| Gheorghe_Gheorghe_Tudor_1989 a întrebat:

Salut,va rog dati-mi si mie cateva sfaturi. Asta e povestea mea... Eu am cunoscut-o pe ea pe LoL(League of legends) si am inceput sa jucam si sa vorbim pe Skype foarte des.
Diferenta de varsta e foarte mare, cel putin asa o vad eu. Ea are 24 de ani si eu am 14 totusi ea a facut un efort si a venit la Bucuresti sa ne intalnim (ea fiind la o distanta foarte mare de mine ~200km).
A venit la Bucuresti, ne-am intalnit, ne-am plimbat etc. Nimic deosebit. Ea imi punea tot felul de intrebari dar eu fiind o fire mai
timida ii raspundeam fara a o intreba inapoi.
A doua zi ne-am intalnit mai multi, eram eu cu ea si cu vreo 3 prieteni ai ei. Ne-am plimbat, am mers la restaurant am mancat, am baut o bere etc. La plecare ne-am despartit si am ramas doar eu cu ea.
Eu nu prea vorbeam deoarece imi era frica sa nu scot ceva nepotrivit pe gura chiar daca ea mi-a explicat ca ii pot spune orice ca nu se supara.Ea incerca sa scoata frica asta din mine zicandu-mi ca nu o fac nimic daca o sa raman asa timid.
Ea observand ca tot nu inteleg, m-a pus pe prima banca pe care a vazut-o si m-a sarutat...Atunci mi-a venit si mie curajul si am continuat. Dupa vreo jumatate de ora ea s-a dus la camin unde statea temporar la sora ei, iar eu am mers acasa.
Azi (sarutul fiind ieri) am mers cu ea la gara de unde urma sa ia trenul.Am stat cu ea in vagon pana era sa plece trenul iar cand vroiam sa plec mi-a pus pana pe umar si mi-a zis ca nu vrea sa sufar din cauza ei si m-a mai sarutat odata.
Eu a trebuit sa cobor deoarece pleca trenul asadar mi-am luat ramas bun si am plecat acasa plangand ca de abia atunci am realizat ce se intamplase.
Acelea au fost primele mele 2 saruturi...Iar eu acum va scriu in timp ce plang deoarece nu pot sa-mi scot chipul ei din cap.

Va rog dati-mi si mie niste sfaturi in legatura cu ce as putea sa fac sa mai atenuez aceste sentimente...
Va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Amiiii69 a răspuns:

Simti o profunda dragoste pentru ea iar aceste sentimente nu se pot indeparta decat cu timpul. Iesi la suc cu prietenii, iesi in oras distreaza-te si uiti de ea. Sau bea o sticla de vodkalaughing si gata esti manga. Dar diferenta este ca, atunci cand bei, dupa iar te vei gandi la ea in timp ce distrandu-te, facand altceva care sa te scoaat din depresia ca ea a plecat o poti uita mai repede. Eu cu timpul am uitat pe cineva care a facut la fel ca si fata aceea cu tinelove struck. Sper sa treci peste asta :*

| Gheorghe_Gheorghe_Tudor_1989 explică (pentru Amiiii69):

Ea inainte sa plece mi-a zis ca o sa continuam sa vorbim dar numai despre acel joc, nimic despre ce s-a intamplat deoarece daca continuam ei ii va parea rau si mie la fel...

5 răspunsuri:
| xVital a răspuns:

Imi dai si mie skype-ul ei? Ca si eu caut fete care joaca LoL

| Almoost12 a răspuns:

24 ea si tu 14? well, ai fost foarte norocos ca te-a bagat in seama.bravo tie. poti sa uiti de ea...sau puteti sa tineti legatura...nu numai despre LoL.

| Apolon1r a răspuns:

Si deodata te-ai lovit cu mana de veioza si te-ai trezit laughing)))

| areufuckingkiddingme a răspuns:

Are u kidding me?