| Ava1231 a întrebat:

Salut.
Va rog ajutați-mă și nu râdeți.
Sunt aproape în depresie.
Am 22 de ani și n-am avut iubit niciodată. Am ieșit cu băieți, sărutări chestii dar atât. Dragostea și norocul fug de mine că dracul de tămâie.
In liceu am avut o așa zisa relație care nu a durat deoarece nu prea îmi plăcea băiatul.
Asta mă descurajează și mă face sa mă simt tristă, singura și să cred că viața n-are sens.
Nu înțeleg de ce îmi e așa greu sa îmi fac iubit. Menționez că nu sunt urâtă, chiar ușor peste medie(adică am văzut fete mult mai urâte decât mine care totuși au iubit, iubit chiar frumos)
Va rog, ajutați mă, a mai trecut cineva prin asta?
Cum îmi pot face iubit? Iubit care sa îmi placă și să mă placa zic, nu iubit doar așa că sa fie oricine.

73 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Esti foarte tanara, esti la varsta la care trebuie sa strabati cat mai multe cearsafuri

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poate ai standardele prea ridicate; e greșeala tipică, în cazurile de genul.

| Ava1231 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Pai daca nu îmi place băiatul, cum l-as putea iubi?
Eu cred că e ceva uman și firesc pentru toată lumea să ii placa persoana cu care intra în relație.
Cum sa stau cu unul care nu-mi place?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Ava1231):

Așa judec și eu, când sunt singur de mult timp, și mă uit la poze laughing
Dar să știi că singura fată de care m-am îndrăgostit, nu mă atrăgea deloc la primele întâlniri, o consideram (și era) sub standardele mele.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai important e sa mai iesi din casa, sa cunosti lume. Sa te re-evaluezi pe tine si sa iti re-evaluezi asteptarile. OK, nu esti urita, minunat. Ce defecte crezi TU ca ai?

| Ava1231 explică (pentru GabiDumitrescu):

Sunt timidă
Nu am un cerc de prieteni
Nu ies mai deloc

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Ava1231):

OK, nimic insurmontabil. Ce iti place? Ce hobby-uri ai? Ce activitati - nu neaparat hobby-uri - te fac sa te simti increzatoare in sine si sa te deschizi? Ce te tine in loc, acum? Lasam timiditatea deoparte.
P.S. Ai internet, se gasesc usor oameni cu care sa iesi. Nu neaparat ca si intilniri clasice, ci pur si simplu pentru petrecut timpul placut in oras/excursii. Acum, ar fi problematic daca traiesti intr-un oras mic fara o metropola aproape. Altfel...
... din ce oras zici ca esti?

| Ava1231 explică (pentru GabiDumitrescu):

Eu îs de la sat în mod normal, dar stau in Cluj Napoca cu facultatea

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Ava1231):

Asa, ok. De la sat si timida? Fata popii cumva? Din ce stiu eu lumea de la sat e mai deschisa, mai putin inchistata cand e vorba de comunicare cu cei din jur. Doar de la comunicare pleaca tot. Cluuuj zici. Ce facultate? Semi-irelevanta intrebarea. As putea sa iti fac lipeala cu o gasca de pe-acolo. O sa intreb. happy

| Ava1231 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu s fata popiilaughing darnu știu de ce sunt așa Timida
Nu mi place nici mie situația și aș vrea să o schimb
Stomatologie anul 2

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Ava1231):

Am pile pe la psihologie, cred. Sau ceva economie, ce era ea. Anul 2 sau 3 cred ca e acum. O intreb zilele astea daca mai recruteaza in gasca. happy

| Ava1231 explică (pentru GabiDumitrescu):

Super
Mersi mult

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai nu pleca de la ideea ca ala e musai sa fie iubit si nu pur si simplu prieten/amic la inceput. Multa lume vrea prea mult, prea repede. Si... incearca sa nu te mai stresezi ca nu gasesti nimic.

| SilentRain a răspuns:

Băieți fug de fetele cu caracter urât indiferent cat ești de frumoasă
Sau te uiți unde nu trebuie și ai nevoie de timp pentru a găsi acel om potrivit sufletului tau, nu te mai grăbi

| Emma30555 a răspuns:

Ia cu tine o prietena doua și mergi prin cluburi, concerte, locuri unde vin băieți ok. Dacă nu ai viata sociala sau cerc de cunoștințe mai mare e mai greu. Fa ți prieteni mai mulți, în cercul lor ai putea întâlni un băiat care sa ti placa.

| haileewatson a răspuns:

Tot ce poti sa faci e sa iti traiesti viata in continuare si sa cunosti oameni noi. Nu o sa vina un iubit la poarta ta laughing fa-ti prieteni, hobby-uri, iesi in oras si vei gasi pe cineva

| haileewatson a răspuns:

No offense dar la ce intrebari pui nu iti dau mai mult de 16 ani

| CleanHeart a răspuns:

Ce e al tau o să vina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai tu pretentii din cauza asta esti si vei ramîne singură, tu vrei iubit care sa iti placă nu pe oricine, fete cum esti tu cunosc o gramada, sunt singure si ele ca il asteapta pe făt frumos cu bani, asa sa faca sa il astepte si au ajuns la 40 de ani tot stînd asa si asteptînd cine sa le ia nimeni evident ca făt frumos si cu bani vrea si el una de 20 -25 de ani frumoasa nu una la 40 plina de coșuri si riduri de la abstinență, asa ca daca o sa mai cauti mult o sa ajungi la 50 de ani singură si nu te va mai lua nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa ai un iubit cand te vei mai maturiza. "Cum imi pot face iubit?" - cu intrebari din astea nu cred ca prea curand.
Iubirea vine cand vrea ea si nu cand vrem noi. Nu poti face pe cineva sa te placa. Nu conteaza ce varsta ai si nu ai avut un iubit. Conteaza sa ai pe cine trebuie langa tine, si asta vine la timpul potrivit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,
Nu este așa greu ca femeie să îți găsești pe cineva. Te pot ajuta cu sfaturi in privat. Caută mă
Thomas Angelo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceiași problemă am avut-o si eu pana la vârsta de 28 de ani. Vedeam cum altii din jurul meu, mai urati aveau relatii si eu nu. Dumnezeu iti va da la timpul potrivit persoana potrivita. Pana atunci roaga-te si pregateste-te să fi o persoana minunată pentru viitorul tău partener. Din ce județ ești?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Assumptions happy

Esti

Foarte selectiva?
Extrem de mofturoasa?
Greu de impresionat?
happy

Introvertita?

| AdioTPU a răspuns:

Draga mea, a nu avea iubit nu e o drama. Slava Domnului că ai sănătate că să le poți face pe toate, că ești întreaga și nu ai vreo diformitate. Sfatul meu este sa te focusezi pe cariera iar iubirea va veni și ea în cele din urmă. Alege să te distrezi și prin distracție zic călătorii, să înveți la perfectie o limbă străină. Mai multa valorează sa ai o minte sănătoasă și un corp sănătos decât o căsnicie. Trust me.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AdioTPU):

Dai sfatul asta dupa ce ai intrebat daca are ceva sa puna amanta somnifere in ceasca sotiei si a copiilor...
Se vede ca esti o frustrata divortata laughing

| 120bulevard a răspuns:

Pai tu ori ai avut ori n-ai avut, decide-te o data, intr-un paragraf spui ca n-ai avut niciodata si in al doilea spui ca te-ai sarutat cu baieti ca ai iesit cu ei si ca ai avut nu stiu ce relatie in liceu.
Sa stii ca baietii cresc in copaci si tii alegi tu.
Probabil ai standarde prea mari, ce standarde ai?
Sunt baieti care te curteaza dar tu ii refuzi?

| Ava1231 explică (pentru 120bulevard):

Nu a fost o relație adevărată
Relația din liceu a implicat sărutări, îmbrățișări și ieșit dar atât, nu sex și intimitate. Și nici nu a durat decât câteva luni, vreo 6, eu personal nu o pot numi relație

Iar restul au fost așa, doar sărutări
Însă deși m-am sărutat cu multi, nu am simțit atracția aia decât de puține ori
Deci aia zic, daca nu simți atracție, nu se numește relație sau ceva
Am un anumit tipar de băieți dar nu e că nu ar exista acel tipar, numai că nenorocul face că eu nu întâlnesc astfel de băieți.

| 120bulevard a răspuns (pentru Ava1231):

Pai si aia tot relatie se considera chiar daca nu ai facut sex, asa ca ai grija ce spui si ce etichete pui ca s-ar putea sa creezi probleme de incredere viitorilor tai iubiti si sa te lase cu ochii in soare pentru ca nu esti o persoana onesta si sincera, e ca si cum ai zice ca ai omorat un om cu un pistol dar nu se pune si spui ca nu ai omorat pe nimeni pentru ca asa consideri tu si asa simti tu dar realitatea iti da o palma mare peste fata.

"Am un anumit tipar de băieți" - exemple? Grasi, inalti, musculosi? chiori, chiompi, pitici?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Ava1231):

Săruturi se spune corect nu sărutări.

| Ava1231 explică (pentru 120bulevard):

Pai îmi plac băieții care au un aspect tânăr
Nu vreau să aibă barbă, să aibă o freză cool și sa fie îngrijit
Prima data mă uit la forma corpului sa nu fie gras dar nici ft slab
De înălțime as prefera 1, 75-1, 80 nu mai mult nici mai puțin
Și să emane sexualitate și tinerețe
Saten daca se poate daca nu e ok și alta culoare numai sa nu fie prea blond
In rest n am pretenții la culoarea ochilor sau dinți drepți (doar să aibă dinți) și poate sa aiba coșuri pe fata sau nasul strâmb că nu mă interesează
In principiu la corp mă uit mai mult da sa nu fie de ăla care merge la sala și e musculos dar nici super slab iar la fata mă interesează să nu aibă barbă și să aibă grijă de freza lui
Sa nu fie ochelarist e un must
Și să fie mai vagabontel că nu mi plac băieții cuminti
Sa se îmbrace așa, cu blugi rupți și tricouri /hanorace
Nu sa fie elegant

| Ava1231 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Eu mai proastă, ne cerem scuze

| 120bulevard a răspuns (pentru Ava1231):

Mai bine te dai batuta, ramai asa cum esti ca fecioara Maria ca iti sta bine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ava1231):

Eu nu ti am spus ca esti proastă.

| Ava1231 explică (pentru 120bulevard):

Cum adică?
Hai că nu s așa multe pretenții
Nu vreau bani sau alte minuni

| anonim3247 a răspuns (pentru Ava1231):

În mall găsești bărbați de care vrei tu.

| Ava1231 explică (pentru anonim3247):

N am probleme fizice.
Eventual că îs timida. Problema mea e că eu nu prea dau de astfel de băieți... Unde ii pot găsi? Spune mi te rog

| 120bulevard a răspuns (pentru Ava1231):

N-o sa-i poti tu face fata unui baiat vagabontel, el o sa-ti rupa inima in 2 si o sa plangi cu anii dupa el, o sa ai probleme de incredere si o sa otravesti si toxifici urmatoarele tale relatiihee hee, genul asta de baieti cauta fete precum sunt ei si tu pari prea cuminte, asa ca n-o sa mearga, ei vor totul de-a gata, inclusiv sexul de la prima intalnire, un baiat vagabontel daca nu primeste ce vrea de la o fata dispare ca prin minune, ei nu sunt toleranti sau maleabili si nu mai stau la discutii sau la rugaminti ca nu esti tu pregatita sau ca nu-ti convine aia si aia si aia, asa nu va merge, va trebui sa-ti cauti unul care e ca tine, mai fraier asa, neexperimentat, asa ca uita-te in oglinda la burta ta sau la coastele tale care sunt proeminente, fii realista si cauta-ti un baiat cuminte care sa te iubeasca, care sa te atraga si care va fi langa tine mereu, daca nu faci compromisuri si nu esti realista nu se poate lega nimic.

| anonim3247 a răspuns (pentru Ava1231):

Ar trebui să mergi în mall și acolo sigur găsești mulți ca ăia.

| Ava1231 explică (pentru 120bulevard):

Man, calmeza te și nu îți mai permite să îmi spui tu mie de burta mea sau de coastele mele în condițiile în care nici nu știi cum arăt.
Și 2, cine o zis că nu ofer sex la prima întâlnire?

| anonim3247 a răspuns (pentru Ava1231):

Ar fi bine să ai o prietenă ca tine și să mergeți în mall.

| 120bulevard a răspuns (pentru Ava1231):

Stai linistita, ca n-o sa oferi tu sex de la prima intalnirehee hee o sa te timorezi precum un catelus de revelionhee hee AHAHAhAHAhaa

| Ava1231 explică (pentru 120bulevard):

Și nu mă fa tu pe mine fraiera, înțeles?
Ai vrea o fraiera ca mine, vorbești de zici că fiecare bucata din tine e plin de frustrare.
Problema consta în faptul că nu știu unde sa caut astfel de băieți, nu că nu ii pot avea. Daca nu i am întâlnit de unde pot ști dacă îi pot sau nu avea?
Și fiecare de gusturile lui, n ai tu dreptul sa îmi spui ce sa aleg

| Ava1231 explică (pentru 120bulevard):

Ba da, o să ofer
Pt ca și eu vreau sex, nu e vorba neapărat de oferit sex cuiva ci e vorba de simțit bine și de dorința de a o face

| 120bulevard a răspuns (pentru Ava1231):

Cred ca tu esti aia frustrata pentru ca niciun baiat vagabontel nu s-ar uita la tinehee hee toti o sa te ia la ture si o sa plece si o sa ramai in casa plangandhee hee AHAHAHAAAAAAAAA

| Ava1231 explică (pentru 120bulevard):

De ce nu s ar uita la mine?
Tu chiar te crezi așa perfect?

| 120bulevard a răspuns (pentru Ava1231):

Da

| Ava1231 explică (pentru 120bulevard):

Cel mai probabil ești un urat frustrat și încerci să mă faci pe mine să mă simt neputincioasă in condițiile in care ești un ratat de pe TPU
Te a deranjat modul meu de a descrie băieții pe care îi vreau și știind că nu faci parte din categorie, mănânci rahat

| anonim3247 a răspuns (pentru Ava1231):

O să găsești unul cum vrei.

| 120bulevard a răspuns (pentru Ava1231):

Ratata esti tuhee hee ca nu poti avea acel tip de baiat, intelegi? Eu iti dau un raspuns dur si serios care sa te faca sa te trezesti la realitate, totodata, o sugestie, pentru ca eu nu iti zic de rautate dar tu consideri o insulta ce iti zic eu aici. Du-te si cauta-ti baiatul vagabontel la care ai visat, alege calea greahee hee dar sa nu te intorci aici sa plangi ca te-a inselat sau s-a despartit de tine sau mai stiu eu ce a facut si suferi si incepi sa bocestihee hee poate crezi tu ca-s un ratat de pe TPU dar stai linistita ca aparentele mai si insala, am ranit multe fete si am fost si eu asa vagabontel dar m-am mai linistit, acum sunt intre. Iti ofer perspectiva mea si sugestia mea daca o iei de bine, bine, daca nu, ura si la garahee hee

| Ava1231 explică (pentru 120bulevard):

Împușca telaughing ești degeaba
Poate ai fost tu vagabont, da urat sigur ești și acum

| 120bulevard a răspuns (pentru Ava1231):

Si nu-ti mai da tu atata importanta ca nu ma impresionezi, nu esti tu vreo Nefertiti ascunsahee hee nu mai asuma ca si cand mi-ar place de tine sau ai putea sa ma castigi cu 2 vorbe si un Instagramhee hee chiar crezi ca m-a deranjat modul in care ai descris tu baietii? Nici pe departe, ai niste preconceptii de tot rahatul, si da, m-as putea incadra in ce spui tu acolo din moment ce am 1.80, port streetwear in majoritatea timpului, am o freza mai excentrica, nu port ochelari si n-am avut niciodata probleme cu vederea, fac sala, sunt greu de castigat pentru ca am un respect imens de sine si pentru ca imi stiu valoarea si stiu ce vreau, eu ti-am dat o sugestie, poti fi fata desteapta si sa bagi la cap ce am zis sau poti face lucrurile ca tine, sa vezi ce inseamna suferintahee hee pentru ca suferinta din dragoste e grea si eu si multi am trecut prin asta si poate si tu o sa treci prin asta dar daca iei ce spun in considerare poate o sa atenuezi acea suferinta si sa realizezi niste lucruri, pentru ca toata suferinta asta va fi un soc mare pentru tine mai ales daca esti o persoana emotiva

Si stai linistita ca nici urat nu sunt, daca eram urat aveam mai putine relatii ca tinehee hee

| Ava1231 explică (pentru 120bulevard):

Da nu vreau sa te câștig și nici n-are cum sa ți placa de mine din moment ce nu m ai văzut ce draculaughing
N am preconcepții, doar gusturi...csf, fiecare are
Fac ce știu nu ce mi spui tu
Te ține să îmi dai ig ul tau? Sa vad cine ești?laughing

| 120bulevard a răspuns (pentru Ava1231):

Aaa, inainte eram un fraier de pe TPU, acum vrei sa-ti dau ig-ul meu, ti-am starnit curiozitatea nu?hee hee n-o sa se intample, arivederci sper sa ai o seara buna si o viata buna in continuare.

| steamrogue77 a răspuns (pentru Ava1231):

Ma potrivesc perfect acestei descrieri, ce zici, ne bagam? laughing

| Ava1231 explică (pentru steamrogue77):

Hai

| fanboss a răspuns (pentru Ava1231):

Cum obsev din ce scrii tu nu vrei un iubit iti doresti pe cineva sa te inceapa si ai pretentii uriase pentru asta Nu vreau să aibă barbă, să aibă o freză cool și sa fie îngrijit
Prima data mă uit la forma corpului sa nu fie gras dar nici ft slab
De înălțime as prefera 1, 75-1, 80 nu mai mult nici mai puțin
Și să emane sexualitate și tinerețe
Cauti doar a face inceput de viata sexuala asa ceva nu vei gasi decat sa il desenezi tu si dupa sa scrii carecterizarea desenului asa cum visezi.

| just4ubr2015 a răspuns:

Cauta un iubit la matrimoniale pe Facebook pe insta iesi in natura la plimbare la o cafea un suc nu te mai interioriza incearca sa fi mai deschisa

| Fantaspirit2k23 a răspuns:

Sa lucrezi la personalitate,sa te dezvolți personal,sa îți îmbunătățești abilitățile de comunicare,sociale,sa fii mai dezinvolta,să lași timiditatea la o parte,sa ai mai multa încredere în tine,contează foarte mult sa ai confidenta nu insecurități, sa fii mai sociabila, sa nu fii aroganta, fitoasa, sa fii tu însuți mereu.

| Fantaspirit2k23 a răspuns (pentru Fantaspirit2k23):

@DonEnnio ți-a dat un răspuns corect,acela de a te mai compara cu alții,și eu uneori am problema asta și mă întreb cum de aia care sunt mai urâți decât mine sunt atât de mult plăcuți și eu nu. Răspunsul l-am găsit,neîncredere,comparație,și o fata poate fi văzută urâtă de tine,e ceva subiectiv,ele au multa confidenta,și personalitate strong.
Eu am identificat problema,degeaba arăt cum arat daca sunt tăcut,bine cu unele persoane sunt așa nu cu toate,dar contează enorm sa fii sociabila,sa ai personalitate,sa ai carisma,ele au carisma și personalitate și de a eea sunt apreciate,un om daca e tăcut e timid,daca e timid automat are probleme și insecurități pe care cei din jur le simt,de aceea nici nu te remarca. Daca ești introvertita e greu,dar daca zici că arăți bine tot ai avea succes la sexul opus,cereri,la un bărbat e teribil de greu daca e tăcut și timid,la femei nu se pune problema, ele oricum sunt mereu in atenția lor.
Răspunsul ar fi: sa scapi de timiditate și să socializezi, asta emana încredere în sine, putere, inteligenta.

| DonEnnioSalieri a răspuns:

‘ am vazut fete mult mai urate decat mine ‘
inceteaza sa te mai compari cu altele, fetele alea sunt urate in ochii tai si frumoase in ochii celor ce le au.
cu mentalitatea asta vei ramane mult si bine singura, schimba-ti mentalitatea ca e de toata jena.

| Ava1231 explică (pentru DonEnnioSalieri):

Pai cum adică? Ce are mentalitatea mea?
Sunt vizibil mai urâte, nu o zic eu ci așa e
Sunt grase și se vad că îs mai urate

| DonEnnioSalieri a răspuns (pentru Ava1231):

Pui etichete, urat\frumos, asta e problema.
una grasa vai de mama ei fizic iti da clasa, cu tot cu aratatul tau bine )

| Georgexyz99 a răspuns:

Dacă vrei aș putea să-ți dau insta-ul meu să vorbim

| Lambruzau a răspuns:

Salut!
Prima data ti-as pune o intrebare: unde ti cauti un iubit? Daca te invarti in acelasi cerc de prieteni, cunostinte de la scoala, serviciu? Daca mai rau stai doar online si te uiti la pozele altora sau incerci sa ti faci acolo prieteni sper ca realizezi ca esti intr-o lume paralela.
Cand nu o sa te mai stresezi ca iti doresti un iubit, o sa apara ca din senin.

| Ava1231 explică (pentru Lambruzau):

Nu prea am prieteni și nu prea ies... Nu știu unde și cum să mi fac

| Lambruzau a răspuns (pentru Ava1231):

Incearca sa te rupi de tot de viata sociala pe care o ai acum, pauza 2-3 luni, in acest timp schimba-ti rutina zilnica, inlocuieste retelele sociale de orice fel cu cititul unei carti adevarate nu kk turi de alea asa zis motivationale. Vorbesc foarte serios, reconstruieste-ti imaginea, elibereaza-ti mintea de stres, invidie, arogante. Mai ales ca acum este postul Pastelui, posteste cu toate si cauta linistea spirituala. Dumnezeu iti va trimite pe cineva dupa ce te "curati" de toate gandurile negre, invidii, egoism..etc

| Typhoo a răspuns:

Doamne, cat hate poate sa existe pe site-ul asta.
@Ava1231: bine ai venit in lumea adevarata! Pur si simplu nu ai intalnit inca persoana care sa corespunda "standardelor" tale. Nu fi disperata, continua sa fi tu insuti, nu incerca sa "sari" pe primul intalnit, asta ii sperie pe baieti. Ca sa ai o relatie de durata, apropierea se face in timp, rareori e dragoste la prima vedere, aia e prin filme.
O sa vezi ca pe masura ce te maturizezi, standardele se vor schimba de la sine, de exemplu nu va mai conta atat faptul sa nu aiba ochelari, ci va conta mai mult cum se comporta cu tine.

| stonequistman a răspuns:

Mi s-a părut că poate că aștepți ca bărbații să îți ofere primii atenția și intențiile. La femeile frumoase această așteptare deseori duce la singurătate, deoarece bărbații nu sunt atât de hotărâți în sine și gândesc că are deja pe cineva ș.a.m.d.

| Ava1231 explică (pentru stonequistman):

Problema e că eu nu am unde cunoaște acel gen de băieți care îmi plac... Nu știu de unde să îi scot
Ii vad pe insta, uneori pe strada și atât
Dar nu știu vreun loc care poate să mă ajute sa intru in seama cu ei

| stonequistman a răspuns (pentru Ava1231):

Păi dacă îi ai pe insta atunci contactează.
Pe stradă tot poți să îi cunoști, dar dacă nu sunt grăbiți, cel mai bine într-un parc dacă îi întâlnești. Alți comentatori au scris despre cerințe ridicate și dacă e chiar așa, atunci o să fie mai greu, dar posibil, deoarece bărbații foarte frumoși deseori au atenție multă și ei nu prea o oferă altcuiva.

| MIU2305 a răspuns:

Toate vin la momentul potrivit!

| spencer39 a răspuns:

Imi poti oferi o pozic?

| CeFacCuVTM a răspuns:

Din ce am inteles din intrebare, esti foarte disperata, ai apucaturi de panararama, cel mai probabil te barfesc baietii pe la spate ca vor doar sa te reguleze si sa te paseze apoi de la unul la altul