| GeorgeDRX a întrebat:

vreau sa va explic situatia urmatoare. Mie imi place o fata, si ea ma place pe mine dar nu vrea sa fim impreuna pentru ca ii e frica. Mi-a si zis de ce. A zis ca ii e frica sa ne certam si sa ma piarda de tot. (Oricum ne-am certat de multe ori din cauza geloziei dintre noi doi). Aproape toata vara am fost certati si ne-am dat block pe facebook, in prima zi de scoala a venit la mine foarte vesela si am stat de vorba o pauza, ne-am impacat inapoi etc. Ei bine 2-3 zile la rand am vorbit la telefon si dupa cateva zile a venit m-a luat de mana si m-a dus intr-un loc mai retras. La final dupa ce am terminat de vorbit si trebuia sa sune clopotelul a venit aproape de mine si m-a sarutat pe obraz. Si vreau ca lunea asta sa o duc in acelasi loc in care mergem de obicei si sa o sarut si eu pe obraz, dar problema e ca nu stiu daca ma va respinge sau nu. Odata ce si ea m-a sarutat pe obraz ar trebui sa nu ma respinga, dar am frica asta pe mine si nu stiu de ce straight face Ce sfaturi imi dati? Si mai e o chestie ciudata, ea zice ca ma vede ca pe un frate dar se comporta cu mine ca un iubit, nu inteleg chestia asta. Mersi mult daca v-ati facut timp sa cititi asta. happy Multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Diferenta intre fete si baieti este ca tu ca baiat ai mereu asteptarii sexuale de la o fata in scimb ea te considerea o surioara de sex masculin, asa ca esti in freindzone tu crezi ca se comporta cu tine ca daca ai fi iubitul ei pentru ca nu stiu cata experienta ai, devino mai indiferent, rece daca nu te contacteaza in 14 zile clar nu te place la fizic si asta, asa isi faci iluzi aiurea si isi pierzi timpul aiurea cu ea

| GeorgeDRX explică (pentru RAY):

Ideea e ca sunt cat de sigur se poate ca ma place, de asta nu inteleg de ce m-a bagat in friendzone. Tu de ce crezi?

| RAY a răspuns (pentru GeorgeDRX):

E ceva de care nu suntem contienti constient ma intelegi? pentru ca esti ca o surioara esti cuminte, bun o asculti, o intelegi esti ca o fetita fara suparare man

| GeorgeDRX explică (pentru RAY):

Si ce ar trebui sa fac?

| RAY a răspuns (pentru GeorgeDRX):

Sa devi barbat

| GeorgeDRX explică (pentru RAY):

Explica-mi cum te rog, tu esti deocamdata candidatul la funda. happy

| RAY a răspuns (pentru GeorgeDRX):

Nu asta are importanta daca as fi canditatul tau la o bere ar fi mai ok, chestia cu barbatia vine in timp nu peste noapte, inca esti mic si ai multe de invatat

| AGreatMan a răspuns:

Incearca sa ii arati ca tii cu adevarat la ea si ca vrei sa fiti impreuna.Arata-i ca poate avea incredere in tine. Poti vorbi putin cu ea despre asta. Spune-i cat de mult o placi, ca inseamna totul pentru tine(atentie, nu minti), etc. fetele se lasa impresionata la lucruri de-astea.intreab-o daca ar vrea sa mergeti sa va plimbati prin parc, la un suc.Petrece mai mult timp cu ea, in afara scolii.Arata-i ca nu o sa regrete daca o sa fiti impreuna