| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, vreau si eu cateva sfaturi. Am avut cateva discutii cu prietena mea, care a incercat sa se desparta de mine pentru ca nu este pregatita de dragoste, iar in cateva luni face 18, a zis ca nu se simte pregatita nici in 2 ani, nu se vede facand acest lucru si ii e frica ca daca ea nu este pregatita eu o voi lasa pentru ca nu-mi poate oferi placere, intr-adevar corpul a inceput sa-mi ceara aceasta dorinta, dar tot as vrea sa pun in continuare iubirea pe primul loc, insa ea e cam fixata.

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă o iubești aștepți.

| Freya1 a răspuns:

Păi,trebuie sa ii explici ca tu nu vrei momentan asa ceva si ca esti dispus sa o astepti (daca vrei asta). Oferai incredere si rabdare ca sa se poata simti in largul ei si ai sa vezi ca totul va veni de la sine.O dată ce nu se va mai simti constrânse posibil sa simta ea nevoia sa faca sex, daca o vei presa nu va fi ok.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Voi vă iubiți? Sunteți gata să vă așteptați? Dacă da, unde-i baiul?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut!

Iubirea este ceva, relația altceva.

Ea nu este pregătită pentru o relație serioasă între doi adulți pentru că nici ea nu este un adult.

Ori alegi sa stai și să ramai fără sex ori te desparti de ea.

Sunteți doi oameni care căutați lucruri diferite sau care are căutați același lucru?

Eu unul nu as intra Intr-o relație cu o tipa care nu este pregătită pentru sex și o relație în adevăratul sens al cuvântului.

Mult succes!

Răspuns utilizator avertizat
| Saiko10 a răspuns:

Mai toata lumea spune daca o iubesti trebuie sa o astepti, dar intrebarea mea ea te iubeste pe tine? daca da de ce te pune sa astepti? mi se pare absolut stupid, nu numai ea va avea dragoste, si tu o vei face si nu te plangi atat.

Răspuns utilizator avertizat
| Adolf8 a răspuns:

În ziua de azi, toate fetele își incep viața sexuală la o vârstă frageda, neștiind ce înseamnă aceasta decizie, și este păcat că multe ajung să își vândă corpul pentru un trai mai ușor. Să fi fericit că ai găsit o așa persoană ca iubită ta, să fi mândru de ea! Unde mai găsești o fată așa de cuminte în zilele noastre? E tot mai rar! Nu te grăbi e posibil să fie iubirea vieții tale! Fi romantic cu ea și să o respecți! Când va fi pregătită pe tine te va dori!