| Forinforeveralone a întrebat:

Salut TUP! Daca nu fac sex absolut deloc, nici macar masturbare timp de... sa zicem 8-10 ani, pot exista efecte negative? Se poate intampla ceva cu organele mele sexuale? Adica auzisem de cancer la prostata sau ca in momentul in care faci sex dupa o perioada asa lunga de timp, efctiv nu vei mai putea intretine relatii sexuale deloc, am auzit multe idei de la multi oameni. Ideea e ca am avut cateva iubiri esuate si nu vreau sa mai am nici o relatie si nici ceva sexual cum ar fi masturbarea ca sa ma atraga din nou spre o alta relatie. Precizez ca am in jur de 21 de ani. Ma gandesc sa caut relatii mult mai tarziu, peste 10 ani, cand voi reusi pe plan profesional si financiar, abia apoi mai vreau o relatie. Deci se poate intampla ceva negativ daca nu fac sex timp de 8-10 ani? Nici macar masturbare. Mersi!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iti cumperi pompa de suctiune penisala si creste in 3 secunde -https://www.lovehoney.co.uk/product.cfm?p=28656 si creste in 3 luni

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul care sa fie si CORECT si AUTORIZAT il poti primi doar de la acea persoana care a efectuat pe propriul sau organism un astfel de experiment. Dar se poate intampla ca si un astfel de rezultat obtinut in cadrul unui experiment singular/unic al unui singur individ sa nu fie corect si universal valabil in cazul tuturor barbatilor. laughing

| doctorandus a răspuns:

Parerea mea este sa discuti sincer cu un psihiatru pe tema asta.

| Niceguy2019 a răspuns:

In principiu penisul este considerat si ca un muschi, iar daca nu lucrezi muschii nu se dezvolta si se atrofiazawinking

| Ianys7373 a răspuns:

Vei avea dificultati ca penisul sa intre in stare de erectie, risti sa ai un penia foarte mic si sa nu mai ai parte de alte relatii sexuale
Masturbarea de poate ajuta
Ar trebui sa cauti o relatie cat de curand