| mirelaella a întrebat:

Vreau sa ma la muriti si pe mine cu o chestie. Prima data cand m-am indragostit (sau a fost cel putin o atractie pentru ca la varsta de 13 ani nu ai cun sa stii ce inseamna sa iubesti cu adevarat ) a fost in clasa a sasea. Acum am 14 ani si trec a 8-a. Mi-a placut mult de un baiat si ma gandeam mereu la el si zoceam ca nu o sa ma mai pot gandi niciodata la altu laughing. Asta a tinut vreo 2 luni dupa care au mai urmat vreo inca 5 tipi la care se repeta povestea. Apoi pe la finalul clasei a saptea m-am indragostit de un alt tip. Dups el au mai urmat si altii doar ca pentru acel tip atractia a fost de 10 ori mai puternica. Habarnam de ce. Si pe restul i-am uitat cum se zice adica nu mai simt nimic pentru ei dar el e diferit. Mereu cand il vedeam la scoala imi facea ziua mai buna. Nu am vorbit niciodata cu niciunul dintre tipi si am tinut secret. De multe ori cand il vedeam ma uitam la el si ii mai zambeam. Un zambet care se deducea a fi unul provocat de gluma unei colege nu pentru el. Exact la fel facea si el. Apoi mai venea la noi in clasa pentru pregatire la ora de chimie. Apoi am obervat ca se cam uita la o alta colega dar nu m-a deranjat. De vreo doua ori s-a bagat in mine la scoala adica nu chiar s-a bagat dar daca eu nu ma feream ne ciogneam. Si de multe ori cand il vad pe stada sau cand il vedeam la scoala deoarece de la anul el a plecat la liceu aveam si an senzatia ca ma priveste iar cand ma intorc nimic. A mai fost o faza la scosla de mo trimis profesoara de chimie sa merg la ei la clsa sa chem pe nu stiu cine si au iesit mai multi copii pe hol findca profesoara lor nu era la clasa. Si am vbt cu cativa copii din clasa lor despre copilul chemat si a venit baiatul de care imi place si m-a atentionat ca vrea sa-mi zica ceva atingandu-ma. Si mi-a zis ceva in legatura cu acel copil dar nu prea am inteles ce fiindca era galagie. Apoi am plecat. Eu cand sunt pusa intr-o situatie de supra fericire imi pierd controlul si nu mai stiu ce fac adica nu ma pot controla doar reactionez. L-am vazut si azi si am avut acelasi sentiment ca sunt privita. El e genul de baiat care se aranjeaza dar de multe ori rad de pozele pe care le posteaza pe facebook. Avem foarte multe in comun si cred ca asts ma ateage la el. Incepand de la inaltime greutate si frumusete apropiata pana la note culori preferate mancare preferata pasiuni mod de a te comporta. Am uitat sa mentionez cv : el e cu 9 luni mai mare ca mine deci el trece a 9-a eu a 8-a. Nu a trecut o zii de cand s-a intamplat... Sa nu ma gandec la el. Si nu pot vb cu el deoarece nu-s pregatita. Oare ce se intampla cu mine. Va rog nu va bateti joc. Funda la cel mai concret raspuns.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mare dreptate ai, de la 13 ani la 14 ani e o viata de om laughing Esti o persoana cat se poate de normala iar starea aceasta de confuzie deoarece ai inceput perioada de maturizare, treci de la copilarie la adolescenta si pe zi ce trece incepi sa vezi lucrurile diferit. Incearca de pe acum sa-ti stapanesti sentimentele, sa nu se vada ca placi ceva sau pe cineva deoarece iti va fi de mare ajutor pe viitor, nu incerca sa-ti faci prieten de pe acum deoarece nu stii multe treburi despre viata, las-o mai moale baietii ( amici poti avea cati doresti ) pana pe la 17 ani, pana cand iti vei da seama cat de cat ce inseamna dragoste si cat de parsive pot fi unele persoane. Nu stiu daca mergi la cumparaturi cu mama ta, ar fi bine s-o faci, daca mergi ai sa vezi cum mama ta se uita la ce scrie pe un produs deoarece vrea sa cumpere ce este mai bun, da? asa trebuie sa procedezi si tu cu baietii, citeste-i prima data sufletul si caracterul ca sa-ti dai seama daca merita prietenia ta, nu chipul si patratelele de pe burta conteaza deoarece aparentele sunt inselatoare mai mereu, hai sa ne fie de bine wave

6 răspunsuri:
| Prezidentul a răspuns:

Phoai cata huda, mare poveste ai ma... Esti timida copila mea, scapa de sentimentu asta si vino la mineee! Funda?hee hee

| mirelaella explică (pentru Prezidentul):

Cuma adica sa vn la tine?

| Danysan a răspuns (pentru mirelaella):

Tipu vrea sa te initieze sa nu mai pui sentimente asa aiurea laughing-Glumesc. Oricum o sa ai timp sa cunosti destui pe Viitor -deocamdata e ok sa ai doar amici buburuzo sau nu poti sa stai fara sa te lingi :-p

| MangekyouSharingan a răspuns:

Pai se poate sa te fi indragostit. insa nu cred neaparat asta. oricum cel mai probabil il placi. nu se va intampla nimic cu tine, stai linistita big grin incearca-ti norocul si nu iti fie frica. nu are ce lucru rau sa se intample big grin oricum. nu-ti face griji, daca nu vrei nimic e ok oricum el nu mai e cu tine in scoala si il vei uita incetul cu incetul happy

| mirelaella explică (pentru MangekyouSharingan):

Nu chiar deoarece vom fi la acelasi liceu big grin

| MangekyouSharingan a răspuns:

Pana la urma cum a fost? laughing