| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa zic povestea mea, de cand eram in generala imi placea de o fata si ea ma placea dar din cauza unor probleme fiziologice nu am putut sa fiu cu ea si acum sunt la liceu, nu mai stiu ce sentimente am pentru ea, o urmaresc pe Facebook des dar eu tot imi spun ca nu va mai merge si nu e de mine, ea e la un liceu de top din oras si eu la unul slab. Credeti ca as putea cumva sa o recuceresc? Avem multe lucruri in comun, de cand am intrat in liceu nici o fata nu mi-a tras atentia, daca e sa fac sa ma placa cum as proceda?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| LuluOneMillion a răspuns:

Nu trebuie sa o faci tu sa te placa, tu alegi cum vrei sa fii, mai bun, mai rau. Ea alege daca te place sau nu, daca tu o placi ii spui. Daca incerci sa ii arati si se prinde o sa te ia de prost ca iti e frica sa ii spui. Tot ce trebuie sa faci sa vezi cum merge e sa vorbesti cu ea despre ce aveti in comun si sa o scoti in oras, restul vine de la sine, va trebui sa iti dai seama daca te place reciproc cand iesi cu ea, daca e prea distanta aia e, gasesti alta sa iti placa pe viitor.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pana nu incerci, nu vei stii.
Caut-o, vorbeste-i sau scrie-mi mesaj si invit-o in oras.

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să vorbești cu ea.
Dacă stai să o urmărești din anonimat nu rezolvi nimic.