| select125 a întrebat:

Salut tuturor, ieri am facut sex cu prietena mea. Am facut cu prezervativ, dar la un moment dat am scos prezervativul, si i-am bagat putin dar foarte putin penisul in vagin, dar dupa am pus prezervativul la loc si am continuat asa. La final ejacularea a avut loc in afara vaginului si a durat ceva pana a avut loc. Exista vreun risc de a ramane insarcinata? Tin sa mentionez ca am facut un "calcul" si ea nu se afla in perioada de fertilitate.

16 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Mergi tu pe calculul ala si eu iti garantez 100% ca o dai in balta. adica pun pariu cu tine pe chestia asta. ai pus prezervativul dat jos? chestia cu unica folosinta iti spune ceva? mda.

| select125 explică (pentru JohnnyBi):

De fapt nu l-am dat jos, a iesit el pur si simplu, si cum am zis si mai sus am intrat foarte putin fara prezervativ si dupa l-am pus la loc.

| JohnnyBi a răspuns (pentru select125):

Copilu' tu dai jos un prezervativ si il pui la loc? serios? pe acelasi?

| neutrino a răspuns:

Pentru a avea succes in vederea unei eventuale sarcini, de multe ori nu conteaza nici timpul si nici adancimea de penetrare. Daca pasiunea a fost puternica, succesul poate fi asigurat.

| select125 explică (pentru neutrino):

Si daca nu am ejaculat inauntru?

| neutrino a răspuns (pentru select125):

Crezi tu asta... ceva, ceva a ramas si acolo, suficient pentru surprize, surprize.

| pietrean a răspuns:

Macar bine ca va pricepeti, la calcule!
Prezervativul, nu este de pus putin, il mai scoti, iar il mai pui.Asa cum este cu penisul("i-am bagat putin dar foarte putin").Ori putin,ori mult,tot aia e,daca e sa ramana insarcinata din cauza spermatozoizilor. Poate sa aveti noroul,ca sa nu fi fost la ovulatie.
Asa ca,nu te mai juca cu balonasul! Ca din "putin"te poti alege ori cu o suma de bani, care trebuie data pentru avort, sau cu o pensie alimentara, sau ce este mai rau, cu o boala venerica.

| select125 explică (pentru pietrean):

Pai de ejaculat nu am ejaculat inauntru

| pietrean a răspuns (pentru select125):

Baitu,nu ai ejaculat inauntru, dar de lichid preejeculator, ai auzit? Ca cica si acesta contine umblatori virili!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atat timp cat menstruatia ei este una regulata, va puteti lua si dupa acele 5 zile inainte si dupa menstruatie care sunt cu un risc scazut de sarcina. Spermatozoizii traiesc undeva la 2-3 zile in corp si daca se afla departe de perioada fertila/ ovulatie, ca sa aiba cum se fecundeze, nu se intampla nimic. Dar chiar vreti sa nu stati cu stres, dupa 2-3 saptamani puteti face un test de sarcina. Dar cu siguranta nu este nimic!happy

| select125 explică (pentru anonim_4396):

Aici ar fi o problema, ca ea a spus ca ajunge la menstruatie la 33 de zile si din cate stiu un ciclu regulat ar fila 28 maxim 30 de zile, poate sunt informat prost

| select125 explică (pentru anonim_4396):

Dar zilele alea inainte si dupa menstruatie nu erau de fapt 8, maxim 10 zile?

| anonim_4396 a răspuns (pentru select125):

Inainte de menstruatie, cu cat este mai devreme de 5 zile (fiind un numar rezonabil de zile) cu atat riscul este mai mare cu cat se apropie de aceste 5 zile (nici prea multe nici prea putine) e totul ok. Invers, dupa menstruatie, cu cat aceste 5 zile trec la a6, a7 cu atat riscul devine mai mare. Evident pot fi si 8-10 zile inainte si dupa menstruatie, doar ca la 10 zile, se pot intampla multe, pe cand la 5, e normal ca sansele sunt foarte reduse:-)

| anonim_4396 a răspuns (pentru select125):

Nu este nici o problema daca ea de cativa ani are un ciclu regulat la 33 zile, singura problema ar fi ca perioada fertila nu ar mai cadea dupa 14 zile denla inveperea menstruatiei in acea luna, la intervalul de 28 zile...ci ar fi mai mare, gen dupa 16-17 zile. Sunt sigura ca se gasesc si pe net aceste informatii, evident, de unde le am aflat pe majoritatea:-)

| Vio_Violeta_1981 a răspuns:

Nu exista nici o posibilitate. Adica 0 nula

| select125 explică:

Va multumesc pentru informatii. Voi astepta sa vad daca ii intarzie ciclul sau nu, oricum eu sper sa fie bine