| anonim_4396 a întrebat:

Salut, va prezint o povete, dati va cu parera
Era o zi de iarna. vorbeam cu el, el fiind dezamagit de cineva pe care o iubea eu ii alinam suferinta si ditr o daata a zis daca vreau sa fiu cu el, eu fiind mica, si nu mai avand iubit, am spus da deoarec il cunoasteam dee 1 an happy dar el locuia la vreo 100 si ceva de kilometrii de mine. Era iarna asa ca am hotarat sa ne vedem, am ales sa mergem in satul in care am locuit cand eram mici. Dupa o zi ne am vazut, ne am imbratisat sarutat, ce poate face un cuplu, darm mno scoala ne despartea, dintr o data ma trezesc cu un apel de la el ca e in oras la mine, era vreo 7 seara, si el mi a zis sa iesim asa ca eu am acceptat. A venit cu un amic de al nostru sa ne vedem. Ne am distrat pe cinste dar el trebuia sa plece. Era craciunul asa ca am mers iar in satul acela, iar ne am intalint, stat, imbratisandu ne sarutandu ne. dar mno a stat cateva zile si a plecat la Constanta, dar venea dupa o zi. In acea zi era un frig de ingheta apele, eu si mai multi am iesit afara, il sunam din 5 in 5 pentru a sti unde ajunsese, stateam si inghetam in frigul ala pentru al astepta si la un moment dat a aparut si el, dupa vreo 5 ore de stata dar ma rog, ce voiam era doar sa l vad. Eu navand un iubit si aveam 14 ani imi era rusine de oamenii deoarece ne cucnosteau si erau si niste barfitori asa ca nu stateam impreuna cand trecea cineva, Dupa revelion, eu am plecat in oras la mine si in autobuz am primit un mesaj de la el de a ne despartii pentru ca nu mai merge il momentu ala am izbucnit in plans si nu ma stiam ce sa fachappy am ajuns in sfarsit acasa si m am pus pe pat plangand, m au sunat si niste prietene, le am povestit totu intr-un cat ele ma tot faceau sa ma simt bine dar nu era asa ma simteam ingrazitor, am decis sa nu ma mananc nimic, imi venea sa mor, dar dupa cateva luni mi-am facut prieten, am stat cu el nnu a mers ma tot gandeam la el, baiatu de care eram indragostita asa ca am hotarat sa ma despart de acel baiat ( mihai ). Am hotarat sa ies pe afara, asa ca eu si verioasra mea am decis sa mergem prim parc, dar ea era insoita de 2 baietii unu care avea prietena dar fataaia era indragstita de altu asa ca s au despartit dupa cateva zile. Noi ieseam in fiiecare sambata au duminica cu ei asa ca am decis sa fin impreuna, el a inceput sa ma iubeasca eu doar tineam la el. Am stat cu baiatu asta o luna dar nu avema sentimente fata de el, ci de prmu meu iubit, asa ca am hotarat sa ma despart si de el, dar pastram legatura. Eu am plecat iar in satul acela deoarece era vacantaa si totii se strangeau acolo inclusiv acel baiat mno, imi era greu sa mai ies si afara deoarece el facea parte din gasca noasta. dar totusi am iesit. Dupa cateva zile el tot imi reprosa ca cica l am inselat cu ambii baietii de care m am dspartit laughing) si eu maa tot infuriam dar dintr o data el a inceput sa ma sarute, evident ca i am raspuns, dar i am si zis ca nu e bine ce facem si sa incetam dar el mi a zis, ca de parca nu mi ar plece ce facem asa ca el a continuat happy dar dupaa ceva lunii, pe la sfarsit de vcanta am aflat ca e cu cineva, am inceput sa plang, si nu stiam ce sa mai fac, imi voiam moartea, ziua era fericita noaptea era un abuz al plangerii, dar am zis sa l uit, mi am bagat asta in cap timp de o saptamana, il vedeam cu acea fata si eu stateam cu zambetu pe buze radeam incontinu si el se uita la noi, dar pur si simmplu baiatu de care eram indragostota era un afemeiat se dadea la toate, am alat de la o prietena de a mea la care ea a aflat de la un prieten de al lui caa cica mai sta 2 saptamani cu fata respectiva si ii da papuci si va luaa pe altcineva cu care nu a mai fost din gasca
Acum eu sunt fericita inconjurata de cupluri, mnoo cand ii vad mi se face scarba dar tot odata sunt si foarte frumosii, cateodata vreau si eu asta alta data nu!
Concluzie : iubeste pe cine te iubeste, si uita i pe cei care te uita dar nu -i parasi pe cei ce te iubesc deoarece intr o buna zi ei se intorc si tu nu vei mai fi!

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Frumoasa poveste, mergi la povestiri adevarate la acasa tv, e lacrimogenă, i ti curg lacrimile pină in izmenelaughing

| corbulalbrosu a răspuns:

MNOO,ce sa zic ai scris mult fara sa spui de fapt nimic.Mai incearca, poate ca pana la urma vei reusi ceva mai interesant.big grin

| SergiuBoss11 a răspuns:

Mi-a placut acea grupare de cuvinte "noaptea, abuz al plansului", ti-a iesit.
In legatura cu iubitul tau, nu ti-ai pus intrebarea:daca a vrut sa-ti plateasca si el cu aceeasi moneda fiindca in mintea lui credea ca "l-ai inselat" cu doi baietasi:mihai si sanduwinking. Poate in momentul asta se gandeste la tine si nu mai poate de ciuda fiindca el crede ca l-ai inselat.Ar fi trebuit sa fi explicita si sa clarifici lucrurile cu el, inca mai poti.(daca il iubesti). Atunci cand va intalniti spune-i ce ai pe suflet.De ce sa ramai cu o pata neagra in suflet?
Totusi, esti mica si trebuie sa-ti vezi de scoala.Mai bine renunti la micile amoruri si iti traiesti copilaria cat inca mai poti.

"Nu-i parasi pe cei ce te iubesc deoarece intr-o buna zi tu poate te intorci, dar ei nu vor mai fi!"

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Concluzia ta a reusit sa ma bage in ceata mai ceva ca un orb fara baston.

| TheImpaler a răspuns:

Vai...ce lacrimogen...