| Sergiu_3138 a întrebat:

Salut, va stresez din nou cu intrebarile mele de "dragoste".

Acum cateva zile m-am despartit de prietena mea. Intre timp o colega de a ei a intrat pe mine pe mess, si am inceput sa vorbim, diverse lucruri, dar eu o consider doar amica. Am sunato o data pe telefon sa o intreb ceva, si 2 mesaje, atata tot. Si azi fosta a aflat acest lucru de la o colega de a ei. Si cica "tipa cu care vorbeam pe mess" i'a zis niste minciuni gen "Eu vorbesc cu Sergiu in fiecare zi la telefon, si nu ne plictisim" cea ce nu e adevarat. Si una din colegele fostei prietene s-a uitat prin telefonul "tipei cu care vorbeam pe mess" si a vazut mesajele care i l'eam trimis si le'a aratat fostei prietene. Idea ii ca, cu 2 zile in urma fosta mi-a zis ca se mai gandeste si poate ne impacam, iar acum nu mai vrea nimic. Simt ca mor incet, nu mai suport, ce sa fac? (Eu cu fosta ne ascundeam la scoala, din motive "barfe" - Am zis in alta intrebare pe care am pus-o) Acuma tot ce vreau e sa stiu ce sa fac? sa ma impac cu ea din nou si sa o fac sa inteleaga ca nu e nimica intre mine si cealalta fata. Sunt confuz. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| 21Ada a răspuns:

Explicai ca iti era doar o amica si ca iai trimis doar doua SMS-uri si ai vb o singura data la tel si ca NU iti place de aia cu care vb pe mess. arata-i asta.

2 răspunsuri:
| AngoOra a răspuns:

Sergiule, daca tu o placi, a pai dc sa nu fiti impreuna?happy
ia-o pe prietena ta de-o parte si fa-o sa inteleaga ce a fost intre tine si amica aceea happy
sigur va intelege, mai ales daca a si vazut mesajele care i le-ai trimis fetei aleia
explica-i ca o placi mult si ca vrei sa fii cu ea din nou, si ca nu simti absolut nimic pentru fata cealalata
eu m-as induiosa de aceste cuv si chiar as accepta, deci si prietena ta cred ca ar face la fel
bafta.si, daca vei fi din nou cu ea, incearca sa pastrezi distanta de fata cealalta
de fapt ar trebui sa pastrezi distanta oricum pentru a ii demonstra prietenei tale ca nu o placi pe fata aia
bafta sergiuwinking

| DoRiNuTzZzA a răspuns:

Eu zic sa-i explici mai bine ce s-a intamplat cu aceea tipa si sa incerci sa te impaci cu ea daca asta iti doresti cu adevarathappy