| Andreiu68 a întrebat:

Salut! Trebuie sa iau o decizie in privinta unei fete si vreau sa vorbesc cu cineva. Deci situatia sta asa: Acum 2 luni am cunoscut o fata pe Instagram, am vorbit 3 zile nonstop dupa am iesit si am format un cuplu. Nu pot sa zic gen ca este exact cum se spune ca primele luni sunt frumoase, sau ceva de genul, dar noi din primele 2 zile ne-am certat din chestii copilaresti, adica anume, aceasta fata Ioana, imi spunea mie ca de ce nu ma uit pe Instagram la storyurile pe care le posteaza ea, de ce nu ii dau reply la story si inimioara si de la chestia asta copilaroasa ne-am certat. Nu am vorbit o zi, dupa ne-am impacat sa ii zic asa si in tot timpul la astea 2 luni aveam certuri odata la 3-4 zile. Ii spuneam ca abia astept sa ne vedem sa o pup mult, iar Ioana spunea ca exagerez cu pupaturile toata ziua o pup, iar eu i-am raspuns ca am sa o pup mai rar si s-a suparat mi-a spus,, las-o asa, nu ma refeream la asta sa ma pupi mai putin, dar faci cum vrei". I-am mai spus odata ca la ce ora vine in oras(ea stand la tara) si mi-a spus ce importanta are. Odata i-am spus ca fac ceva nu pot vorbi si daca pateste ceva poate sa imi spuna ca las netul deschis dupa mi-a spus sa inchid netul ca nu imi da mesaj si cu emoticoane din alea ciudate cu fete de oameni asa sictiriti pe ei..lucruri seci asa de copil. Uneori vorbesc cu ea si devine rece deodata, ii spun ceva, ea spune ok, hmmm, mda, ori da emoticoane likeu-ri din alea... ii spun ca o iubesc, imi spune ca o mint, zic ca nu o mint, spune ca ba da, ii spun somn usor ca o pup si o iubesc si mai multe chestii siropoase, iar ea imi spune somn usor simplu asa, ii mai spun daca e suparata ea spune ca nu are nimic. Are zile cand uneori ma iubeste, simt asta ma pupa, imi spune daca o iubesc de 100 de ori pe ora si etc. Acum de cam 3 saptamani are toane, cand iesim ori nu zice nimic, o intreb eu ceva imi raspunde sec si simplu, cand o intreb ce are zice nimic, i-am spus de ce nu vorbeste si a zis ca tot ea trebuie sa gaseasca un subiect de discutie, eu nu pot sa gasesc, dar gasesc subiect, dar raspunde in sictir si sec si zice sa o las ca o enervez si sunt cu ea afara. Ma simt ca ultimul om ce sa ii mai zic, dupa peste o ora ii trec toate astea si vorbim, pana atunci nici nu ma pupa nimic. Mai are crize din astea de gelozie, ai vazut cum iti zambea fata aia, am fost la un gratar cu niste prieteni si mi-a spus ai vazut ca iti zambea X, Y de ce vorbeai cu fata aia? I-am spus unei fete la un moment dat ca da ce frumoasa esti tu, asa ironic gen si mare scandal ce mi-a facut, i-am explicat ca fetele sunt in relatii de 1-2-3 ani chiar cu prietenii mei, nu fac nimic cu ele, le cunosc de atata timp dinaintea ta imi permit sa le spun asa.Se uita pe profilul meu de Instagram mereu vede cati urmaritori am dupa ma intreaba ca ai mai multi urmaritori decat ieri, pe cine urmaresti fete ceva si discutii. Nu i-am gresit cu nimic niciodata, am fost fidel, inainte sa ies cu ea mai vorbeam cu 3 fete si aveam prietene fete si ieseam in cluburi pe afara etc, le-am lasat pe toate pentru ea, mi-au scris acele fete sa iesim sa una alta nici nu le-am raspuns, ba a vazut Ioana, iubita mea ca mi-a scris si sa le dau block ca nu stiu ce, i-am explicat ca sunt niste fete prietene, le cunosc de 3-4 ani nu fac nimic cu ele, avem atatea amintiri impreuna si ele au iubiti si tot ies cu mine, iar scandal si certuri. Nici ea nu vorbeste cu nimeni, stiu sigur asta, dar nu stiu de ce are crizele astea, nu stiu ce sa ma mai fac cu ea, sunt indragostit de ea, dar cu chestiile astea parca imi trece tot. Poate e si mica ea, are 17 ani, iar eu 23 nu prea stie ce vrea de la viata, ea gandeste ca toti baietii sunt la fel adica daca o las eu gaseste altul, i-am explicat ca nu e asa dar nu intelege, sunt fel si fel de baieti stie si ea, dar nu intelege. Eu sunt un baiat bun, adica am 23 de ani, muncesc de la 19 ani, imi vad de treaba mea, evit anturajele negative, nu am fumat nuciodata nici drogat, de baut beau ocazional cand e de un club sau o aniversare, am reusit sa imi iau masina mea din munca mea, cred ca sunt luat de prost, nu stiu ce sa mai cred. Pana la varsta asta nu am avut nici o relatie, doar chestii intime, dar relatii am evitat sa am stiam ca o sa ajung aici ceva gen ca acum, m-am axat pe munca, casa si prieteni. Acum m-am gandit hai sa imi fac relatie, am 23 de ani na e timpul, poate ea e fata aia asteptata, dar regret, mai bine stateam singur. I-am oferit atentie mereu, vorbesc cu ea toata ziua, iesim afara in fiecare zi si stam minim 4 ore, am scos-o in oras, plimbari, mi-a cunoscut cercul de prieteni, i-am luat ciocolata, flori, i-am spus odata hai sa iti cunosc si eu prietenii ca tu i-ai cunoscut pe ai mei si a spus ca nu vrea ca are numai prietene fete si nu are incredere in mine, crede ca o sa mai vorbesc si cu altele. Eu sunt constient ca ea nu e femeia pe care o doresc, mama la copii, dar m-am obisnuit cu ea acum, am stat atata timp fara nimeni langa mine si acum sa ma lase gen o sa fie ciudat. Momentan mai vreau cu ea, dar daca tot face asa of. Ce sa fac? Nici nu stiu, as lasa-o dar imi e si mila, adica are o situatie ciudata in familie, cu parintii divortati si mai complicata treaba etc si daca o las stiu ca o sa o caut iar. As putea sa vorbesc cu ea sa ii spun ca nu e ok cu fazele astea ca vorbeste sec si etc, dar i-am mai spus odata asa, i-am aratat mesajele ca vorbea sec si zambea asa, baga barbia in piept, spunea ca ea nu a considerat nimic sec, i-am spus ca daca ii faceam eu asa se supara si a spus asta e alta treaba. Deci habar nu am ce sa fac, va rog ajutor

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu spun sa-ti cauti o fata mai matura, poate de varsta ta, fiindca fetita asta traieste practic online, atat vreme cat se lasa afectata de postarile online, de likeurile si pupaturile de pe site-uri, contand mai mult aprenta afisata online, decat viata reala.
Imi pare rau sa-ti spun, dar pare ca voi doi sunteti incompatibili,
daca va certati atat de des, fiind clar ca viitor fericit nu poate exista intre voi.
Da-i pace si nu mai pierde timpul inutil cu ea.

| mihai69 a răspuns:

Sunteți imaturi amândoi.
Las-o cât mai ai timp. Ce aveți voi acum nu este o relație.

| Crackman a răspuns:

Reincepe viata de la 0
Asta este o persoana și situație toxica

| alexalx1234 a răspuns:

Scapă de ea. E răzgâiată. Nu trebuie să îți fie milă de o crizată care face spume când cineva îți dă follow pe Instagram. Nu te iubește absolut deloc.

Răspuns utilizator avertizat
| felixf a răspuns:

Ceea ce traiesti tu este o relatie de iubire de la tine la ea si o relatie de copil adult de la ea la tine. Sfatul meu este sa-ti gaseti o persoane care traieste viata reala si nu cea virtuala. Dar sa o faci repede ca altfel am o presimtire ca iti pierzi capul si jobul pentru ea.

| anndrei299 a răspuns:

Ba, Andrei, eu zic sa o lasi singura. Nu e problema ta ca ai ei sunt divortati. Asta e! Se intampla. Nu trebuie sa ramai impreuna cu ea doar pentru ca iti pare rau de starea in care se afla. E imatura.