| 1casanova a întrebat:

Vorbesc cu o fata de cateva luni pe un site si in tot acest timp am reusit sa aflu cateva informatii despre ea cum ar fi: prenumele, orasul, ocupatia, starea civila, numele facultatii la care a terminat plus am reusit sa obtin si cateva poze cu ea.Intrebarea mea ar fi:cum as putea sa o gasesc pe Facebook avand in vedere ca nu ii stiu numele de familie si nici numarul de telefon? Daca stiti voi ceva metode de a gasi mai usor o persoana pe Facebook sau daca poate sa ma ajute cineva puteti scrie in comentarii sau mesaj privat. Ofer funda!

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Varianta cea mai simpla ar fi sa-i ceri ei FB_ul!
O alta varianta, mai lunga si necesitand timp mai mult, este sa introduci in FaceBook prenumele ei si sa te uiti la fiecare cont, sa vezi daca este ea, sperand ca-si foloseste numele real, ca-i o posibilitate sa-si puna vreun diminutiv si atunci nu poti afla mare lucru.

Mai poti cauta pe FB, dupa nume si alaturi de nume scrii orasul

| 1casanova explică (pentru Violleta2022):

Crede-ma,am incercat varianta aceasta si nu am gasit-o.Ma gandeam ca mai sunt si alte metode

| Violleta2022 a răspuns (pentru 1casanova):

Poate nu are cont pe FB!
Sunt inca persoane care nu vor sa-si faca cont pe FB, Twitter sau Instagram. Sau poate are contul pus sub nickname, iar ca poza de avatar ceva peisaje.
Ori poate are contul ascuns, sa nu iasa la cautari, ceea ce se poate realiza usor din setari.
In orice caz, cand mai vorbesti cu ea pe acel site, cere-i numarul de telfon ca-i mai sigur sa o poti contacta cand ai chef.
Fii un pic mai indraznet, ca nu patesti nimic, in afara de un posibil refuz!

| sofisis a răspuns:

Daca deja vorbiti de cateva luni si nu ti-a dat acces la conturile de socializare inseamna ca ori e intr-o relatie ( caz in care nu e indicat oricum sa o cauti pe Facebook si sa ii faci probleme), ori nu prezinti atat de mult interes.

| 1casanova explică (pentru sofisis):

Nu asta este problema, vreau sa o gasesc pe Facebook fara ca ea sa stie, deoarece nu vreau sa imi dezvalui identitatea, de aceea nici nu i
l-am cerut.

| sofisis a răspuns (pentru 1casanova):

Pai si tie ti se pare normal si ok ca tu sa stai "in umbra" si ea sa fie sub lumina reflectoarelor?

| 1casanova explică (pentru sofisis):

Eu din păcate nu pot să imi dezvălui identitatea si nici nu vreau, având în vedere site-ul pe care am cunoscut-o.Si mai mult de asta nici nu stiu cine este cu adevărat.Eu am vrut doar să o urmăresc (in sensul bun)din umbră fără să stie că exist. Dacă îi voi cere Facebook-ul ar fi moral si echitabil să il dau si eu pe al meu, iar eu deocamdată nu pot si nu vreau să fac asta.

| Necunoscut112 a răspuns:

Dacă nu ţi-a dat şi nu ţi-a cerut deja Facebook-ul, e clar că ceva nu e ok cu relaţia asta virtuală.

| 1casanova explică (pentru Necunoscut112):

Nu m-i l-a dat pentru ca nu i l-am cerut.