| OmuFărăDinți02 a întrebat:

Salut tuturor.vreau să vă întreb.Ați avut relați la distanță? Va fost greu? Ați avut încredere.în persoana iubită? Eu am! Dacă vreți citiți povestea mea.. poate vă regăsiți și voi în ea..am o iubită...noi nu ne-am cunoscut..nu ne-am văzut vreodată..am vorbit doar la telefon..si pe Fb.păi să vă spun..cum a început totul..am scris eu un status..pe Fb.și Iubita mea.a văzut.și a început să mă bage în seamă..am crezut că vrea să facă mișto de mine..in poze părea mult mai matură.în fine am tot vorbit pe Fb. până mi-a cerut nr de tell..am sunat-o.și când i-am auzit vocea..eram foarte bucuros. avea o voce atât de caldă și de drăguța.și încă o mai are..eram bucuros că o aud. după asta..am tot vorbit..tot mai des.și..nu știu într-un fel..mam atașat de ea..chiar dacă nu ne-am văzut vreodată.toate bune și frumoase până într-o sear. Și îmi. spune că vrea să ne desparțim(motivul era.că sa combinat..cu un prieten de al ei..eram foarte gelos pe prietenul ăla. după ce mi-a dat vestea asta..sincer să fiu..cred că o să râdeți.dar chiar am plâns..pentru că.mi-am fãcut..tot felul de gânduri cu ea.).și după o vreme.mă pune iar în seamã.și nici eu nu știu cum am iertat-o... Și am uitat tot.și am ne-am împăcat.și tot așa ne-am mai certat..ne-am despărțit de câteva ori.dar mereu ne-am împăcat.. Știți îmi este greu.să mă despart de ea..ne-am făcut amândoi niște vise. împreună.și chiar îmi doresc să o întâlnesc.și sper să ne întelegem bine.Să aveți o zi bună..Suflețelu meu. dacă vezi asta.să ști că te iubesc

9 răspunsuri:
| Cosmiinna a răspuns:

Buna, sa ști că și eu am o experienta destul de vasta cu relațiile la distanta. Am avut 4 relații de acest gen laughing și nu pentru ca nu as fi în stare să găsesc pe cineva de aici de la mine ci pentru că mie îmi plac lucrurile altfel. Sa îţi spun sincer în prima relație și cea mai lunga nu ne-am văzut a fost la fel ca în cazul tău și a fost prima mea dragoste ca sa zic asa. Am ales sa ne despărțim din diferite motive prostești poate dar inca tinem legătura ca și amici. In celelalte 3 relatii m-am văzut cu respectivii dar nu a rezistat motivul? Distanta. Chiar acum câteva zile am decis sa ma despart de băiatul cu care eram deja de aproape 5 luni pentru ca a plecat în Spania și deh. Nu avea nici un rost în opinia lui desi eu deja a am luat bilet ca sa merg la el în vara și toate cele. Asta elaughing trebuie sa ai grija sa nu ramai dezamăgit. O data ce ea si-a găsit pe cineva acolo de ce nu ar face-o și a doua oara? Ca sa ai o relaţie la distanta e nevoie de ambii și de multa dorinta ca sa rămână intacta. Eu cred ca am sa renunt la astfel de relaţii ca nu m-am ales cu nimic decât cu experienta și concluzii de genu nu avea încredere în nimeni decât în tine. Multa bafta și dacă o să ai nevoie de ajutor sau sa vorbești cu cineva ma poti cauta liniștit. Putem face schimb de păreri și Iti pot povesti mai multe..ai grija de tine pupici

| CristiB93 a răspuns:

Asta e problema cu relatiile la distanta. Si eu am avut o iubita la distanta si s-a despartit pentru-ca si-a gasit pe cineva de acolo de langa ea. Intodeauna va castiga cel care e langa ea. Daca nu poti sa fi langa ea sau macar sa mergi sa o vezi mai des, nu are rost sa contiuati. Ori tu ori ea cand veti da de cineva din apropiere, veti alege sa va despartiti.

| RAY a răspuns:

Cu toti gresim important e sa nu repetam greselile din trecut, relatiile pe internet sunt iluzi ori ca scriu pe tastatura cu pc inchis ori ca i vb la o fata la distanta e tot aia, in orasul tau nu gasesti o fata una singura sa fim seriosi, aia nu-i relatie asa cum nu exista prieteni virtuali, frati,asa nu exista nici asa ceva, in primul rand tu de fapt nu sti nimic totul poate fi o minciuna, esti nevoit sa crezi intro straina care nu o cunosti doar pe fb, tel, doar vraeala e pe net, real numai exista fete serioase tu crezi ca virtual e altceva?

| LoveSleep a răspuns:

Îți pierzi timpul, n-o să meargă.

Răspuns utilizator avertizat
| RedheadOnTheRun a răspuns:

Eu una nu cred in relatiile la distanta, pentru ca imi place foarte mult apropierea, mai ales apropierea de la inceput (cand totul e roz). Nu vreau sa te intristez, dar eu cred ca pentru ea nu e o relatie atat de serioasa cat e pentru tine. Si e normal, la un moment dat apropierea e esentiala. Ar fi bine sa va intalniti cat de curand...

| OmuFărăDinți02 explică:

E greu...dar chiar vreau să o întâlnesc.mie mi se pare o fată foarte de treabă am devenit apropiați...și. abia aștept să o iau în brațe și să o sărut

| OmuFărăDinți02 explică:

Și sincer să fiu. dacă și-ar găsi pe altcineva...aș fi trist..normal..dar maș bucura..pentru ea. știu că e o fată de treabă cu un suflet bun.

| Cosmiinna a răspuns (pentru OmuFărăDinți02):

Imi imaginez, stiu cum e sa visezi asta e cel mai frumos in relatiile de genu laughing) iti urez succes si sper sa va vedeti:*