| AEWPenta a întrebat:

Salut,vi s-a intamplat sa tineti vreodata la o persoana si dupa sa regretati ca ati facut-o?

10 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Tuturor ni se intampla astalaughing

| Sofer a răspuns:

Da, de cele mai multe ori..si intr-un fel am regretat pentru ca nu merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a întâmplat. Nu regret nimic pentru ca totul a fost o lecție pentru mine, o lecție pe care nu o voi repeta. Adică voi tine în continuare la persoane care merita cu adevărat. Unele persoane nu merita, mai pui și suflet ca prostul. Înainte sa ții la cineva, asigură-te ca persoana și merita.

| AEWPenta explică (pentru anonim_4396):

Aici iti dau dreptate, tinand la anumite persoane am invatat niste lucruri si anume sa ai grija la cine tii fiindca aceea persoana te poate distruge daca nu esti atent!
am invatat cumva sa fiu un tip mai rece.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AEWPenta):

Înainte sa ții la alții, nu uita sa ții la tine însuți. În viață nu trebuie sa oferi totul altor persoane, sa faci ca totul sa le fie lor bine, iar pe tine sa te dai uitarii. Nu e egoism, e ceea ce meriți tu ca persoană.

| AEWPenta explică (pentru anonim_4396):

Tocmai asta am facut eu, ofeream totul persoanelor...

| CosminCD a răspuns:

Da! tuturor ni se intampla. Trebuie sa te ridici si sa mergi mai departe. Asa e in viata. Sunt lectii pretioase pe care le putem invata din experientele de genu.

| Ale5184 a răspuns:

Da, dar nu are rost sa regreti. La momentul respectiv asa ai simtit. Nu ai de ce sa te invinovatesti ca ai tinut la cineva.

| LionTrap a răspuns:

Se mia intamplat broken heart acum regret

| BlackSkyz a răspuns:

Da si nu, in viață cu toții primim suturi la un moment dat, pana si eu, ideea este ca oricat de rău ți-ar părea daca pui in balanta si lucrurile frumoase o sa ajungi la un echilibru, consider ca acest regret pleacă dintr-o nemulțumire a ta, asupra deciziei pe care ai luat-o pe viitor încearcă sa fii mai atent cu ceea ce alegi si sa fii conștient ca orice fericire si nefericire tine de alegerile tale si ești pe deplin raspunzator de ceea ce ti se întâmpla.