| Simionov_Aleka_1992 a întrebat:

Salut.Va scriu pentru ca am o dilema.Am o relatie de 3 ani, dar in care m-am simitit de multe ori sufocata pot sa zic.Au existat lovituri, injuraturi, vorbe urate.Nici nu se pune problema sa ma lase sa am o prietena cu care sa ies la suc sau in oras.De multe ori am avut impresia ca am langa mine un gardian, nu un iubit.Si totusi, il iubesc.Stiu ca si el ma iubeste, problema e ca e extrem de gelos.Nici nu indraznesc sa ma pup cu un baiat doar pe obraz atunci cand nu ne-am mai vazut de mult timp, ex. un coleg de liceu.Si in ultimul timp am avut niste zile mai bune,am inceput sa vorbesc cu un coleg de munca. Vorbeste frumos cu mine,ma simt foarte bine cand vorbim.O singura data ne-am intalnit in afara serviciului,nu s-a intamplat nimic intre noi,doar am vorbit. Vreau sa imi dati un sfat,ce sa fac? Mi frica, poate daca o sa raman cu iubitul meu, toata viata mea o sa ma simt ingradita tot timpul.Va multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Miauti a răspuns:

Tu scumpa, imi amintesti de perioada in care am fost eu asa. Nu te lua dupa ce spune el, ca se omoara si alte chestii. Desparte-te de el ca nu meriti sa stai langa un asemenea om. Crede-ma ca exista multi baieti care ne pot aprecia. Incearca sa dai de vechii prieteni, sunt sigur ca din cauza lui nu mai ai pe nimeni. Suna pe cineva care ti-a fost apropiat si iesi afara. Da, DESPARTE-TE de el cu cat mai repede cu atat mai bine. Nu-ti prelungii chinul asta.

10 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Paraseste-l! Un barbat care loveste o femeie este un animal. si asta e punctul meu de vedere ca barbat.

| neutrino a răspuns:

Uite, fara intentia de a te supara, dar esti suficient de matura sa accepti ca povestea voastra nu (mai) are nicio legatura cu iubirea. Iubirea si prostia de multe ori nu sunt despartite decat de un prag foarte subtire.O relatie inseamna fericire, iubire nu..argat la stapan.

| Simionov_Aleka_1992 explică (pentru neutrino):

Sincer,de multe ori i-am zis ca ceea ce e intre noi e doar obisnuinta, mai ales din partea lui.Si nu poate accepta sa ma vada langa un alt baiat.Mi-a zis ca daca o sa ma vada cu alt baiat ma bate si pe mine si pe el...

| AliMiha a răspuns:

Exact la fel ca tine am avut o relatie si eu... si tot la fel ca si tine am rabdat si am incercat sa fac sa fie bine. Eu am dus relatia asta 4 ani si 8 luni... dupa ce am fost amenintata ca ma omoara. Nu sta sa rabzi. serios, chiar nu merita sad Sunt o multime de baieti buni care ne pot aprecia assa cum meritam si ne pot iubii cu adevarat fara sa ne opreasca din a face ceva sau si mai rau sa ne loveasca. Eu te sfatuiesc sa pui punct relatiei cu el pentru ca, chiar nu merita! Ai mare grija de tine!

| Simionov_Aleka_1992 explică (pentru AliMiha):

Sincer,am vrut de multe ori sa ma despart de el.Problema e ca de fiecare data ma ameninta ca el se omoara, ca e ultima data cand vorbim si chiar nu vreau sa se intample asa ceva.Si eu am fost amenintata.Am avut momente in care ma rugam sa faca el un pas gresit sa pot pune odata punct relatiei.Sunt asa multe lucruri care imi macina sufletul, ma simt atat de singura uneori.Prieteni nu am, iesiri in oras nu.Doar cand sunt la servici mai uit de probleme.Am avut perioade cand aveam impresia ca daca ma despart de el nu o sa mai am noroc in dragoste.Asta pana sa vad ca exista inca baieti care ar vrea sa ma faca fericita, dar nu pot.Doar cu vorbe frrumoase.Imi pare asa rau ca exista asa baieti posesivi si gelosi si nu stiu sa aprecieze ce au langa ei.

| Simionov_Aleka_1992 explică (pentru Miauti):

Multumesc,imi face bine sa aud asta!

| AliMiha a răspuns (pentru Simionov_Aleka_1992):

Nu ai pentru ce. Stiu ca un strain te poate ajuta mai mult prin sfaturi decat un prieten, deoarece strainul nu are nici un interesc ascuns. Ai grija de tine!

| Simionov_Aleka_1992 explică (pentru AliMiha):

Multumesc mult! Ai si tu grija de tine :*

| Miauti a răspuns (pentru Simionov_Aleka_1992):

Tu scumpa, imi amintesti de perioada in care am fost eu asa. Nu te lua dupa ce spune el, ca se omoara si alte chestii. Desparte-te de el ca nu meriti sa stai langa un asemenea om. Crede-ma ca exista multi baieti care ne pot aprecia. Incearca sa dai de vechii prieteni, sunt sigur ca din cauza lui nu mai ai pe nimeni. Suna pe cineva care ti-a fost apropiat si iesi afara. Da, DESPARTE-TE de el cu cat mai repede cu atat mai bine. Nu-ti prelungii chinul asta.

| wildscorpion a răspuns:

Fugi cat mai poti!