| anonim_4396 a întrebat:

Salut, unei fete ii place de mine, dar eu sunt prea timid ca sa-i spun ca si mie imi place de ea de fata cu toti. Ma puteti ajuta in vreun fel?

3 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Dragul meu, daca esti 100% sigur ca acea fata te place si, deasemeni, si tie iti place de ea, atunci trebuie sa-ti iei inima indinti, sa gasesti un moment prielnic si sa-i spui. Chiar daca, poate e mereu inconjurata de colegi, fa-ti curaj si spune-i ca vrei sa vorbesti putin cu ea, dar singuri, apoi ii spui tot ce ai pe suflet. Invit-o la o plimbare, la o prajitura, un suc, o pizza, etc. Ar fi fost un moment foarte bun, daca punea-i aceasta intrebare inainte de 8 martie. Era o ocazie buna de a-i darui o floare, un ursulet de plus si poate chiar si un sarut nevinovat. Dar chiar daca 8 martie a trecut, nu-i timpul pierdut. Poti sa-i oferi si maine o floare, spunandu-i ca e un cadou intarziat, dar totul depinde de tine si de curajul tau. Sa te gandesti ca, daca-ti doresti foarte mult o relatie cu aceasta fata, atunci trebuie sa fii mai cu tupeu putin. Rusinea nu are ce cauta, daca-ti doresti cu adevarat prietenia ei. Eram curioasa, totusi, sa aflu cati ani ai, in ce clasa esti, ca sa te pot sfatui mai bine, dar asa, sper sa te multumesti cu cele ce ti-am spus. Deci, curaj! Bafta! Sa fii iubit!

| Silviu591 a răspuns:

Pai vorbeste in particular cu ea.intr-un loc mai retras intelegi? dar ceilalti tot vor afla la un moment dat. nu ai cum sa scapi de asta.curaj amice

| andreimicutu a răspuns:

Normal ca te pot ajuta. Fii atent, nu trebuie sa ii spui ca o placi singurul lucru care trebuie sa i-l spui este urmatorul: "stii esti o tipa de treaba si imi place felul tau de a fi, nu vreau sa ratez ocazia de a te cunoaste mai bine, asa ca nu ai vrea sa iesim in oras la o ciocolata calda si sa mai palavragim?"