| mike27 a întrebat:

Salut tuturor, am si eu o intrebare. Acum cateva zile am facut dragoste cu prietena, ea a insistat sa nu folosim prezervativ, asa ca o ustura chestii din astea, asa ca i-am facut pe plac si cand am simtit ca trebuie sa ejaculez mi am dat drumu afara, adica am scos, m-am dus m-am spalat am mai stat putin si iar am continuat. Acum nu stiu ce sa zic stau si ma gandesc... Adica se putea sa o las insarcinata? Ca totusi nu mi-am dat drumu in ea... Astept raspunsuri!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai suficienta experienta sa fii sigur ca nu ai ejaculat absolut deloc, ramane un risc de 4-27%, in functie de perioada ciclului menstrual in care se gasea ea.
Daca intr-adevar are usturimi de la prezervativ, inseamna ca partenera ta are o infectie genitala pe care e posibil sa ti-o fi transmis acum si tie.

| mike27 explică (pentru Brigaela):

Pai da, adica eu nu am ejaculat in ea cand am simtit am scos-o repede si mi-am dat drumu pe langa. Apoi m-am dus m-am spalat, am mai stat cateva minute si din nou... Eu sper si ma rog sa nu se fi intamplat asa ceva, asta imi mai trebuia copil acum straight face. Dar eu am fost prost ca m-am luat dupa ea, ca nu era prima data cand o faceam, o mai facusem de cateva ori dar cu prezervativ. Si ea a spus hai de data asta sa o facem fara ca ma simt mai bine si ca ma ustura ( adica nu stiu probabil ca o ustura ca o facem cam 1-2 ore chiar mai bine )

| Brigaela a răspuns (pentru mike27):

Sper ac atunci cand te-ai spalat ai si urinat ca sa cureti uretra, fiindca daca nu, atunci riscul este mult mai mare. Cat despre ustrurimi: nu cred ca asta este explicatia, dar daca analizele de secretie vaginala si de col, repetate spun ca nu are nici o infectie, atunci nu ramane alta explicatie. Totusi, mult mai probabil sa aiba o infectie si sa nu fi facut suficiente analize. Discuta cu prietena ta, in mod cert ea isi doreste un copil, altfel nu ar fi propus sex neprotejat. Si e o problema daca aveti planuri atat de diferite

| mike27 explică (pentru Brigaela):

Ce? Sa isi doreasca copil? Nici vorba, adica la varsta asta copil imi trebuie mie... Am sa discut cu ea chiar astazi deaspre aceasta dilema. Pff. Doamne ajuta sa nu ramana insarcinata, bineinteles ca nu o voi mai face niciodata neprotejat. Nustiu ce sa mai zic, ca de obicei o lasi insarcinata atunci cand nu vrei, iar atunci cand doresti nu reusesti laughing

| Satanique a răspuns:

Fa un test si daca e pozitiv iatzi bilet de avion spre Barbados...

| Johnny1952 a răspuns:

Ia sa imi dai si mie nr ei rolling on the floor)