| AnonimulC a întrebat:

Salut, Vorbesc cu o fata de puțin timp și mi-a propus sa ne vedem sa ne cunoaștem personal. Ea are aproape 14 ani și eu aproape 17. Are rost să mă văd cu ea? Nu vreau sa am vreo relație cu ea că știu că e mica și nu vreau probleme. Gen sa fim doar prieteni. Voi ce părere aveți are rost sau nu să mă văd cu ea?

16 răspunsuri:
| ania a răspuns:

NU, nu are rost, e foarte bine că nu vrei probleme.Nu există suntem doar prieteni, unul se îndrăgosteșete și suferă, celălalt e doar prieten.

| Violleta2022 a răspuns:

Chiar nu are rost sa te vezi cu ea.

| corbulalbrosu a răspuns:

O prietenie ''in plus'' nu strica niciodata. S-ar putea ca exact aceasta prietenie sa fie de cel mai mare folos in viata ta. Deci sfatul pertinent ar fi cel de a... incerca. Sanatate!

| Sofer a răspuns:

Merge o relatie cu ea.

| SG1995 a răspuns:

Nup?
Astea la 14 caută plă crede-mă.

Răspuns utilizator avertizat
| cristian200313 a răspuns:

Nu conteaza varsta, daca ea te iubeste cu adevarat, o iubesti si tu la fel, oricum daca tu ai 21 ani ea are 18 ani, simplu, nu?

| cristian200313 a răspuns (pentru cristian200313):

Ma referam ca peste 4 ani.
Sanatate.

| Anonima975 a răspuns:

Dacă ea ți-a propus sa va cunoașteți e clar ca ii place de tine, iar dacă te vei vedea cu ea ii vei da speranțe false. Mai bine nu.

Răspuns utilizator avertizat
| Viorel703 a răspuns:

Dacă oricum nu ai intenția de a face nimic, de ce să nu o cunoști? Accepta și vezi ce se întâmplă. Și dacă veți face ceva, ai grija sa va protejați.

Răspuns utilizator avertizat
| Viorel703 a răspuns:

Ca să stii și eu sunt împotriva sexului la o vârstă asa de mică. Dar cum nu pot face nimic în privința acestui lucru, ii sfătuiesc ca măcar sa se protejeze bine sa nu-și distrugă viata de tot

Răspuns utilizator avertizat