| StevenMetalhead a întrebat:

Salut tuturor. Deci, vreau să-mi invit prietena acasă. Problema e că nu știu cum s-o conving. Să-i zic gen "te invit la un ceai" sau "hai să privim un film" prea tare bate la sex. Plus la asta ea e fecioară și bineînțeles că se teme. Dar aș vrea să stau cel puțin la cald cu ea în intimitate, chiar dacă nu va vrea să facem dragoste.

Ce mi-ați putea sugera să-i zic? Ofer fundăwinking

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

"Plus la asta, ea e fecioara si bineinteles ca se teme". Se teme sa ce, sa vina acasa la tine? Corecteaza-ma daca am gresit. Pai, daca esti intr-o relatie cu cineva, ai deplina incredere in respectiva persoana, nu? Daca iti e teama ca are anumite apucaturi animalice, inchei relatia, nu? Nu prea am inteles care e faza aici.
In fine, in legatura cu problema principala, eu i-as spune, pur si simplu: "nu vrei sa vii sa mai stam pe la mine?" Mai ales ca acum a venit frigul. Ar fi indicat sa o inviti ziua, daca zici ca e asa de tematoare. Daca sunt si parintii tai acasa, chiar nu inteleg de ce nu ar veni. Poate doar pentru ca ii e extrem de rusine de ei, lucru greu de crezut. In fine, daca o fi sa accepte, o servesti si tu cu ceva acolo, mai stati de vorba, va uitati la tv si alte chestii de genul asta. Daca nu, ar trebui sa-ti pui unele semne de intrebare. Nicidecum ca ar avea pe altul, insa e un comportament destul de ciudat din partea ei. Nu ai mentionat un lucru important, anume de cat timp sunteti in relatie.
Am avut eu un coleg de liceu a carui prietena nu venea absolut deloc la el acasa, pentru ca nu o lasau parintii ei. Chiar daca respectivul era chiar baiat foarte cuminte. S-a mutat ea, dupa aia, in alt oras, l-a inselat cu unul, s-au despartit si la scurt timp a ramas insarcinata, maritandu-se, ulterior. Nu are vreo legatura cu cazul tau paralela asta, insa doar mi-am adus aminte.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i adevarul, ca va aprecia sinceritatea si daca va vrea, va veni.

| Necunoscut112 a răspuns:

Poţi să ii spui exact ce ne-ai spus si noua. Sinceritatea e întotdeauna cea mai bună alegere într'o relaţie de iubire.

| DorelExpertu a răspuns:

Hai sa ma ajuti sa fac curat in casa.

La mine a functionat de fiecare data.

PS:Vezi sa ai cate ceva aruncat pe jos.

| antoniaidk a răspuns:

Pai spune-i ca vrei sa o chemi la ea sa-i gătești ceva.eu asa mi-am chemat prietenul și i am făcut budinca.nu a fost nimic pervers, doar am mancat și ne am comportat normal

| Lule a răspuns:

Pai spune-i pur si simplu ca vrei sa petreci timp cu ea in intimitate, doar e prietena ta.
Si n-am prins-o pe asta cu "e fecioara si se teme", de ce se teme? Crede ca o violezi? Sau se teme ca si ea ar vrea ceva.