| Anddrei223 a întrebat:

Salut, uneori cand ma masturbez dupa cateva minute inainte sa ejaculez adica inainte sa simt ca termin iese un lichid transparent dar nu simt nimic pur si simplu curge. Uneori putin dar alte ori destul de mult incat sa trebuiasca sa sterg. Sper sa ma puteti ajuta!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

S-ar putea sa fie vorba de lichidul preejeculator care este produs in cazul barbatilor in cantitati variabile de la o simpla umezire a glandului la suparator de mare, insa intotdeauna are aspect de saliva transparenta. In schimb sperma autentica are o culoare alb-galbuie sau cu tente gri-cenusii si mereu produs cam in aceeasi cantitate/volum de circa 3-4 ml/cm/cubi, cantitate valabila in cazul majoritatii barbatilor. Sanatate! big grin

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumim de informare. Nu ne intereseaza. Intrebarea unde e?

| nevroticul008 a răspuns:

Este doar lichid preseminal. Nu te speria, totul e in regula, perfect normal.

| MariaKawaii a răspuns:

E sperma/orgasp big grin
Daca nu sti ce e intreaba unu mai mare big grin

| Anddrei223 explică (pentru MariaKawaii):

Dar nu este sperma. Adica ejaculez dupa dar inainte sa ejaculez curge ceva transparent fara sa se simta placut. Ce este?