| Anonimul366363 a întrebat:

vreau sa întrețin relații sexuale cu prietena mea pentru prima data si vreau sa știu daca o sa doară si sa folosesc prezervativ sau nu si un lubrifiant ar Ajuta? Tin sa precizez ca si prietena mea e virgina.Ma puteți ajuta cu niste detalii?laughing)

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care prietena ta nu a practicat niciodata masturbarea intravaginala adica cel putin nevinovata "degetica" pentru ca vaginul ei sa fie chiar si numai putin largit, in mod absolut sigur daca vei reusi sa o penetrarea aceasta operatiune va fi de la foarte dureroasa la extrem de dureroasa sau chiar imposibil de suportat la prima incercare. Dezvirginare este recomandat sa fie facut intotdeauna cu prezervativul montat pe penis din 2 motive si anume : 1. ) pentru a nu risca aparitia unei sarcini nedorit, si 2.) prezervativul usureaza foarte mult penetrarea chiar si daca se foloseste si un lubrifiant suplimentar, si foarte important este aspectul ca intensitatea durerii se reduce foarte mult la 1/3 sau 1/4 fata de durerea aparuta in cazul nefolosirii prezervativului. In mod obligatoriu inainte de penetrarea propriu zisa trebuie sa se efectueze/intretina un preludiul lung sau un petting "meserias de 15-30 de minute in vederea relaxarii atat a muschilor vaginului cat si a prietenei in vederea indepartarii sentimentului de teama. Multa sanatate!

10 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

La inceput va va durea pe amandoi, dar apoi durerea se va transforma in placere de neuitat. Nu uitati sa va protejati!

| alexboss2020 a răspuns:

Pai cat o ai poti sa o masori si sa imi spui? Daca o ai poeste 12-14cm o sa o doara grav.Acum sa vorbim serios daca si ea este virgina fara doar si poate este recomandat sa folosesti prezervativul deoarece o sa o doara destul de tare.

| tril a răspuns (pentru alexboss2020):

Lung si subtirel cit un degetel? Sigur nu o va dezvirgina. Insa daca e normal de lung dar gros, o va face ferfenita. Diametrul, trebuia sa-l intrebi.

| Bernardus a răspuns:

Foloseste prezervativ si o tona de lubrifiant, si fa un preludiu lung inainte. Dupa aia ii faci oral si o masturbezi (degetica) ca sa o doara mai putin.

| SatanLovesYou a răspuns:

NU doare daca STII cum si ce se face. Punct.

| eedy1971 a răspuns (pentru SatanLovesYou):

De unde sa stie saracul daca e virgin?

| SatanLovesYou a răspuns (pentru eedy1971):

Pai tocmai. Sa-si gaseasca pe cineva care stie ce face. Mai ales prietena lui.

| eedy1971 a răspuns (pentru SatanLovesYou):

Aia ziceam si eu...

| SatanLovesYou a răspuns (pentru eedy1971):

Bravos.

| eedy1971 a răspuns:

Daca esti virgin n-ar trebui never ever sa iti incepi viata sexuala tot cu o virgina, o sa iasa un mare dezastru... Dar ma rog, treaba voastra...