| Romario82 a întrebat:

Salut tuturor.
Anul asta am fost cu o fata de varsta mea (19) doua luni impreuna, dupa am facut pauza cateva luni si dupa am stat iar doua luni impreuna.
Problema e ca acum nu mai suntem pentru ca ea probabil nu m-a iubit niciodata, dar eu da.
Stateam la ea, facea mancare....mancam impreuna, absolut tot.
Insa..intr-o perioada ma suna de 20 de ori pe zi, cateodata nici nu o interesa ca exist (ca sa intelegeti ce vreau sa zic) am facut totul impreuna..insa ea tot spunea ca noi suntem doar prieteni ca nu vrea o relatie..ca ea ma place insa nimic mai mult.
Atunci eu ma intreb de ce facea toate chestiile astea?!
Acum nu mai vorbim de cam doua saptamani, trei insa ma mai gandesc la ea destul de des.
Ea nu mai da niciun semn.
Si da am vorbit mult cu ea despre asta inainte dar pur si simplu nu o inteleg deloc, nu am cum.
Mai pe scurt eu am facut totul pentru ea, insa ea nu imi mai arata niciun interes si inainte imi arata dar nu mereu.
Ce sa inteleg, ce sa fac? Ma gandesc ca nu are rost sa o caut si daca o caut nu rezolv nimic, in cel mai bun caz ne impacam dar o sa ajungem iar in situatia asta dupa o vreme.
Voi ve ziceti?

Răspuns Câştigător
| Alexuţ02 a răspuns:

Eu sunt confuz. ce a vrut fata aia şi ce nu. dar cel mai şifonat de aici ai ieşit clar tu.

Eu zic să-ţi cauţi o fată de care să-ţi placă şi să începi o relaţie, o s-o uiţi, crede-mă.

Eu cred că te-a folosit doar să-i treacă timpul. altfel nu văd rostul gesturilor alea urâte.

| Romario82 explică (pentru Alexuţ02):

Ea se comporta exact ca o iubita, insa nu stiu de ce facea asa din moment ce gandurilebsi sentimentele ei erau altele. Sunt confuz si mai mult ma gandesc la asta pentru ca pur si simplu nu pot sa imi dau seama de ce? Probabil eu eram acel baiat cu care ii placea sa stea, dar atat. O saptamana era perfect, cealalta ba nu ma cauta, ba imi zicea sa luam o pauza. Pur si simplu nici ea nu stia ce vrea, dar eu sunt confuz de tot.

| Romario82 explică (pentru Alexuţ02):

De multe ori stateam la ea cu zilele si cand voiam sa plec nu ma lasa, ma voia tot langa ea sa stau. Ma chema mereu la ea, tot. Nu pot sa inteleg. Dupa avea perioade cand era atat de rece.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Romario82):

Ți-am spus, dacă te plăcea voia să aveți o relație.

Mai mult de prieten nu te-a văzut niciodată, mai mult te-a folosit, te-a luat cu vrăjeală și tu ai crezut-o.

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Aia ni știe nici ea ce vrea. Așa că nu-ți mai bate tu capul să afli, că n-o să reușești.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ea este indiferenta fata de tine tu, de ce nu intelegi situatia sa nu o mai cauti. Poate ea are un alt prieten si pe tine nu te mai vrea.

| sofisis a răspuns:

Ce sa zic, vezi-ti de viata ta. Nu te-a vrut, nu te vrea si nici nu te va vrea. Probabil ii place sa te stie agatat acolo in caz ca are ea nevoie si cam atat. E egoista si nu merita

| Romario82 explică (pentru sofisis):

M-a vrut, dar probabil cum ai zis si tu decat „agatat acolo in caz ca are nevoie". Dar nu inteleg de ce se comporta atat de perfect as putea spune uneori.

| sofisis a răspuns (pentru Romario82):

Pentru ca in acelea perioade te folosea. Fie ca suferea dupa vreunu, fie ca se simtea singura... oricum, nu cred ca avea vreo legatura cu vreun sentiment nutrit de ea pentru tine