| Juliannneee a întrebat:

Vă rog, vă rog, vă rog din suflet să mă ajutați, am o problemă și orice sfat este absolut binevenit!

Deci, sunt fată, sunt în clasa a XI-a, am 17 ani. Sâmbătă am ieșit în oraș cu un băiat cu care sunt colegă la limbi străine, adică la 3 ore/săpt. El m-a invitat, vineri, la școală. A fost foarte drăguț, am discutat mult, m-a întrebat dacă sunt cu cineva, i-am spus că nu, că are noroc laughing, a zis că are și el noroc o dată, am vorbit mult, mi-a făcut câteva complimente, a zis că a vrut să ne intalnim in urma faptului ca a aflat ca pictez si in urma unei discutii cu o prietena de-a lui despre "femeia perfectă", m-a condus acasă, m-a întrebat dacă vreau să ne mai vedem și asta a fost. Ideea e că eu intrasem în vorbă cu el înainte pe messenger și, când m-a invitat, a zis că pot să-i las un mesaj cu locul și ora care sunt okay pentru mine pe messenger, doar că lui nu-i place să vorbească pe messenger. Am vorbit totuși puțin prin mesaje sâmbătă seara, am început eu, el a susținut conversația, în fine, ieri am vorbit foarte puțin, iar asta era in jurul orei 1 noaptea (am avut o problemă cu un cont fals, i-am explicat-o, dar nu a mai putut vorbi pentru că trebuia să doarmă). Eu i-am zis că in weekend voi merge la un event într-un club, iar sambata seara, pe mess, m-a intrebat daca localul e okay și a zis că ar vrea sa vina pentru ca sunt mai multe avatanje la a veni, unul dintre ele fiind eu. Doar că azi la școală nu ne-am văzut, nu m-a căutat, nimic. Mâine voi rezerva biletele pentru event și aș vrea să merg la el să-l intreb daca vrea pana la urma sa vina.

Credeți că mă place sau nu? Având în vedere faptul că azi nu ne-am văzut deloc și așa mai departe...Ar trebui să merg mâine la el?
Simt că înnebunesc.
Ajutor, vă rog frumos.

5 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Interesant faptul ca eveniment a devenit event. WTF, in fine. Baiatului ii place de tine, cam incurcata treaba cu messul cu mesajele Suna baiatul si intreaba-l daca vrea sa mearga sau nu. O fi fost ocupat si de aceea nu te-a cautat la scoala. Acum vrei sa stea toate pauzele cu tine? Suna si vorbeste cu el. Bafta

| Emilian65 a răspuns:

Daca el nu te-a cautat, inseamna ca nu te place.

| DeathOfDreams a răspuns:

Având în vedere că ar mai vrea să mai ieșiți și că a spus că ar vrea să meargă și el la event, it's something.

Își arată interesul față de tine.
Mai departe, it's up to you.
Fără nicio ezitare, întreabă-l mâine dacă va veni la event și mergeți împreună smug

| sensualus a răspuns:

Eh... nu esti prea sigura de atractivitatea ta? clar ca te place orice baiat care te cauta si sta langa tine

| Gogoasa24 a răspuns:

Ala vrea doar ****, asa fac si eu.