| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi fac o iubita, dar am o mare problema : nu am niciuna cunoscuta cu care sa incerc (zic sa o cunosc in viata reala). Astfel nu prea stiu cum sa fac. O soluție ar fi rețele de socializare (Facebook) dar nici acolo nu știu ce șanse aș putea avea și cum sa procedez (țin sa menționez ca am 16 ani) si nu prea cred ca merge daca as aborda o fata pe care o intalnesc pe strada mai ales ca sunt destul de rușinos de fire și fara curaj.Deci:

Ce soluții îmi propuneți ca sa îmi fac o iubita sau macar de a cunoaște fete.

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

La școală de ce nu încerci?
Acolo vor fi multe fete cu care să socializezi.

| alina2k18 a răspuns:

Incepe scoala curand si o sa poti socializa acolo.

| Plato a răspuns:

Iubita iti faci cand intalnesti pe cineva special, nu cand pur si simplu vrei, nu de ochii lumii.
Matur este sa mergi in realitate, nu pe retele de socializare ca libidinosii.

| Ana7807820 a răspuns:

Din ce judet esti?
Nu ca te-ar interesa, dar am si eu 16 ani si stiu cum e sa stai sa cauti la nesfarsit pe cineva potrivit.
Daca vrei, putem vorbi e Facebook despre asta, iti voi spune pe privat daca imi dai raspuns.

| anonim_4396 explică (pentru Ana7807820):

Sunt din Cluj.