| Driver1998 a întrebat:

Treaba sta in felul urmator... Sunt baiat, si maine urmeaza sa ma dezvirginez. Maine este majoratul meu si am zis daca nu maine cand. Prietena mea cu 2 ani mai mare de mult se roaga de mine. Dar nah. Ca orice baiat la inceput ai o anumita teama.
Intrebarea mea este urmatoarea, prezervativul va diminua din durere? Sau se poate diminua cumva? Va rog sa raspunda doar oameni seriosi fara sa radeti ca "baa ai 18 ani si nu ai fost la cateleala". Cel mai bun raspuns are fundita happy

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul ''dezvirginarii'' tale, daca penisul iti este dezvoltat normal si NU este afectat de fimoza, in acel caz in timpul intretinerii chiar si a primului contact sexual, NU va apare nicio senzatie de durere. Orice ingrijorare de-a ta indiferent de natura sa, este complet nejustificata. Succes! Multa sanatate!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In ce priveste durerea de la dezvirginare, nu-i cazul sa-ti faci probleme, ca nu vei simtii nimic, nu ai de ce, ca tu nu ai himen sa se rupa.
In rest, prezervativul nu musca, nu strange, nu doare si nu diminueaza placerea sexului, dimpotriva, creeaza confort si protejand totodata.
Cumpara-ti cateva prezervative in functie de grosimea "mititelului" din pantaloni, care trebuie sa stea perfect intins pe el, ca si cum ar fi o a doua piele.

| Emilian65 a răspuns:

Daca folosesti prezervat adecvat, iubita ta este excitata la maxim si si tu nu te grabesti totul va fi ok.

| SG1995 a răspuns:

Boss nu e nicio durere, mă rog e puțin când intri dacă e stârmtă tipa. Dar nu te doare. Totuși ai grijă să fie lubifriat bine ăla micu că dacă nu s-ar putea ca două zile să urli de durere, din cauza iritației.

| Irinel15123532 a răspuns:

Mai bine asteapta pana la casatorie. Este mai bine asa, este pacat in afara casatoriei, doar in cadrul iubirii casatoriei va fi implinita aceasta nevoie, pana atunci relatiile in afara casatoriei sunt doar pofte sexuale, nimic altceva, fara dragoste, doar pofta. voi fi blamat dar te-am sfatuit.

| Plato a răspuns (pentru Irinel15123532):

In cazul in care nu ai fost ironic, respectele mele.

| Irinel15123532 a răspuns (pentru Plato):

Nu am fost deloc ironic. Multumesc mult.

| Pneumunoultramicroscopicovulcaniconicoza3 a răspuns:

Ai grij. Cum au mai spus mai bine sa o faci dupa casatorie pentru ca atat voi baietii cat si noi fetele ne jom amintii intotdeauna de acea noapte sau zi. Sau ce ar fi. Ai grij. Sanatate!