| caritas a întrebat:

Salut,trebuia sa intreb asta de mult timp, dar pur si simplu am uitat...Intelege cineva, din aceasta lume fetele? Ca eu le pricep asa de bine, cum pricepe gaina matematica.In fine,ce vreau sa intreb e ca cunosc o fata,prieteni buni la inceput vorbeam mult,ieseam pe afara etc. Apoi asa ca dintr-o clipire de degete noi nu prea mai vorbeam(ea nu avea chef de vorba)nu mai ieseam asa de des pe afara,si ea se supara pe mine din diverse motive in care o prietena de a ei imi spunea ca e suparata si ca nu vrea sa mai vorbim fara sa imi spuna motivul,apoi trebuia sa ma gandesc cu ce am suparat-o si sa imi cer scuze si apoi ne impacam, dupa o perioada se supara din nou si iar ne impacam...Din punctul vostru, al fetelor care este relatia mea cu aceasta fata?

Răspuns Câştigător
| justsummer a răspuns:

Prieteni cu toane, te trateaza la diverse nu are nevoie de tine decat cand se simte singura in rest se supara din orice motiv ca tu sa alergi dupa ea si sa-ti ceri scuze ii cam place faptul ca-i dai importanta si nu astepti niciodata sa se intoarca ea la tine ci te duci tu imediat ca un catelus fara ca ea sa faca minimul efort sa te strige. Intelegi tu, suna cam dur, dar esti catelusul ei de care se poate lipsi oricand

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Care relatie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu poti intelege haosul, nu poti intelege nici femeile.

Ce trebuie sa intelegi este ca orice femeie traieste paralel in doua lumi, lumea reala si lumea din mintea ei care e strict bazata pe trairi si lipsita de orice logica. Alegerile total anapoda si reactiile fara sens sunt consecinta directa a faptului ca fac tranzitia intre cele doua lumi fara sa-si dea seama. Femeile sunt coplesite de trairi, simt ceva anume si pur si simplu reactioneaza ilogic, pentru ca li se pare ca e singura cale prin care isi pot hrani propriile trairi.

De aceea vei vedea femei care se plafoneaza in relatii abuzive, femei care vor renunta la barbati care le iubesc pentru barbati care nu dau doi bani pe ele, femei care te cearta cand nu ai gresit cu nimic, femei care se supara din motive total bizare, femei care isi dau universul peste cap pentru ca li se pare ca au descoperit ele ceva ce n-a mai descoperit nimeni inaintea lor.

Femeile nu sunt complicate, sunt doar haotice. Si nici ele nu iti vor putea explica de ce sunt asa pentru ca purtarea lor nu are la baza logica ci sentimentele.

Cat despre prietena ta treaba sta simplu. Ea vrea ceva sau a deranjat-o ceva si e foarte suparata ca tu nu iti dai seama de asta. Femeile se astepta sa le intelegem pentru ca fac greaseala in a presupune ca noi "gandim" la fel ca si ele. Intotdeauna o femei va dori ca tu sa stii ce simte si de ce, fara ca ea sa-ti dea vreun indiciu. E una dintre "calitatile" lor.

| NameHarris a răspuns:

NU prea vad o prietenie happy intre voi doar atuncia can este singura sau are nevoie de tine pe scurt esti fraierul eiwinking