| TotulSAUnik a întrebat:

vreau sa scap de timiditatea in abordarea fetelor/doamnelor(milf) laughing, cum ati trecut peste asta si ce sfaturi, carti, imi puteti recomanda?happy

P.S: Eu am o chestie ciudata, locuind intr-un oras mic, imi este teama nu neaparat de abordare ci mai degraba de o posibila critica si batjocura dupa, gen: "Uite-l fata si pe asta, haha!" "Asta e ala ma de a vrut sa te agate?!", Ce timid e!" Nu suport chestiile astea, nu vreau sa par un bufon si sunt satul si de abordarea online, vrea sa evoluez si eulaughing.
O experienta personala pentru cei ce au trecut prin asta ar fi minunatahappy

Răspuns Apreciat de Editori
| Emma30555 a răspuns:

Primul sfat este sa nu -ți pese prea mult de gura lumii sau mistourile care ar putea fi. Doar asa vei capătă experienta având și eșecuri, asa vei ajunge sa fii mai relaxat în preajma fetelor, le vei cunoaște și vei anticipa. Dacă vreuna face mișto poți sa-i bați obrazul și sa o întorci, găsești tu soluții. Chiar și adolescenții mai tupeiști au parte de eșecuri și mistouri doar ca ei sunt mai relaxați, nu-i afectează și ies mai ușor din situații de genul, poți încerca să eviți fetele prea populare și sa fii natural, sa te legi de ceva anume când agăți, sa nu fie ca nuca în perete

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Sincer? Cand am auzit exemplele urmatoare:''Uite-l fata si pe asta, haha!'' ''Asta e ala ma de a vrut sa te agate?!'' Mi-am zis ca sunt slabe sanse sa auzi asa ceva, ba din contra, ar trebui sa ai extrem de mult noroc sa auzi o fata ca spune ceva de acest gen.
Dar cand ai zis "Ce timid e!'' m-a bufnit rasul laughing)

Chiar ieri am dat ceva sfaturi unui tip, cred ca-ti sunt utile si tie.
Nu are rost sa-mi mai pierd timp scriind inca un raspuns.
Iti atasez un link catre raspunsul la care faceam referire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"The book of pook" meritã.
Tocmai de ce iti este teama, nu scapi, trebuie sa treci prin multe ipostaze penibile pana sa fi bun. Dar depinde iti faci si griji degeaba Femeile mai mature sunt respectuoase, te imping de la spate chiar daca esti timid.

| Eduard196 a răspuns:

Osho- cartea despre curaj m-a ajutat pe mine sa am curajul sa agat fetele

| Neorxnawang a răspuns:

Trebuie sa te porti ca un domn, elegant, bune maniere, sa faci impresie buna, fa-le sa se uite ele la tine, nu sa te uiti tu la ele.

| TotulSAUnik explică:

WTF