
Pentru counter, fifa si alte jocuri in retea iti9 va merge.
Trebuia sa spui ce sursa ai marca...

Acuma am vazut ce placa de baza ai tu happy ( la placile mai noi poti sa pui ce placa video vrei tu...) zi-mi ce versiune de bios ai la placa de baza.
Placa ta de baza e f veche nu stiu daca o sa iti mearga, e posibil dar trebuie sa faci update la bios ( e putin complicat).

Uita-te sa vezi ce ver. e

| ghx998 explică (pentru anonim_4396):

Stiu sigur ca e cu slot pci-express x16

| anonim_4396 a răspuns (pentru ghx998):

Da in slot se potriveste dar trebuie sa stii ce versiune este biosul.
Chiar nu stiu de ce vrei sa iei o placa video la pc-u ala poate poti gasi una la mana a doua de la un p-rieten sau un depozit de calc...