| AndreeaAndreeoff a întrebat:

Salut, utilizatori TPU! Am si eu o problema, ce se intampla? Cand fac sex cu iubitul meu, el ajunge mereu la orgasm. dar eu niciodata, deci niciodata cand e in mine nu simt nimic, decat o stare de bine ( si aceea stare de bine nu inseamna orgasm, stiu si eu ce e ala orgasm ) asadar ce se intampla? Mi-am inceput viata sexuala acum 3 saptamani, tot cu iubitul meu, el a fost primul. De ce el are orgasm si eu nu? Chiar am multe stari naspa dupa sex, pentru ca eu stiu ca ii ofer plaacere dar el mie nimic ( imi face sex oral, noroc ca asa obtin orgasm) insa pe cale "naturala", nimic. Dupa ce terminam actul, eu ma simt aproape la fel ca atunci cand era in mine, incep sa ma ingrijorez.

Si inca ceva, atunci cand m-a dezvirginat, nu am sangerat, si el poate sa introduca penisul in partea inferioara a vaginului ( acolo unde era orificiul acela deschis), insa in partea superioara eu atunci cand bag degetul, inca mai simt ceva ca fiind gen o basica, oare aceea basica sa contina sange, oare din cauza ei eu nu obtin orgasm, pentru ca nu este sparta definitiv? Este normal sa mai fie acolo chiar daca eu numai sunt virgina? Cineva sa ma ajute, ofer funda! Cat mai repede, multumesc!

Răspuns Câştigător
| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

Bună.
Ca să poți experimenta orgasmul trebuie să fii foarte relaxată, să nu ai nici un fel de jenă sau rețineri în pat, să nu ai griji. Un preludiu mai lung nu ar încurca, sărutați-vă mai mult cu hainele pe voi, sexul oral etc. Apoi, când faceți sex, încercați mai multe poziții, vezi în care simți tu mai multă plăcere. Încercați mai sălbatic sau mai lent, de asemenea vezi care te satisface mai bine. Schimbați locațiile.
Eu cred că odată cu experiența o să ai și orgasm.
Multă baftă! big grin

| AndreeaAndreeoff explică (pentru dfsugiopdfiudygh):

Multumesc frumos pentru sfaturi!

20 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, faptul ca nu ti-a curs sange cand te-a dezvirginat confirma faptul ca iubitul tau are un penis micut, de aceea nu poate sa iti ofere orgasm vaginal.
O alta cauza, poate fii din nepriceperea barbatului sa satisfaca o fata/femeie, lucru care se invata in timp, experimentand si fiind ajutat de fata/femeie, spunandu-i-se cum vrei sa fii atinsa si cat de intens. Apoi, anumite pozitii sexuale nu permit atingerea orgasmului la femeie, decat de un barbat foarte dotat.
Va trebuii sa il ajuti, indrumandu-l unde vrei sa fii atinsa si mai ales cum. Iar el, va trebuii sa stapanaesca bine erectia si sa nu termine repede, ca un orgasm vaginal se obtine dupa 10-20 de minute de sex, depinzand de performanta barbatului, dupa cum spuneam.

Nu pera inteleg ce explici tu cu partea superioara si inferioara a vaginului, pentru ca nu exista asa ceva.
Uita-te online la constructia aparatului reproducator femeiesc, ca sa intelegi mai bine cum este situat si cum arata.

Cat despre virginitate, te asigur ca nu mai esti virgina, atata vreme cat ai intretinut sex intravaginal.

| mihai69 a răspuns:

Ai răbdare.
Învață și să te masturbezi, ajută la autocunoaștere, apoi vei ști ce să faci și când ești cu el.
Altă metodă ar fi să îți exciți singură clitorisul cât timp te penetrează el. Și asta poate ajuta. Mai ales dacă folosești un vibrator, dar nu e musai. (eventual un inel din ăla cu vibrații de la DUREX).
Ideea e să nu te alarmezi, la fete durează o vreme până să reușească, nu e ca la băieți hâta-hâța și gata!

| Hammurabi a răspuns:

E posibil ca iubitul tău să fie mai puțin "dezvoltat" decât e normal. Tot ce povestești aici, la asta mă duce cu gândul.
Un penis prea mic poate să genereze neajunsurile pe care le spui tu.
Nu cred că e problema ta atâta timp cât prin sex oral ajungi la orgasm.

| AndreeaAndreeoff explică (pentru Hammurabi):

Iubitul meu nu are penisul mic, deci nu asta e problema... si in general actul in sine tine si 2 ore incontinuu, si tot nu simt nimic. Penisul iubitului meu este de 18 cm.

| Ichigo29 a răspuns (pentru AndreeaAndreeoff):

2 ore incontinuu dar ce e star porno?, nu are cum mai mult de 30 min sa reziste fara sa se termine happy, in legatura cu intrebarea e slab la pat schimba iubitu.

| Vanishgold a răspuns (pentru Ichigo29):

Se poate si mai mult de 30 de minute. laughing

| AndreeaAndreeoff explică (pentru Ichigo29):

Nu e star porno, dar duce de dus!

| alexandru0sorin a răspuns:

Man adevarul e ca pur si simplu unele femei nu pot ajunge la orgasm prin penetrare vaginala. e frustrant, dar asta e adevarul. solutia ar fi sa incercati niste metode de stimulare a clitorisului in timpul actului sexual ce sa zic mult noroc

| Bernardus a răspuns:

Atinge-te si tu, stimuleaza-ti clitorisul daca vrei sa ajungi la orgasm

| Vanishgold a răspuns:

Ai abia 3 saptamani! Ai rabdare sa te obisnuiesti, sa descoperi ce iti place, ce nu. Trebuie sa incerci mai multe lucruri si foloseste-te si tu de degete, stimuleaza-te singura. Inainte de orice partida de sex, e nevoie de preludiu ca sa iasa frumos, asa ca poate ar trebui sa incercati un preludiu mai lung care sa te excite mai mult.

| BryBard a răspuns:

Ce zici tu de acea basica amplasata pe partea superioara a vaginului se poate sa fie Punctul G care iese in afara relifului.Cat despre orgasm, femeile in general obtin mult mai greu orgasm fata de baieti, ai putea sa ii spui sa i-a o pastila sau cv care sa il tina mai mult si sa prelungesti actul sexual pana la atingerea orgasmului din partea ta.Si nu la toate femeile curge sange din cate stiu eu, cand te dizvirginezi.Depinde si cat tine actul vostru sexual.

| AndreeaAndreeoff explică (pentru BryBard):

Am avut act sexual de 2 ore incontinuu, iar eu nu am simtit nimic, nimic! Am incercat mai multe pozitii, dar degeaba. I-am spus ca nu simt nimic, dar nu a luat nicio masura...

| BryBard a răspuns (pentru AndreeaAndreeoff):

Wow 2 ore, ar fi trebuit sa ai mai mult de 1 happy e bine ca il tine atata.O sa fac o cercetare amanuntita si revin cu un raspuns concret.

| AndreeaAndreeoff explică (pentru BryBard):

Da, il tine foarte mult, nu asta este problema, ci problema este ca nu smt eu nimic. Chiar va astept cu un raspuns, cat puteti de repede, va multumesc!

| Alex1992buc a răspuns:

Iti fac eu niste cursuri, da-mi un mesaj pe prv

Răspuns utilizator avertizat