| Jawsz a întrebat:

Un an și jumătate am avut relație cu o tipa. A fost totul ok pana apăruse un baiat care era "prietenul" ei. O sunasem intr-o zi, vorbeam degeaba pentru ca ea nu mă asculta și vorbea cu acest baiat, erau impreuna pe afara. Gandindu-mă ca deja a început sa mă ignore vorbind cu altii, am început sa vorbesc și eu cu o tipa pe camera pe care am sedus-o in 2 zile cu habar n-am ce încât a ajuns sa se dezbrace la mine pe camera. Prietena mea a aflat și s-a suparat foarte tare, însă de atunci pana in prezent i-am promis ca nu o mai voi înșela niciodata. Apoi, se duce la zilele orașului, era și el pe acolo. Îmi spune sa o sun pentru ca se duce la magazin, e întuneric și ii este frica. Am sunat-o, îmi spune ca se întoarce inapoi. După câteva luni, îmi spune ea cu tărie că a fost cu băiatul asta, Vlad, la magazin și ca s-au ținut de brat și de asta mi-a inchis pentru ca eu nu puteam sa o încălzesc cum o făcea el. Apoi, vad niște poze la ea pe Facebook când era la tipul asta in brațe gen. ca mireasa la mire, in felul asta erau. M-am suparat foarte tare însă mi-a spus ca o sa înceteze sa vorbească cu el pentru ca ne face rau. Mai tarziu, după o luna, se duce cu o prietena care mi-a spus pe fata ca ea nu mă place și ca vrea sa ii facă lipeala prietenei mele cu Vlad. M-am enervat foarte tare și am înjurat-o pe prietena asta a ei in momentul ala. După câteva minute, aflu ca apare Vlad și se aseaza fix lângă prietena mea. I-am dat ei mesaj, mi-a zis ca nu stia ca vine și ne-am certat. Apoi, a pus poza cu el desi stia foarte bine ca ne-am certat înainte cu 5 minute din cauza lui. Am rezolvat pana la urma, a observat ca amandoi prieteni sunt de **** și a renunțat sa mai vorbească cu ei. Intr-o zi, iese cu alte fete afara și îmi spune o prietena de a ei : trebuie sa îmi dai o prăjitura pentru ca am aparat-o pe gagica ta de un gay. Adică, asta veniseră și o luase din spate in timp ce ea se ducea acasa. tipul a zis ca face intenționat sa mă enerveze pe mine, eu cred ca e ratat. A încetat tipul asta, vreau sa precizez ca toti 3 suntem in același liceu. După faza asta, am început sa devin foarte gelos și posesiv din frica sa nu îmi facă iar la fel sau intr-un final sa mă lase pentru cineva și începusem sa am un comportament de rahat, sa ii interzic chestii și mna. Chestia asta a deranjat-o foarte tare și intr-un final, din ianuarie, a ales sa se despartă de mine pentru ca ne-am distrus psihic foarte tare prin toate certurile și tipa a ajuns sa ia și antidepresive, ceea ce mă face sa mă învinovățesc mult pentru ca am "stricat-o" din cauza unor copilării pana la urma. Nu am putut renunța asa usor și m-am ținut de capul ei. Intre timp pana acum ne-am sarutat, am facut și dragoste de multe ori, ne comportam ca și cum eram impreuna dar când nu eram unul lângă celalalt se purta foarte rece cu mine, intr-un final ajungând la concluzia ca nu mai simte nimic pentru mine. Mi-a spus sa ii dau timp, cu greu am facut-o și din când in când ii mai dădeam mesaj, o deranja foarte tare. Intr-o zi, a blocat orice cale prin care pot da de ea si m-am dat drept varul meu înjurând-o super tare(cu scopul de a afla anumite chestii de la ea pentru ca intr-o perioada începuse sa vorbească cu foarte mulți baieti și mă simteam prost pentru ca eu nu puteam vorbi cu nimeni) pentru ca el avea o parere proasta despre ea. A doua zi, i-am spus adevarul pentru ca nu pot sa o mint deloc, oricât de urat ar fi adevarul și s-a suparat foarte tare încât nu poate uita faza asta(desi, și ea de multe ori mi-a turnat multe cuvinte urate care m-au facut sa mă urasc la culme si sa vreau sa dispar). Și acum, zi de zi ne vedem la liceu și ne confruntam cu aceeași problema: ce facem ca sa o las in pace? Nu mă cred obsedat, însă am ținut mult la ea și m-a durut plecarea ei. Sunt conștient ca vor apărea alte fete dar a facut anumite lucruri care m-au marcat frumos și chiar nu simt nevoia sa o înlocuiesc cu altcineva. Se simte foarte prost și plânge încontinuu din cauza ca nu o las dar totuși, mă saruta și pare ca încă ma place putin acolo, însă îmi spune ca nu mai vrea sa fie cu mine niciodata sau cel putin asta simte pe moment. Chiar nu stiu ce sa zic și cum sa fac, simt ca o pierd și mai rau și ca îmi distrug orice șansa cu ea. Exista vreo cale sa o fac sa își revină cel putin pentru ca nu e deloc ok? Adica, ce as putea face. sa mă gandesc ca ar exista ceva mai tarziu pentru ca nici ea nu știe sau sa îmi iau gândul de la ea? Chiar am ținut unul la celalalt foarte mult dar multă lume a intrat in relație și a ajuns relatia lor nu a noastra.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu mai merge treaba e vremea so lasi

| Adry05 a răspuns:

Ai scris ditamai romanu pentru acelasi raspuns: n-are niciun sens sa-ti mai bati capul

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am fost "prietenul", intr-o relatie din asta...
Cauta-ti alta, vezi-ti de treaba laughing
In final, fata ramane fara nici unul.

| Cannibal a răspuns:

Tu nu îți dai seama că ești singurul care încearcă să repare relația? Și ce dacă te săruta? Din punctul meu de vedere un sărut este nul.
O iubești înțeleg da las-o în pace nu vezi că îi faci rău?
Asta e frate...s-a terminat treci mai departe e doar o relație PUERILĂ în viața asta o să mai dai peste multe alte femei, o să înveți câte ceva de la fiecare.
Învață să fi calculat și nu o mai caută oricât de mult ai vrea s-o ai înapoi.
Las-o în pace dacă o să vrea să aveți iar o relație o să te caute.

| VICTORTPURO a răspuns:

Eu deja iti raspund probabil a 3a sau a 4a oara la topicurile tale, las-o la naiba si uita de ea definitiv, stai si alergi ca un catel dupa una care nu merita nici cea mai mica atentie din partea ta, ti-am mai zis ca o sa ajunga in situatia in care o sa caute pe cineva ca tine, si nu va gasi, o sa te astepti si la faptul ca o sa te deranjeze in viitor cu mesaje de scuze inutile, fii barbat si cauta alta fata demna de tine, spor.

| anonim2533 a răspuns:

Tu nu vezi ca esti singurul care lupta pentru relatie?

| cCineva a răspuns:

Efectiv te-a jucat pe degete, te-a inselat acum ai devenit "roata de rezerva" lucru ce mie mi se pare absolut umilitor.Nu mai merge relatia voastra clar, uita de ea.