| anonim_4396 a întrebat:

Salut useri!
Am o problema, imi place de un prieten de-al fratelui meu. Nu stiu daca el a observat sau si-a dat seama. Iesim afara mai tot timpul, il viziteaza pe fratemiu zilnic..si nu se comporta deloc urat cu mine, ba ne mai batem joc de fratemiu si radem de el..si cateodata cand stam afara si ceilalti se nimeresc sa plece pentru scurt timp, ramanem doar noi si radem de mesajele pe care le primesc de la baieti, care vor sa fie cu mine, chestii...si vreau sa va intreb daca ar fi bine sa il sarut spontan.ce credeti ca ar spune, oricum nu cred ca i-ar fi scarba sau nu ar mai vrea sa vorbeasca cu mine.dar zic si eu laughing pentru ca nici nu stiu cu certitudine daca ma place.(el are 15 ani si eu 14 big grin ) HELP! si funda

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Lasa-l pe el sa te sarute sau,ma rog,sa faca ce-o face,nu te oferi tu singura.
Risti sa afle toti amicii fratelui tau ce poama e sora-sa si nu e asa!
Nu te grabi!
Mai bine provoaca-l,razi,glumeste, fa-l sa se incapataneze, spune-i ca tu n-o sa lasi nici un baiat sa te sarute, etc.
Fii desteapta, nu usoara!

| neutrino a răspuns:

Stai cuminte, nu-ti face fratele de rusine. Daca vei continua asa, il vei oblige pe fratele tau sa nu mai vina acasa cu prietenii.

| paezi a răspuns (pentru neutrino):

Da nu cred ca e asa..si el imi da semne ca ma place.big grin

| neutrino a răspuns (pentru paezi):

Si dupa aceea?

| paezi a răspuns (pentru neutrino):

Ce pnm putem sa facem dupa decat sa vad daca sentimentul e reciproc?

| D33aD33a a răspuns:

Saruta-l! Nu ai nimic de pierdut. Crede-ma